Jump to content

Малко помощ за Mikrotik и WDS


BabaYaga

Recommended Posts

Здравейте,

моля някой за малко помощ - имам хот спот мрежа с Mikrotik instaliran na RB433. Искам да свържа в режим WDS Mikrotik-a и един Linksys WRT54GL flash-нат с DD WRT v.24sp1. Има ли някои специфични настройки на Микротик-а които трябва да се направят освен да се пусне WDS mode в настройките на wlan-a. Четох по много форуми, но така и не успя да се получи желания ефект. Пробвах и в режим repeater на DD WRT-то но клиентите които минават през Linksys-a се логват на хотспота с неговия MAC ( на Linksys-a) което бърка много работата на хотспота. Идеята ми е да увелича обхвата на място където покритието на Микротик-а е слабо и от всичко прочетено  дотук мисля че само по този начин ще стане. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам бъфало но пак с dd-wrt

на самото бъфало съм му бриджнал WAN порта и Wlan порта

ЛАН портовете не ги ползвам. след като го настроя / SSID и канал и пароли и т.н. / го бриджнах и го пуснах на Vlan1 / на мен ми трябваше да ми пристига на vlan./ след което бъфалото стана като тъпо AP клиентите ми се връзват към него и идват през vlan1 към рутера ми и там на влан1 бачка хотспот сървър.

по тази схема съм свързал 2 бъфалота WHR-HP-G54 единствено на различни канали 1 и 6 и 2-те работят перфектно като не губя сигнал и съм с много добър роуминг м/у двете / не се разкача никога / WDS-a е хубаво нещо :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш по добър резултат, по добре да го направиш с микротик.

Слагаш вдс и бриджваш интерфейсите.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето скромно менние е , че пробема е от мода на ВРТ-то, то както и повечето рутери или АПта в репийтер или стейшън инфраструктура от страната на аксес пойнта ( в случая микротика ) се виждат с мак адреса на устройството, и независимо колко и какви кленти се закачат зад това устройство те приемат неговия мак.

Решението поне в случайте в които съм имал подобни проблеми е самият мод на ВРТ-то със сигурност в Поинт то Поинт или Поинт то Мултипоинт, клиентите ще запазват мак адресите си.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.