Jump to content

Линк на 1.5 км


PcTuninG™

Recommended Posts

Здравейте днес проведохме тест  с следните рутери и антени от едната страна с Рутер Edimax EW-7206APg вързан към 2414 panel а от другата със Рутер D-Link 2000+AP към него е вързана антена Параболична АНТЕНА  2.4GHz MS2424  успяхме да прекараме 10мб при условие че на по малко разстояние прекарахме 20 мб  на какво може да се дължи този пад на скоростта  :-?

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на това разтояние искаш 20Мб-2броя D-Link 2000+AP с два грида-гаранция 20Мб и отгоре и то-при много ниска латенция

Но в режим бридж-всякакъв друг опит за импровизации ще ти носи само почесване на странни места :D

D-Link 2000+AP си е доста странно изчадие-бачка перфектно само със себеподобните си-на мен специално ми е правил какви ли не мизерии при опит да го подкарам да зачурулика с нещо друго.

Казаното-само от личен опит,иначе гледам руснаците ги боготворят точно този модел-аз отдавна съм ги свалил от ,,въоражение''-даже някаде тук из офиса се търкалят две-три :)

Едимакса-нема кво да го коментирам-той толкова си може хайванчето с тоя 8РАМ-ако е на близичко кара и повече ама при отврат латенция

Един тарикатлък-преди да ги подкарваш в бридж D-Link 2000+AP -задължително софтуерен рестарт-иначе пазят старите макове от предишните конекции и всичко става салата-ама не овчарска де ;D

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото колега трябва да пробвам следващата ми идея е да тествам НС5 дали ще има успех  :-?някой да е правил на това разстояние  :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2100АP модела пък с 2 26dB антени си носи 20мегабита и още се мъчи на моменти да вдига но съм го спънал на 20..Растоянието е 5Км.Колегата е прав за това с различните марки и D-Link и като цяло се отнася за мн др устройства... Пък и едното е с атерос другото с реалентек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото колега трябва да пробвам следващата ми идея е да тествам НС5 дали ще има успех  :-?някой да е правил на това разстояние  :)

С НС5 ще имаш определено по добър резултат...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С НС5 ще имаш определено по добър резултат...

Днес направихме теста с НС5  16 мб на 10 мб мисля че може още но май е до настройки  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При следващия тест докарахме до 20 на 10 ама нещо много се губи връзката пак не виждам за това разтояние каква е пречката

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 3.3.2 ли си?

Колко дБ е сигнала?

Предполагам в турбо режим?

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакви интерференции по шосето :) -75-76 дби. Повече от това не можем да искаме. Тоя WDS изкарва душичката на просецорчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно съм недоволен от показаните резултати и самото държание на локотата  някой да има предложение какво да сложа пред клиентската антена  при клиента локо а отсреща какво бихте ми препоръчали  :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nano5, Loco5, Wisp5 всичките могат да носят до 10-12Мбит-а реален трафик.

Няма смисъл да се мъчиш те са направени за толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nano5, Loco5, Wisp5 всичките могат да носят до 10-12Мбит-а реален трафик.

Няма смисъл да се мъчиш те са направени за толкова.

Там е проблема че и толкова не носят ::)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо грешиш колега. За краен клиент съм достигал с 2 нс5 до 20 мбит скорост. На маса пък съм тествам 2 буллета на 5, които караха 32 мбит...

Не говоря за главен линк с много конекции...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорим за реален линк и скорости над 10 мбит вече са пределни и не се получава добра скорост.

То ис микротик някой е постигал 70 мбит-а на една карта /но това са само тестове/

Така че реалното е това

- Nano5, Loco5, Wisp5 - 10 mbit

- Powerstation5 - 20 mbit

- RB433AH - 35 mbit

Това е орентиревъчно за мен, всичко друго е малко или много моментни е нереални за работа скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо грешиш колега. За краен клиент съм достигал с 2 нс5 до 20 мбит скорост. На маса пък съм тествам 2 буллета на 5, които караха 32 мбит...

Не говоря за главен линк с много конекции...

Така е има грешка някъде но аз проблема го реших опънах си кабел а за антените пак ще има тестове и аз мисля ,че трябва да има добри резултати  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.