Jump to content
  • 0

Проблем със Заглушен ефир, от страна на БТК


dionisy

Въпрос

Здравейте колеги,

имам следната случка. От преди около две-три седмици, някой при мен яко зашумява ефира. Стойностите на всичките ми антени се сринаха до стойности от рода на tx/rx - 118/12 и ccq 80/30. Основното ми трасе от където ми идва интернета и то е по същия начин и направо вече се чудя какво да правя. Опитах днес с пускане на две нови трасета в бондинг, но максималното, което мога постигна е 15-20 мегабита, което е доста смешно при условие, че ми трябва десет пъти повече. Няма честота, на която да върви нещо като хората. Повечето неща са в алуминиеви кутии, но и това не помага. Нямам идея какво да правя. До нас има кула на БТК и проблема съвпадна с поставянето на една нова антена на тяхното желе. Не искам да ги обвинявам хората, но според мен проблема е от там. Някой има ли идея дали мога да се оплача в КРС при условие, че честотите са безсплатни? Дайте някакъв съвет как да постъпя и дали мога да реше проблема софтуерно или някак другояче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Събори я

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

и при нас в селата виваком ползват микротик слагат ги по тв кулите , освен да се шумите един друг няма какво др. да направиш. Хубаво е първо обаче да сканираш спектрално ефира с едно УБНТ примерно локом5 и да разбереш в целия банд какво се случва.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма как с една антена да ти сбозят целия ефир-прекалено голям е честотния диапазон на 5Гхз ,че да го сгомнясат целия с една антена.Въпреки всичко лека ти е елементарен:монтирай максимално големи антени,сетни си картите на минимални нива(за мен лично ЦМ10 при зашумен ефир се държи най-добре,ако си на Н стандарт спасение нема)така линка ти ще чува само себе си и шумовете ще са пренебрежимо малки.Най-общо казано-сложи такива антени,че да докараш нива -40 -45,от там намаляй картите до към -60 -65 и нещата ще си дойдат сами.

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доколкото успяхме да преценим ситуацията с колегата от другата фирма, антената не е на 5Ghz. Просто лъчи яко хармоници и от това се получава. Мощността и е на 2-3 вата. Определено се получава някакво яко мазало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

В такъв случай пускайте жалба до крс :) 2-3 вата алоо

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Що ако някой ползва някоя Motorola PTP 600 може да набичи 55W

едно сравнениице направили хората ТУК

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Що ако някой ползва някоя Motorola PTP 600 може да набичи 55W

едно сравнениице направили хората ТУК

Това 55вата не е ли общата консумирана от устройството?

По горе е излъчената - 25dBm*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В конкретния случай май е така но за жалост има релейки с доста солидни изходни мощности които се ползват явно вече и тук по масово.

Може ли снимка на антената ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Що ако някой ползва някоя Motorola PTP 600 може да набичи 55W

едно сравнениице направили хората ТУК

объркал си се :) имаме същата ама е до 25дмб , и сама си регулира поуера, макар и да харчи повече ток, важното е че е 30мхц лента, тук разтоянието е 23км с 90см антени.

post-14-0-53156700-1358292166_thumb.png

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.