Jump to content

проблем с хоп


Recommended Posts

Здравейте имам следния приблем имам линк с хоп направен е с бондинг balance rr,проблема идва от там че като пусна тест на tcp между 1вия мк и 3тия прекарва скорост от 80-85mbs а между 1вия и последния т.е 4тия скороста е 40-50мбс тествал съм във всички варианти сигнала е добър, картите по отделно карат по 60mbs на tcp тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами направи тестове между 1-я и 2-я и между 2-я и 4-я :) и ще придобиеш по - ясна представа за какво иде реч.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускай тестове между машините. ако проблемът (по-малък bandwidth test) е в някой от краищата, замисли се къде е този край. може въпреки сигналите (че са хубави) да имате голяма интерференция, поради което линкчето прави 70% тест в тази си част. имах подобен проблем в градската част на линк, който иначе е от няколко хоп-а. смяна на: 1. поляризацията; 2. канала; 3. платките с по-чувствителни доведе до малко по-стабилни резултати. но МАХНИ ТОЗИ 2.9.27! бръкни за н'екой лев в джоба, новите версии са съвсем друго нещо. nstreme е коренно друг, драйверите работят по съвсем друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако на някоя от средните точки всички карти са на 1 машина може взаимно да се зашумяват

примерно 2-ра точка работи добре към първа и трета но между първа и трета нестава защото едновременно върви трафик и в двете посоки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ползвам 4 машини за линка т.е 2 x 2 :) пробвах и със switch между машините пак същото сменях карти може да се каже пробвах  всичко ( това което знам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Доколкото разбирам когато са по отделно работят , но всички Не, демек линка се самозашумява. Какви мерки си предприел за това?  Само с това инфо което си писал едва ли може да ти се помогне повече, ще си играем на научкване.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.