Jump to content

Проблем с NS2


geltexxx

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем от 2-3 седмици:на секторна антена на 2,4гхз са свързани 4бр. нано стайшани 2, сигнала е от -74 do -77dbm!нанотата се свързват без проблем работат нормално и след няколко часа умират,латенцията става по над 100-120ms.смених фирмуера с последния излязъл нещата се подобриха за няколко дни после пак същото, после намалих лъченето на антената от 22 на 18dbm и пак същото работи няколко дни нормално и после пак зле!трябжат ми да носят не повече от 2мб.Къде бъркам?

ще ви бъда благодарен за съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да към рб е закачена с cm9 карта, да пробвах ама няма заглушение на каналите,както и не ползвам близки, на този борд е само тази карта на 2, другите са на 5гхз,незнам пробвах да ги вържа нанотата и на други антени не на тази и пак същата история!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с друга антена?4 те нанота ли се губят или само някой от тях?На мачтата където е антената имали монтирана друга антена?Пробвай ако е възможно да пуснеш само с 1 "клиент" после с друг.. Може някой от клиентските у-ва да ти завлачва цялата мрежа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пробвах с др. антена, сега ще пробвам да ги изкл/чвам 1 по 1 ама си мисля че нещо с сигнала е защото от нс2-то до антената ми е 3 км разтояние!може ли от това да е ама пак се закачат на -71-74-78дбм. :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изритай cm9 -това не е карта за работа като АП още повече-на 2.4

В краен случай ако немаш нищо под ръка-сложи я само в В стандарт-нещата ще се пооправят ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това направих сложих е в Б-на 11 мб и се оправиха , иначе до одеве ги махах 1 по 1 да видя дали някое у-во не прави мизерии ама нямаше такова!каква карта ще препорачаш за 2,4гхз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

APC11-A20SAG

С това бачкам аз-никакви грижи

Що се отнася до карта с по-голяма мощност-повече от година експериментираме с ортака-нищо свестно не мога ти препорачам там-кичиш яки сектори и това е-иначе е все едно боза да лееш с мощна карта особенно в зашумен ефир

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това направих сложих е в Б-на 11 мб и се оправиха , иначе до одеве ги махах 1 по 1 да видя дали някое у-во не прави мизерии ама нямаше такова!каква карта ще препорачаш за 2,4гхз?

За да нацепиш правилния грамаж при п2м на 2.4 е доста играчка. Има доста играчка по настройката на МТ.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За да нацепиш правилния грамаж при п2м на 2.4 е доста играчка. Има доста играчка по настройката на МТ.

не е сложно но трябва практиа

има някои тънкости като филтър по сигнал

и определяне на базови скорости

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АП на 2.4 е препорачитепно да не се слагат карти с мощност не по-голчма от 350 мВ и да подържат предимно б,г стандарт.Колкото повече простотий има радиото толкова повече главоболие.

Имаме карти за АП с различна мощност :СМ11(куца при паленето,и то само на РС),R52H(пак само на РС-добра карта ако можеш да запалиш)

Proxim Atheros AR5212A (работи читаво на RB433 и даржи към 30 клиента- купена от Reload),Wireless WLM54G 23dBm (доста читава но трудно се намира, а и нещо изчезна от пазара-има  

Compex wlm54sag23 а,б,г ,но нямаме представа как се държи)

Never Stop Thinking !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то неостана нищо за пробване вече освен да се смянят антени и карти!играх си с всички настройки и после трагва,работи малко и после пак същото стават големи пинговете до нанотата!ако нещо по-конкретно трябва да се направи пишете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НС са със малки слаби антени ,то подобре да сложищ Булети с по здрави антени, но смени АП картата СМ9 само за п2п.

Never Stop Thinking !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз от няколко дни се боря с подобен проблем, 3х нс2 + 2х едимакс 7206

до скоро бяха 2нс2ки и всичко беше добре, след слагането на 3тата нещата се омазаха.

растоянието е 3,5км

пробвах да намалям мощности, сменях канали, сменях фърмлери, смених и бройката която сложих последно но проблем пак има.

микротика е със една пач антена на около 30градуса но всички НС2ки са в по малък ъгъл. картата е на пци тп-линк 2.4гхз б/г не се сещам модела в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.