Jump to content
  • 0

Ограничения


Balthazar

Въпрос

Дайте идея как да огранича даден потребител да не може да сваля повече от 30GB на месец, като след 12 вечерта да е unlimited а през останалото време да му се пише трафика до достигането на 30GB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Тука си отиваш на некви къстъм скриптове бате, ако е на МТ да помагат другите :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Правиш маркери на трафика по часове

после с маркерите по обем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако е за линукс, сложи си MySQL + Netacct/Netstat програмата, едното е за сваляне на данни по IP-та в MySQL-а, другото ти ги изкарва в PHP. После може да четеш от базата за дадено IP реализираните даннии така.

Пак зависи с какви скорости свалят - понеже до колкото помня програмата не можеше да засича целия трафик при големи скорости.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А някакво демо с

Ако е за линукс, сложи си MySQL + Netacct/Netstat програмата, едното е за сваляне на данни по IP-та в MySQL-а, другото ти ги изкарва в PHP. После може да четеш от базата за дадено IP реализираните даннии така.

Пак зависи с какви скорости свалят - понеже до колкото помня програмата не можеше да засича целия трафик при големи скорости.

Пробвах но ми прави проблем скрипта за инсталация на netstats изобщо не бачка пускам го да инсталл ДБ-то и нищо не създава импортнах ръчно ДБ-то но при логин админ/админ отново нищо..

Правиш маркери на трафика по часове

после с маркерите по обем

А как по точно се правят тези маркери по обем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

В queue simple когато правиш има маркера и времето в което да действа.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://netacct-mysql...o.com/?&lang=bg

От тук можеш да си свалиш програмето, при мен ползвам Netstat 3.04_1 и Netacct 0.78.

Общо взето инсталацията на netacct е:

1.Необходими са libpcap и libmysqlclient (ако си с MySQL);

2.Инсталираш netacct (ако не си намери MySQL-а, ./configure --with-mysql-dir= където ти се намира);

3.Редактираш netacct.sql (user/pass) после го наливаш в базата (mysql -u root -p < netacct.sql), също и upgrade.sql;

4.Копираш nacctd за съответното дистро в /etc/init.d (според дистрибуцията)

Конфигурационните файлове ще са ти в /usr/local/etc - naccttab (настройки) и nacctpeering (BG peering)

За netstat-а:

1.Необходимо ти е php4/5, php4/5-mysql (виж в php.ini на апача дали ти е пуснат mysql.so);

2.Разархивирай във www директория файловете и edit-ваш install_database.php (user/pass - за самото създаване си ползвай root данните - и IP за достъп), IP може и после да си добавиш:

mysql> use netacct

mysql> insert into ipallow values (‘IP_address’);

3.Стартираш страницата през browser (install_database.php) - случвало ми се е на по-нов MySQL да прави проблем, ако стане при теб така, затрий netacct и наливаш (след edit) netstat.sql (коментирай първия ред);

4.Изтриваш папка contrib и си страртираш от главната директория, по default: admin/admin.

Като си готов със всичко си настрой naccttab, там указваш user/pass кой интерфейс да слуша и кои не, време на което да отчита, кои мрежи за твои кои са ти пиъринг.

Програмата може да отчита, International (всичко което не е peering и direct), peering (посочените от теб мрежи) и direct (локални твои мрежи). Имаше някакъв опит да се допише в нея директно тя да си лимитира трафика (на сайта мисля, че ги има) и да спира потребители, но не съм тествал тези и възможности - само за мониторинг на трафик по IP :).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да аз го правя всичко това но нещо гътва и няма и логс да прочета но ще го изтормозя благодаря..

Жоро знам как да го направя по време но не знам как да го огранича да не може повече от еди си колко да дърпа на месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Netacct или Netstat не тръгва - пускаш ли си nacctd?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Да аз го правя всичко това но нещо гътва и няма и логс да прочета но ще го изтормозя благодаря..

Жоро знам как да го направя по време но не знам как да го огранича да не може повече от еди си колко да дърпа на месец

На Адвансед има обем данни, там става магията

после едно скриптче да чисти месечния обем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.