Jump to content

5G без пряка видимост


ефект

Recommended Posts

Има ли смисъл да боря линк на 680/метра през горичка с нано5 и булит5 с 21дби антена ? Едната точка е доста на високо но тук таме се вижда през гората при положение ,че тепърва се разлиства.На 2.4 съм правил такава идиотщина и резултата е  -1 клиент .

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ;) Изпозлвай UBNT XR9 900Mhz карта, може да видиш видео на презентацията тук: http://www.tiktube.com/?video=209  [smiley=thumbsup.gif] и самата презентация в PDF формат: http://www.learnmikrotik.com/documents/UsingMikrotikForNLOSNeighborhoodCells.pdf

Използвай малки насочени антени, щом е за един клиент, но не знам как ще избегнеш смущенията от GSM... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на 5гхц ще са още по - критични нещата

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според тия от презентацията - същите като на 2.4, но на 900 имаш много смущения. в България какво има на 900MHz ? Трябва антените да се крият , да не се слагат на високо и на открито, за да се намалят смущенията от тях и към тях :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 900 има гсм ми... и много други бози както и на 2,4..а на 2,4 с по насочени антени съм правил 10 мегабита на 500 метра през блок и то със сапунерки :) естествено не беше кой знай какво но пинга не минаваше 20мс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам характеристиките на канала са били по-лоши, отколкото ако няма гора помежду двете точки. CCQ сигурно е било под 50%?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,На 2.4 по добре когато няма пряка видимост. ''-стига бе-не ме карай се смея...

Ако не ти е чиста Фреснел зоната-каквито и мощности да изполузваш,даже и при добри нива на сигнала-носения трафик ще бъде далеч от желаното...

Още повече имай в предвид-при дъжд сигнала ще пада драстично.

Разтоянието е малко ,така че може и да се получи нещо що годе приемливо-но се откажи от 5.8-колкото е по-висока носещата честота толкова е по-податлива на описаните гадости(или поне така мисля че беше-edemy2001 може и да ме скастри за това :)   )

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен-имах предвид ситуация в която се гони идеален вариант-иначе че ще работи-спор няма.Но на практика точно при описаната ситуация при един дъжд само това което прекара при сухо време ще пада с поне 50-60% ако не и повече...

Теориите са хубаво нещо,но обикновенно точно такива линкове се превращат след време в болна точка-в началото ги правим за по 4-5 клиента,после излезли повече....

А дърветата по-малко нема да станат :)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А дърветата по-малко нема да станат :)

И растът и обрастват :) преди мноого време имах такъв случай

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма разлика между 2,4 и 5 GHz в това отношение няма.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Има шанс да работи и то добре на 2.4 (всъщност на 2.3) с карти EPI  калифорнии от двете страни и пуснат n-streme .

Аз имах два NLOS линка , които работеха без проблеми , в единия случай пречеха дървета в другия - къщи и блокове.

Абе зависи от много работи, ама ако едната точка е висока имаш шанс.

За гора мисля 5Г е по добрия вариант (по голяма EIRP ) и по малко затихване от водата (дъжд, роси и т.н.) Ако сложиш метровки параболи , мисля че няма да имаш проблем на 700м :)

Има ли смисъл да боря линк на 680/метра през горичка с нано5 и булит5 с 21дби антена ? Едната точка е доста на високо но тук таме се вижда през гората при положение ,че тепърва се разлиства.На 2.4 съм правил такава идиотщина и резултата е  -1 клиент .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шанс да работи и то добре на 2.4 (всъщност на 2.3) с карти EPI  калифорнии от двете страни и пуснат n-streme .

Аз имах два NLOS линка , които работеха без проблеми , в единия случай пречеха дървета в другия - къщи и блокове.

Абе зависи от много работи, ама ако едната точка е висока имаш шанс.

За гора мисля 5Г е по добрия вариант (по голяма EIRP ) и по малко затихване от водата (дъжд, роси и т.н.) Ако сложиш метровки параболи , мисля че няма да имаш проблем на 700м :)

Реших да пробвам

ситуация: АП-рб433 минипци карта уб5 антена мс5220

Клиент булит5/40мХз антена QLP29

поведение: Перфектно

резултат: -69/-71дБи

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хубаво е да направиш една статистика при различно метеорологично време как ти варира сигнала.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.