Jump to content

микротик до 1.5 км


comtelek2010

Recommended Posts

2 433 борда + захранвания било то местни/пое

2 карти CM-9

2 пигтеила

2 антени > 19дб

2 защити на лана(препоръчително)

2 защити на картите към антените (препоръчително)

Стойки,кутии,УПС за по-голяма сигорност ако има пари де :)

Добра настройка както на хардуера така и на ОС а.

И не на последно място - добра пряка видимост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тема PC.. ами според мен поне P4 ка на 2Г + 512 рам.Дъно то да не е някой бюджетно..Дори е желателно да ползваш някой маркова машинка от рода на compaq и т.н. имат много добри решения от към размер и пройзводителност.Ако е събери чарк машината задължително с 400W Fortron  захранване или по-добро.И все пак имай предвит, че е много относително и спрямо ефира и географията на терена.Но аз бих заложил повече на борд било то на mikrotik или alix...По лесна подръжка, по-малко място, по-малко шум,по-ниска консумация,по-висока надежност от гледна точка на това, че го няма момента както често ми се е случвало заради запрашаване си губи рама или нещо подобно.. PC то ще му намериш по-трудно местоположение и хем да е близко до антената.Но ти си преценяваш аз просто подсказвам :)

п.п. Ако трасето трябва да е максимално надежно и няма друг начин освен WIFI слагай picoIP за автоматичен рестарт или gsm модул за рестарт и известие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защото не разбирам много от тази технология как alix  които е амд на 500 mhz  и ram 256 mb  ще пропуска повече трафик от машина над 2 ghz  и ram 1 gb ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsm модул за рестарт и известие
в

Колега дай малко инфо от къде може да се сдобием с такива модулу

и какво имаш предвид защитата на картата на РБ

А относно колегата за линка ползвай РБ с микритик тука във форума има даже втора употреба по добро решение е от комп  :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изразил правилно.. за защитата имах предвит разрядник на входа на картата от към антената..За GSM модула ползвам няколко от новите на млад конструктор които са с интегриран gsm, а не както старите с кабел към S.E. / Siemens.Kойто не се оказаха надежни поради проблема с недобрия контакт на дата кабела към GSM -а и в последствие главобилия.. На въпроса как 500MHz процесор изкарва повече трафик моето обяснение е в инструкциите и самата технология.Той може да е по-бърз на борда като точка за достъп и т.н. но едва ли ще работи по-бързо с WIN XP примерно.. Просто оптимизация на хардуера за конкретните приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един мармот завива шоколад.

В Geode няма нищо оптимизирано за конкретното приложение. Линията Geode е наследство от купуването на Cyrix, но по модерните LX са деривати на K7/8 на AMD.

Разликата с посочения за пример 2ghz NetBurst Процесор е, че са суперскаларни процесори с широчина от по 3 инструкции за такт (Core2 може 4 (в някои случаи дори 5 инструкции за такт). Дълбочината на конвейра определено не е 31 стъпки, както при NetBurst (при Core e 14) и така. Разлики да иска да търси човек. Интелигентно предсказване на преходите и кеширане, възможност за неподреден достъп до паметта и кеша. И не не може да превлачи повече трафик. Това кой и откаде го измисли не се разбра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ако не ти се дават толкова много-пари за този смешен трафик си купи две pc-та p3 na 800mhz две тонзета за карти и два пигтейла а за антени каквото намериш най-евтино.Ако ти се набутва с пари купувай рутербордове и защити и секви други.Но машините наистина е хубаво да са оригинални.Айде поздрави и успех. :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еФтиното излиза скъпо. Колкото по-рано му се сведе до знанието на човек, толкова по-добре ще живее. За клиентите му пък да не говорим. 2 ПК на 800mhz със средната си консумация от 9лв ток противопоставени срещу бордове с 1лв на месец.... Елементарната пазарна мисъл е да се гледа цена на притежание, а не селските тарикатлъци търсещи цена на придобиване. Затова и в България е пълно с кошници от сорта на BMW тройка ... За среден ъптиме на всичко да не говорим. Що да слага APC-та, като може да сложи и PCGuard.. И така... борбата става безмилостна с мрежата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еФтиното излиза скъпо. Колкото по-рано му се сведе до знанието на човек, толкова по-добре ще живее. За клиентите му пък да не говорим. 2 ПК на 800mhz със средната си консумация от 9лв ток противопоставени срещу бордове с 1лв на месец.... Елементарната пазарна мисъл е да се гледа цена на притежание, а не селските тарикатлъци търсещи цена на придобиване. Затова и в България е пълно с кошници от сорта на BMW тройка ... За среден ъптиме на всичко да не говорим. Що да слага APC-та, като може да сложи и PCGuard.. И така... борбата става безмилостна с мрежата :)

Значи тези 9лв на месец не са точно 9 ами 4,5 да сме по точни и ако наричаш кошница една оригинална машина пък била тя и на 800 то много грешиш приятелю,защото аз с такива "кошници" мъкна по 100мб и имам от 50 до 70 човека зат тях за сега.А другата причина да не използвам рутербордове е че след една хубава буря лана отива на кино дали със зашита или не пак гърми и какво става айде пари за нов рутерборд.А при компа сменям части до като не отиде дъното.В мрежата имам 50 компа и досега само охлаждания съм сменял.Да наистина на главни тръсета ползвам 2ghz или 3ghz, но човека казва че ще мъкне 20 до 40 mb това като техника кото съм му препоръчал е достатачно. И е най-евтин варянт. Ако иска да се набива с пари винаги може а осилването на трафика до 90-100мб няма да му отнеме после чак толкова много.И най-важното един комп винаги влачи повече трафик и е по устоичив на торенти на повече трафик,на заявки. :) :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.