Jump to content

Проблем с UPS


SS7

Recommended Posts

  • Собственик

Днес за съжаление един колега изгоря UPS-a , захранващ сървъра и в момента той е без резервно захранване. Възможно е да има проблем с отварянето на форума няколко дни (щото тока спира често) , докато инсталираме нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за съжаление един колега изгоря UPS-a , захранващ сървъра и в момента той е без резервно захранване. Възможно е да има проблем с отварянето на форума няколко дни (щото тока спира често) , докато инсталираме нов.

Ще питам колегите от СпНЕТ бяха правили един инвентор на които слагат UPS + батерий /акумулаторни/ и държи доста време.

Мисля че е интересно, аз не съм жичкаджия но може да помогне на някой, къде ли не слагаме чинийки ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е интересно и за мен !

Досега ползваме едни инвертори с акумулатори, но правят проблеми.

Чух за преправен UPS с външен акумулатор и съм готов да купя (или ако намеря схеми да си направя) такъв ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е интересно и за мен !

Досега ползваме едни инвертори с акумулатори, но правят проблеми.

Чух за преправен UPS с външен акумулатор и съм готов да купя (или ако намеря схеми да си направя) такъв ;-)

От СпНЕТ използват това:

http://www.elstar-bg.com/index.php?page=cat&act=product&id_cat=2&N1=2&N2=1

и към него кичат акумолатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Всички наши УПС-и са на външни акумулатори. Няма никакво преправяне - просто се маха вътрешния , изваждат се дебели жици и се връзва външен акумулатор. Ние слагаме от 45 Ач до 300 Ач . Досега не е имало никакви проблеми, но вчера колегата е дал накъсо акумулатора към корпуса (метален) на УПС-а и той сдаде багажа. Може би е само предпазител, ама нямаше време да го следаме , щото е само за уеб сървъра и не е на зор.

Единствения недостатък е твърде бавното зареждане на акумулатора, ако се изтощи.

ВНИМАНИЕ !!! Акумулаторите на повечето УПС-и не са галванично разделени от мрежата и е възможно наличие на фаза на клемите на акумулатора . Внимавайте  !!!

Също така НИКОГА НЕ ПУШЕТЕ или палете огън в затворено помешение с акумулатори, дори само един !!!

Е това е интересно и за мен !

Досега ползваме едни инвертори с акумулатори, но правят проблеми.

Чух за преправен UPS с външен акумулатор и съм готов да купя (или ако намеря схеми да си направя) такъв ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е това е интересно и за мен !

Досега ползваме едни инвертори с акумулатори, но правят проблеми.

Чух за преправен UPS с външен акумулатор и съм готов да купя (или ако намеря схеми да си направя) такъв ;-)

apc%20smart%20ups%201400.jpg

APC 1400 + два 12в акумулатора необслужваеми, мисля по 40Аh бяха, около 2 години работи това нещо вече, без специална преработка на UPS-a  , само при слагането на акумулаторите се прави калибрация за новите батерии със сервизен софтуер за UPS   APC FIX .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Какъв софтуер ползваш за калибрация. Имам два ART цифрови по 1kW работят фабрично с външни батерии (не съм ги преправял). Предвидени са за батерии до 40Ah, когато сложа над 50-60A и процесора блокира и светка червеният диод със задраскана батерия. С какъв ли сервизен софтуер може да го настроя. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какъв софтуер ползваш за калибрация. Имам два ART цифрови по 1kW работят фабрично с външни батерии (не съм ги преправял). Предвидени са за батерии до 40Ah, когато сложа над 50-60A и процесора блокира и светка червеният диод със задраскана батерия. С какъв ли сервизен софтуер може да го настроя. ;):)

apcFix е програмката , като погледнах и нашите са над 100Аh.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам. Изтеглих я. Утре ще я кача на лаптопа и ще вържа машината за COM порта да видим какво ще стане. Дано го засече, че този е АРТ. А като стана на въпрос се сетих да ви питам, има ли някакъв начин да кача драйвер за ART UPS на MikroTik-а, че засича само APC по мои наблюдения. ;):) Имам оригинален диск към него със всякакви драйвери за Windows и Linux. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на дали турския гад ще се закачи с АРС

справка http://www.artronic.com.tr/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...
  • Собственик

Днес изгоря поредния UPS na web сървъра. А съръра имаше почти година ъптайм.

Съвсем скоро ще взема да ги вдигна във въздуха тия идиоти от енергото. Мамицата им чешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ем чешка ем пенсионерска

за техната рода до девето колено има бая да се говори

незнам съдиите дето чез неискат да им спазят отсъденото

как не им треснаха една глобица от рода на 20 000 000 месечно

да видят как секи месец се гледат електромери

а не се пишат въздушни сметки

тъи и тъи са чужбински навлеци те ли ще ни диктуват закона

защото за м. октомври ми дойде сметката за ноември и декември

съответно 130 + 90 + 90врачки ли имат там да знаят следващите месеци колко ще потребя

(грея се на дръвца и си готвя на газ и по цял дем ме няма вкъщи)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.