Jump to content

Tp-link TL wa501g Първи впечетления


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Днеска взех една бройка доста изгодно(чисто нова) от доста време се канех да го видя тъй като е доста евтин и е с атерос..4 те дицибела на антената звучат добре.100 миливата го дават макс незнам колко е точно реално.Обаче като го пуснах ми направи впечетление, че е малко муден при конфигориране.Самия интерфейс ми напомня на MSI което никак не е положително поне за мен.Неможах да намеря колко му е рама.Някой полва ли ги тия сапунерчици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

съмнявам се да не ти е направил стриптииз

постни някави снимки и инфо

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах такива преди време от Ланком купих 10 броя но не ми харесаха за клиенти нищо не струват (правят загуби без причина, дисконекват се), за АП стават (за домашни цели:)) но ги смених всичките с Едимакс. В общи линии много проблемни устройства. За да го конектнеш към АП-то трябва да му кажеш кои е MAC-a и SSID на АП-то. Сменях firmware какво ли не пак не ми хареса. Успех.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което беше да го отворя но след развиване на 2 та  болта капака не подаде и то след яко напъване ... пък нейскам да го надера тъй като може и да го продам ако не ми хареса.С какви едимакси си го заменил 7206?Немога да повярвам че последния ще се представи по-добре от атерос чип.... Имам 100 тина 7206 ци и общо взето не ми допадат много тоя рам 8 ца им е май много малко..Въпросния тплинк една фирма по нашия край го ползва за клиентко устройсвто с панелка някаква дето така и неразбрах каква марка е и от къде се доставя.. но казаха че се държал отлично.

p.s.. Иначе братушките са предоставили следната снимка :)

Захранващата част както и лан контролера много наподобяват едимакс като тука разликата е, че греца е в АП то и трафа е 9В променливо, но е пък е 0,8А!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с Ew-7206apg ги смених. Не се притеснявай когато развиеш двата болта на капака не поддава а се отваря с голямо напъване и един звук, като чели си счупил капака  ;D но това не така всичко си е здраво, китайска му работа :). Аз ползвах ТП-линка с 15 дб и 24 дб антени от Варненските но работеше незадоволително затова го смених. Цената му е по-ниска от тази на Едимакс-а.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се почуствах набутан :) Ако тоя атерос е по-зле от "реалния тек" Не ми се коментира.......

п.п. как може да няма настройка "B+G" aми само B или само G!?А с какви други фирмуери си го тествал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

QUBS QB705401APE било същата сапунерка

Flash 1MB,

SDRAM      8MB

Processor type RTL8186 of RealTek

Processor speed  170Mhz

Atheros AR2317 chip and 5007AP-G board design

това е гадината като чарколяк

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUBS QB705401APE било същата сапунерка

Flash 1MB,

SDRAM      8MB

Processor type RTL8186 of RealTek

Processor speed  170Mhz

Atheros AR2317 chip and 5007AP-G board design

това е гадината като чарколяк

Попринцип се не би трябвало да е RTL8186.. Днеска ще го разколача аз ....  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък направих точно обратното. Гледам да сменям всичките едимакси, с тп-линк. Задължително слагам последния фирм, иначе не стават. Карат доволно 10 мбит, при незашумена среда. Много по мощни са от едимаксовете. Но това си е мое мнение, и не бих ги заменил за едимакс.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми трябва предимно за АП моде.Слагам ги като "помощни точки" на места където големите със секторните има "дупки".Нейскам от тях чудеса...Но едимаксите много ми забиват напоследък и затова реших да ги видя тия а и цената им е добра :)

netronix кой фирмуер слагаш?Защотото този който е на сайта им е по-стар от този с който взех ап то  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка на сайта е по-нов фирмуер сега го флашнах определено по бързо работи в web интерфеиса си.За жалост пак няма B+G моде! :( Цената за която го купих е 20 лева чисто ново от човек който незнаеше какво е и за какво да го ползва и искаше да ми го подарява направо но му оставих 20 тачка с 32932090 зора я взе все едно че бомба му давах :) Иначе около 50тина лева са май клиентска цена непомня точно не съм се заглеждал. На новия формуер излязаха няколко екстри допълнително. . .  Жалко ако найстина е с 8 рам но за тия парички толкова......Попринцип на местата където мисля да го ползвам са овис линкове с реален тек но са с 16 рам и до момента къртят само едно почна да ми прави мизерии аз бях писал някъде тема.. и още не съм го оправил но като го ударя се оправя явно е някъде суха спойка на захранването на високочестотната част тъй като след удара тругва на момента което предполага че операционната му система е работела постоянно... но са 100 тина лева :(

p.s. "Tupiq link" не приема пинг с размер над 1470 през wifi то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firmware Version:      

4.0.1 Build 080909 Rel.52917n

Това е фирма който им слагам и работи доста стабилно с него.

И ето максималния голям пакет с който може да се пингват.

1480 bytes from 10.11.123.72: icmp_seq=28 ttl=64 time=5.54 ms

1480 bytes from 10.11.123.72: icmp_seq=29 ttl=64 time=5.72 ms

1480 bytes from 10.11.123.72: icmp_seq=30 ttl=64 time=5.40 ms

--- 10.11.123.72 ping statistics ---

30 packets transmitted, 30 received, 0% packet loss, time 5810ms

rtt min/avg/max/mdev = 4.959/6.107/10.865/1.212 ms

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.