Jump to content

RudY-ElectriC

Recommended Posts

Това с дъжда въобще не е така. Имаме линк с 24GHZ-те антени на 7 км. Скоростта е около 700 мегабита в посока. Държат около 60-70 клиента като има и клиенти използващи IP TV. Проблеми няма. Преди това линка беше с RB800 и по 2 антени от страна в бондинг - те смогваха на трафика, но вдигаха чат пат времената и така TV-то не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е много субективно защото съм виждал не веднъж релейките на гсм те да падат при силен дъжд. Последния пример е от Бургас миналия уикенд.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След излизането на АЦ стандарта тоя фибер не е рентабилен от финансова гледна точка на 5 гхз

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е всичко над 10Гхз пада при силен дъжд над 7км. Конкретно за PowerBridge M10 и AirFiber24 простo изчезват за по 2~5 min.

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

AirFiber 5U - 19км, 450Mbps в посока

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все едно микротик с 90см на 20 км ще ги направи толкова на АC а разликата в цената е Огромна

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да друг пат ако е на 5 км може

Защо си като Тома Неверни, забил си на тема Микротик и край, нищо друго не работи за теб, разшири мирогледа поне малко и другите фирми правят техника която се справя, :) да ще кажеш, ама цената е друга, прав си за цената но за всичко си има причина.     

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не казвам е убнт не са хубави даже ги харесвам ама с тия фибери се пооляха малко от към сена според мен за 500 мб удп на 6 км и 5к лева ац стандарта може да го замести от всички гледни точки и то доста под тази цена. 24гхз пада при силен дъжд на 6 км  5 гхз ефира си е боза да дам 5к лева за 5 гхз и да ми прекара 300 мб заради кофти ефир трябва кукувица да ми е изпил мозъка абсолутно всичко ми е минало през ръцете на микротик и убнт на н стандарт от всички устройства грида си е най т..шак най много ми харесват на убнт малките панички 40-50 см дигаш си линка 5-10 км и несе занимаваш с кабели и по добни дано ац то им работи добре бридж серията 450+

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че новия стандарт ще е по шумо-устойчив (поне първите за версии) от 802.11n (който също е особено чувствителен - специално с Mikrotik е голямо нагаждане докато заработи като свят).Т.е. на маса може и да ги реализира, но изкраш ли го на вън и всичко свършва :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

gps синхронизацията е много важна, файбъра си е готов продукт за хора които нямат време да си играят, не се палете за всеки влак си има пътници.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.