Jump to content

MikroTik 802.11n най-после !!!


NetworkPro

Recommended Posts

Ами аз с RB800 спестявам един рутер :)

АП РБ800 -> клеинт+рутер РБ800.

40 клиента онлайн със среден трафик 80мбпс...ако рокета може да направи това ще се прекръстя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 169
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • nikolay

    26

  • 111111

    19

  • Тодор Лазаров

    15

  • Велин

    15

Ами аз с RB800 спестявам един рутер :)

АП РБ800 -> клеинт+рутер РБ800.

40 клиента онлайн със среден трафик 80мбпс...ако рокета може да направи това ще се прекръстя :D

Варианта с RB800 е скъпо решение. "Пълномаслен" N speed може да се изкара с два броя ALIX2D2, за повече от два пъти по-ниска цена. Ограничение са само 100Mbps LAN портове, но при използване и на двата LAN порта може да се възползвате от идеята на N-a :).

Аз лично не съм пробвал N s UBNT и принципно не бих разчитал на основен линк с него . Решението с Микротик е малко по надежно замен и доста по сигурно . Цената на Рокета е ниска но пък на Микротика всичко е подменяемо - карти , Gb lan и тн .

Съгласен съм с колегата и аз нямам вяра на UBNT особено за гръбначни връзки, ползвам ги само за CPE-та (много стабилен вариант, особено към MT).

Според мен UBNT имат доста иновативни идеи и по-качествен и евтин хардуер, но от към софтуерната част имат доста да догонват MT.

Не съм пробвал N сериите им, ако може някой да постне резултат от N сериите на UBNT да видим могат ли прекара 200Mbps в едната посока.

Апропо утре ще демонтираме един "як" входен линк в едно село, изграден с NS5-ци за да го сменим с Mikrotik :P.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на истина UBNT имат много хляб да ядат още но не са никак за изхвърляне. До 10км линкове никога не са се дънили в супер зашумен ефир. Не че MT ще се издънят но разликата в цената е в ползва на първите. Но ако трябва нещо по сериозно МТ с х86 си е просто друга бира :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще ги хвърляме :) . Това са идеалните CPE -та. Отношение цена<->качество нямат равни. По-простият интерфейс за настройка на UBNT определено има повече симпатизанти. Според мен това е и причината да се опитват да ги сравняват .

Като цена два Рокета не могат да се сравняват с два микротика на N a и ако човек е задоволен откъм скорост с UBNT то тогава добре. Ако се гони максимална скорост надеждност и гъвкавост -> Mikrotik .

Между другото два Микротика Р2Р на N правят ~190Мит еднопосочно и към ~110 Full-duplex. До колко мегабита го докарват два Рокета с последните версии на софтуера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...
  • Администратор

а какви са ви пинговете между двете радиа, аз направих едно трасе 34км ама дори и в офиса средно при тест и при работа 3-5мс , друго което ми се струва е че бондинг с 2 турбо линка носи повече пакети от една Н карта, ползвам РБ435 ама не мисля, че проблема е в него, за възка с бриджа съм ползвал WDS ама ми се струва това не е най -удачното решение, линка не го ползвам в момента стои за някъв бекъп да има, мода си екпериментирам затова предложете нещо :)

по долу е тест на удп

post-14-0-11494400-1321527086_thumb.png

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.