Jump to content

Странен проблем


Recommended Posts

От няколко дена имам този странен проблем моля ако на някой му се е случвало подобно нещо да сподели за какво става въпрос

ситуация: клиент със АП Едимакс 7206

вариант 1 : голяма антена пигтейл разстояние 600 метра има пряка видимост захранване на АП-то по лана - работи 20 часа и "ослепява" / влизаш сканираш не "вижда" абсолютно нищо./

вариант 2 : смяна на Ап-то със ново , пускане на отделно захранване , смяна на антената смяна на ланкабела - работи двайсетина часа и "ослепява".

въпросните АП-та ги свалям нося си ги в офиса пускам ги и си работят нормално връщам ги на свръхестественния покрив и пак започват да ослепяват ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    21

  • hollow

    19

  • NetworkPro

    9

  • Mile

    4

  • Администратор

статично електричество

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oфф това е найстина свръхестествено май :o Същите АP та в един колега правят тия магарии.. а са си нови сменян е фирмуера.Слага ли сме 2-3 и пак е така, слага ли сме и air live който е със същия процесор и пак така става!А за решение - още не сме намерили  :( Същите в нас работят отлично и то вече месеци а живея на 50 метра от тях..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oфф това е найстина свръхестествено май :o Същите АP та в един колега правят тия магарии.. а са си нови сменян е фирмуера.Слага ли сме 2-3 и пак е така, слага ли сме и air live който е със същия процесор и пак така става!А за решение - още не сме намерили  :( Същите в нас работят отлично и то вече месеци а живея на 50 метра от тях..............

Да ... аз пробвах и със едно Crypto Wa100 и то така стана след известно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа пробвай мола ти се да заземиш масата+корпуса на това AP. Може и мачтата на антената да заземиш, но нея отделно ако може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AP + пластмасова кутия + антена / пръчица 5дб/ кое каде да зеземявам т'ва сичко е на дървено колче прикрепено към тухли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко високо е това цялото?!Принципно ако заземиш масата на захранването на ап то или на мералната част на RJ конектрора може да има някакъв резултат..Аз това не съм пробвал да направя просто сложихме RB и всичко заспа :)

п.п. ако не е тайна къде се намира клиента като местоположение?Да няма някой радиолюбител на близко или военни предаватели, gsm клетки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си маса от платката и заземи, би следвало да се реши проблема. Може от RJ конектора на устройството, металната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ставах и не ми стана ясно какво имаше предвид, за това с полуотворени очи написах горния пост. Извинявай че те повтарям.

Дали може да се заземи минусовата жица на PoE-то още долу? Или трябва да се тегли друга от горе до долу ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ..... цялата схема е следната

На дървен кол е сложена пластмасова кутия , вътре в нея е клиентското АП със 5дб антенка . Няма PoE захранване до кутията стига 220в. и там е вкл. адаптора на радиото всичко това е закрепено към тухлен комин ........... няма GSM клетки няма военни станции няма таен бункер нито на Пентагон-а нито на NASA . Къщата се намира в пряка близост до шосе / настилката е паваж/ ако има значение  ;D не прелита нищо оттам и аз не светя нощем доколкото съм се забелязвал  ;D  ПОМАГАЙТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запои си една жичка на металната част на AP-то там където се включва LAN буксата, ако има такава метална част. Ако няма - разглоби, намери масата на платката, запои там. Тази жичка - заземи с дрига каквато и да е по-дълга за да стигне до "земя". Залагам 1 лев че ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената е нещо като тази неможах да намеря точно същата но по принцип е това  http://www.vesuviustreamline.com/product.php?productid=200  завита е директно на Ап-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.