Jump to content
NetworkPro

сайта на форума може да се подобри

Recommended Posts

Momo

Мислиш ли че собственика на форума не знае за таз опция??? Или всички ни мислиш за идиоти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

Вярно става с бан за тебе во веки веков .То не беше модератор да ставаш с гласуване ,постоянно реване за едитване на постовете си ,сега емна и Форума .Голяма мъка си за Форума щом и аз като се имам за търпелив вече ми идеш в повече .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Влади

Отчита лош рейтинг заради background-a който е малко тежък, но тези неща се кешират в повечето случай, и не мисля, че е някакъв супер голям проблем. Не съм променял нищо, защото скоро ще има нова версия с доста подобрения и изцяло обновен модул за SEO, както и оптимизация на темата. Друг не се е оплакал, При мен средната скорост е около 2/3 секунди за зареждане на форума с всичките му неща! Знам, че не е оптимизиран, но не е някой голям портал с супер много посещения за да му пречи!

Наскоро имаше прекъсвания и забавяне, но това беше защото Суперхостинг, те имаха проблеми с трасетата нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Като каза проблеми, днес около 19h форума се зареждаше светкавично което не бях виждал никога. Но сега пак си е 2-3 сек както казваш. Което ме навежда на мисълта, че не е толкова от него колкото от хостинга или ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MiPSus

При мен винаги е бил мъка на отваряне, реших му проблема като си смених темата. Основната наистина не е оптимизирана :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Явно всеки разбира светкавичното по различен начин. Имамх на предвид да се отваря за по-малко от половин секунда, а не 3-5 (понякога и просто изчезва за 20 тина секунди). С темата не съм пробвал но примерно вчера по едно време си беше много добре. Пробвано е на няколко различни доставчика през едно и също време разлика - няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MiPSus

Е то и с тази тема съм на поне 2 секунди :) инак бе мъка ... просто е много натруфено с прекалено много ресурси повечето ненужни .. такъв е сорса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
SS7

Възможно е да е от хостинга (не че и форума не е тежък) , Аз през мтел и виваком много рядко имам забавяне , обикновено зарежда под 0.5 сек.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NeTmAsTeR

зависи и от браузера и от ОС и от хардуера

на служебна машина НР със и3 професор и ФФ 17 ,00 - зарежда за две секунди

на домашната със пентиум 4 HT, зарежда за 5,6 сек

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
iprodanov

Отчита лош рейтинг заради background-a който е малко тежък, но тези неща се кешират в повечето случай, и не мисля, че е някакъв супер голям проблем. Не съм променял нищо, защото скоро ще има нова версия с доста подобрения и изцяло обновен модул за SEO, както и оптимизация на темата. Друг не се е оплакал, При мен средната скорост е около 2/3 секунди за зареждане на форума с всичките му неща! Знам, че не е оптимизиран, но не е някой голям портал с супер много посещения за да му пречи!

Наскоро имаше прекъсвания и забавяне, но това беше защото Суперхостинг, те имаха проблеми с трасетата нещо.

Оптимизирах малко background-a и големината му е намалена от 2,7 MB на 700 KB

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NetworkPro

Последно тествах и на AMD AM2, със AMD видеокарта, Windows 8 64bit, Chrome и Firefox - има голям графичен лаг при скрол на този сайт както и на други сайтове.

Лагът е комбинация от няколко софтуерни проблема, но за самия сайт - вероятно е възможно да се реши с промени на сайта.

Със IE проблема не се забелязваше.

Със Intel 1155 платформа лагът почти не се усеща.

Редактирано от NetworkPro

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
iprodanov
Преди 8 часа, yHuKyM написа:

Някаква правописна грешка ми се мярка.Не е Декември, а Декамври.

Благодаря коригирано е 🙂

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове