Jump to content

Безжично ИП Видеонаблюдение


saltik

Recommended Posts

Здравейте

Налага ми се да изградя система за видеонаблюдение. На тази снимка http://store.picbg.n...5e8d52ec159.jpg се помъчих да ви покажа какво искам да направя и какви устойства мисля да използвам... Поради ред причини не мога да използвам свръзване с кабели и единственият вариант остава безжично. Дали ще се получи ? Моля ви дайте мнения:

избрал ли съм правилните устройства - някоя друга алтернатива ?

Препоръки за камери: за външен монтаж , ден/нощ с IR осветление и високоскорстна управляема камера

Препоръка за поне 16 канален NVR(може да се наложи да добавя още камери) : разгледал съм марки като NUUO, NIKVISION, IPCorder KOUKAAM, QNAP Viostor - в цените им има големи разлики..

Има ли начин да защитя наностейшъните и камерите от изгаряне ?

Благодаря ви предварително!!!

Редактирано от saltik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • saltik

    16

  • 111111

    11

  • syscom

    5

  • danielskiii

    2

  • Администратор

NVR-a може спокойно да замениш с компютър, разликата ще е с над 400% подобрение в скоростите на запис

и каквито и да е други процедури.

Относно защитата на устройствата, има стандарти в електротехниката, които ако не се нарушават няма да те боли глава.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NVR-a може спокойно да замениш с компютър, разликата ще е с над 400% подобрение в скоростите на запис

и каквито и да е други процедури.

Относно защитата на устройствата, има стандарти в електротехниката, които ако не се нарушават няма да те боли глава.

Да и компютър може да използвам, но NVR-a ако е толкова бавен защо струва 3-4000лв... Мене ме притеснява не компютъра а операцианната система

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

W7-HB е достатъчно стабилно решение да изкара 2 години ъптаим

освен ако задклавиатурното не го ползва и за други цели

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стейшъните и камерите ако им подаваш захранване в нормата 24 в няма да изгарят а от към лан страната с протектори !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стейшъните и камерите ако им подаваш захранване в нормата 24 в няма да изгарят а от към лан страната с протектори !

Камерите мисля че могат да се захранят направо от наностейшъна... но как ? примерно камерите на Vivotek може ли да се захранят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ако дадеш пример за камера важно е през ПОЕ порта камерата да е на 24в и да не консумира повече от 1А

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Камерите на Vivotek (понеже ползвам такива), се хранят с 48 волта по чифтовете за данни,

802.3af Standard A ТУК разяснение за стандартите.

Следователно няма да успееш да ги захраниш, така като си мислиш, с обикновени инжектори.

Лично аз ползвам протектори на www.sono.bg , както и обновени ел табла,

с предпазител от дефектни токове, както и трижилни кабели (тера/фаза/нула).

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ако дадеш пример за камера важно е през ПОЕ порта камерата да е на 24в и да не консумира повече от 1А

Ето http://securityshop.bg/index.php?route=product/product&manufacturer_id=8&product_id=174

http://securityshop.bg/index.php?route=product/product&manufacturer_id=8&product_id=175

Камерите на Vivotek (понеже ползвам такива), се хранят с 48 волта по чифтовете за данни,

802.3af Standard A ТУК разяснение за стандартите.

Следователно няма да успееш да ги захраниш, така като си мислиш, с обикновени инжектори.

Лично аз ползвам протектори на www.sono.bg , както и обновени ел табла,

с предпазител от дефектни токове, както и трижилни кабели (тера/фаза/нула).

Някога изгорял ли ти е някоя камера ?

За няколко камери не ми се вика техник.. ако е възможно ще можеш ли да ми споделиш снимка с таблото ? При мене сигурно ще е малко по различно все пак камерите няма да са свързани в жична мрежа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

горяло е захранване на камера понеже имаше директно попадение на гръм и леко стопяване на едно табло

но камерата работи и с обикновено захранване на 12 волта без РОЕ

таблото може да си го сглоби всеки стига да има обикновена шина кутия и предпазители

монтажна шина DIN

din.png

Автоматичен прекъсвач и вградена дефектнотокова защита

573.jpg

табло ако нямаш

63004_resize.jpg

и разбира се шуко разклонители кабел както казах минимум трижилен

всичко монтирано на сухо и заземено и кабели винаги излизащи отдолу

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горяло е захранване на камера понеже имаше директно попадение на гръм и леко стопяване на едно табло

но камерата работи и с обикновено захранване на 12 волта без РОЕ

таблото може да си го сглоби всеки стига да има обикновена шина кутия и предпазители

монтажна шина DIN

din.png

Автоматичен прекъсвач и вградена дефектнотокова защита

573.jpg

табло ако нямаш

63004_resize.jpg

и разбира се шуко разклонители кабел както казах минимум трижилен

всичко монтирано на сухо и заземено и кабели винаги излизащи отдолу

Благодаря ти !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето http://securityshop....&product_id=174

http://securityshop....&product_id=175

Някога изгорял ли ти е някоя камера ?

За няколко камери не ми се вика техник.. ако е възможно ще можеш ли да ми споделиш снимка с таблото ? При мене сигурно ще е малко по различно все пак камерите няма да са свързани в жична мрежа

Здравейте

Налага ми се да изградя система за видеонаблюдение. На тази снимка http://store.picbg.n...5e8d52ec159.jpg се помъчих да ви покажа какво искам да направя и какви устойства мисля да използвам... Поради ред причини не мога да използвам свръзване с кабели и единственият вариант остава безжично. Дали ще се получи ? Моля ви дайте мнения:

избрал ли съм правилните устройства - някоя друга алтернатива ?

Препоръки за камери: за външен монтаж , ден/нощ с IR осветление и високоскорстна управляема камера

Препоръка за поне 16 канален NVR(може да се наложи да добавя още камери) : разгледал съм марки като NUUO, NIKVISION, IPCorder KOUKAAM, QNAP Viostor - в цените им има големи разлики..

Има ли начин да защитя наностейшъните и камерите от изгаряне ?

Благодаря ви предварително!!!

Това безжично няма да работи или няма да работи както трябва.

не знам за какви цели ще е това видео наблюдение но то не може да е за охранителни цели.

Ето http://securityshop....&product_id=174

http://securityshop....&product_id=175

Някога изгорял ли ти е някоя камера ?

За няколко камери не ми се вика техник.. ако е възможно ще можеш ли да ми споделиш снимка с таблото ? При мене сигурно ще е малко по различно все пак камерите няма да са свързани в жична мрежа

Купуваш камери за 2к нямаш пари за ЮПиЕСИ?

Аз за 10 години в бранша не съм виждал изгоряла камера от ел.

Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ку

Това безжично няма да работи или няма да работи както трябва.

не знам за какви цели ще е това видео наблюдение но за но то не може да е за охранителни цели.

Купуваш камери за 2к нямаш пари за ЮПиЕСИ?

Аз за 10 години в бранша не съм виждал изгоряла камера от ел.

Кажи ми причина за да не работи системата както трябва и по точно за охранителни цели ? естествено юпиес ще ползвам, просто не съм го споменал

Редактирано от saltik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми причина за да не работи системата както трябва и по точно за охранителни цели ? естествено юпиес ще ползвам, просто не съм го споменал

Кажи ми причина за да не работи системата както трябва и по точно за охранителни цели ? естествено юпиес ще ползвам, просто не съм го споменал

Безжична система за видео наблюдение може да се изгради, но то няма да е с професионални охранителни характеристики и способности.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз се сещам за една основна причина при безжичния пренос и това е 4-15 мегабита RTSP при 2 мегапиксела на камера

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.