Jump to content

Интернет от Булсатком


Venko

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Аз съм от Сливен и искам да ви кажа за нова услуга на на Булсатком. В момента изграждат безжични точки с Наностейшъни из целия град. Как смятате ще бъде ли читава услуга или се пъхат в ниша където не са наясно какво ги очаква с интернета който ще предлагат безжично? Предполагам, че ще го правят на 2,4 GHz. Имате ли представа дали го правят и в други градове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа работа на 2.4 с наностейшъни в града. Айде да не е тъпа ама е трудна. Дали са въоръжени със спектрални анализатори? Съмнявам се. Ще могат ли да опазят мрежата си от шумове от съседни устройства? Абсурд. Ще шумят ли на далеч? Доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

какъв булсатком и интернет нещо си в грешка

няма такова нещо

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

познавам един куп хора в булсатком няма такова нещо

Venko се е объркал тотално (нищо лично)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе до преди 4-5месеца коландрисвах една техна шефка тука у Пловдив и тя ми спомена нещо за подобен род техни проекти,така че може и да не е кьор фишек ама и на мен доста безидейно ми се вижда точно такова изпълнение :D

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядайте в Сливен, да Ви покажа, ако не вярвате. В този бранш съм от 2001 година. Някакъв експеримент е на Булсатком, но съм на 100 % сигурен. защото до всички спотове се стига със оптика + захранваща жица на 220V. На всички кабели има табелки "Булсатком" така че не съм се объркал. Още повече, че приятел който продава сателитките на булсат ми каза, че ще предлагат нещо от рода стойка с антена при клиента на терасата и вътре с LAN. Но твърдо се изгражда от БСК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покани отговорните инженери/проектанти/изпълнители във форума да обсъдим качеството на идеята, че с Ubnt Nanostation на 2.4G ще имат проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За  нет от тази фирма чувам от преди поне 3-4 години но така и нямах никаква идея как ще го закарат до клиента.Но определено по тоя начин който си мислят да го правят ще закарат един уй...Колкото им е надежна "цифровата" ТВ толкова и нета ще бъде..Аз в горния апартамент още съжелявам, че съм на тях.И по скоро е логично да са на 5Г, а не на 2,4 или ?!

п.п. Те като ще карат толкова оптика по-добре да пускат лан до клиента .. Поне да има скорости :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора направиха същото.

По стълбовете на тролейте искараха оптика,но какви устройства са сложили не мога да кажа.

А как ще работи е въпрос на време да се разбере.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, тук в Стара Загора са наслагали някакви airLive и със тях ще карат. Не е лошо като идея, и аз съм имал такава идея за центъра на Стара Загора но нямаше достатъчно средства. От друга страна не е много добре, зашумявят целия ефир в града и става един голям казан с бъркоч. Предполагам че скоро време може и да ги натиснат от някъде но не знае кога и кои. Другото е че доста избързаха. Сега взе да навлиза яко N стандарта и ще се намери някой да направи на N  и тяхната малка мрежичка ще фалира може би. Но нищо не е ясно и е въпрос на време.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен идеята не изглежда лоша. Особено ако е подплатена с някаква стратегия.

Тук предполагам, няма да се цели толкова скорост, колкото мобилност. Може би ще ползват и Mesh networking. Но да видим.

П.С. Когато бях в САЩ преди 2 години на гости, в един университет целия му кампус беше покрит с WiFi, не знам каква техника ползваха, и как е проектирано цялото покритие, но аз не открих кътче, където сигнала да е толкова слаб, че да се осигурява трудна комуникация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

airlive те са удобни, че са с 2/5 лан порта и могат да се слагат последователно на лан трасе примерно без много усложняване както аз на няколко места имам през 50 мертра 10 бройки.Но скорост повече от 18-20мб няма да изкарат.Да не говорим в зашумена среда как се дънят..Все пак са с 16 рам и 180 процесор. Аз ги полвах преди години за основни точки но сега за така наречените помощни където секторите имат "дупки"Не са лоши устройства иначе..Досега имах проблем само с 1 за което дори бях писал тема тук.И още не съм го оправил но 99% е суха спойка на захранването при RF часта.Незнам как е по другите градове но тук във Варна не си ли на MТ у-ва просто абсурд е да покриеш добре като разстояние и прилични скорости..Ефира е много зает от 1-2 ISP та и в някой квартали от нас, да не говорим за домашните рутери..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякъде ефира е като торба с късмети. Всичко има и то от всякъде. Дори вече и селата са пълни с wireless. Трябва да измислят нещо с 400-500 канала, че за всеки да има по няколко канала и никой да не се сърди на другия.  ;D

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.