Jump to content
saltik

Безжично ИП Видеонаблюдение

Recommended Posts

saltik

тенчери фреззи и сякакви уреди за канализиране колкото искаш SS7 беше писал и за по коаксиал с етернет върху ел жицата

Добре почти ме разубедихте.. сега трябва да търся фирма за оптиката да видим какво ще предложат какви варианти

saltik

Да актуализирам малко темата.. Значи изградих си напълно безжична система за видеонаблюдение  и е доста ефективна.. Имам пълна свобода да си монтирам камера там където имам ел. захранване.. Купих си сървър в който мога да съхраня записите от камерите но е излишно , след като имат слот за памет карти и е напълно достатъчно за запис в порядъка от 2 седмици до 2 месеца според зависи от качеството на записа.. Благодаря ви че ми дадохте насока !

saltik

Като оборудване съм купил IP камери Hikvision 2mp + памет карта 128гб.. Монтирах вкъщи Ubiquiti Rocket m2 + Ubiquiti 120 Degree 2.4GHz MIMO 15dBi и всяка камера свързах с Nanostation loco m2.. Остана само да монтирам PTZ IP camera пак на Hikvision 4mp + 128гб , след като все още не съм му намерил мястото.. Купих сървър QNAP за домашната си мрежа, която също може да се зададе място за съхранение, но засега не виждам смисъл... Цялата система управлявам от телефона с приложение и локално пак с програма на hikvision.. Безжичната система е много гъвкава нужно е само ел. захранване и видимост към главната антена и където имам камера имам и интернет..

master

Защо на 2.4Ghz?

saltik
преди 1 минута, master написа:

Защо на 2.4Ghz?

Ами първоначално бях купил 2 наностейшъна на 2.4Ghz за споделяне на интернет към базата и за да мога да ги използвам и тях така реших.. В началото съм на селото и ефира е чист досега проблеми нямам...

kmeta

@ saltik

Каква е тази рекламна кампания?

saltik

преди 20 минути, kmeta написа:

@ saltik

Каква е тази рекламна кампания?

Нямам  за цел да рекламирам нищо просто споделям какво съм постигнал, което може да е в полза на някой друг в моето положение нещо нередно ли има ?

Edited by saltik

master
Преди 8 часа, saltik написа:

Ами първоначално бях купил 2 наностейшъна на 2.4Ghz за споделяне на интернет към базата и за да мога да ги използвам и тях така реших.. В началото съм на селото и ефира е чист досега проблеми нямам...

Разбирам.