Jump to content
  • 0

Връзката изведнъж се влоши


lennonbg

Въпрос

Привет,

Незнам дали тази тема е за тук, нов съм така, че моля да ме извините.

Първо да кажа, че ползвам 3 години WiFi-to Микротик RB333, антената ми е кръгла ето тази:

Клиентска антена с усилване 16 децибела- Frequency Range: 2400-2500 MHz, polarization: Linear ( V/H),Gain: 16, VSWR: 1.5:1, 3 dB Beamwidth: 23 deg., Front to Back Ratio: >30 dB, Impedance: 50 Ohm, Input Power: 30 W ,Connector: N-type Female, Dimensions: D240x30, Weight: 0.52kg

, карта е CM9 802.11a/b/g 100mW dual band, сигнала винаги ми беше доста стабилен -79 ~ - 83, на 5Ghz, до вчера. Прибирам се няма нет, логвам се и гледам няма сигнал... А нищо не е променяно, обаждам се на собственика на антената от която приемам сигнала и той нищо не е пипал. Странно. Почвам да чета, и сканирам 5Ghz диапазон всички чистоти.. забелязах, че noise floor-a е доста висок (за мен), в порядъка на -95 до -110. Понеже не разбирам толкоз от Микротик, по пътя на мойта логика смених, чистотата на най малкия noise floor, а по точно на 5280 и там закрепих на -84 сила на сигнала. Въпроса ми е защо или къде да търся проблема?

П.С. Не ме хранете нуб съм :)

Благодаря ви,

Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Този сигнал от самото начало си е бил слаб. Провери си връзките и дали не се е появила някоя сграда по пътя на трасето.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

как ползваш антена на 2,4 за 5 гигахерца

нормално е да не е наред работата

антената е правена за друга честота

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ок, благодаря за отговорите. Още един нубски въпрос, как да разбера дали антената, която имам (даде ми я един приятел) дали е 2.4 или 5 гигахерца? Просто не ми се купуват антени и после да си ги варя на супа.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Направи и няколко качествени снимки и ги сложи в следващият ти пост

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тази антена в час по трудово ли е правена? Не разбирам много от антени, но все си мисля, че не е насочена, а панелна. Дали е 2,4 или 5 Гх не може да се познае от тия снимки, освен ако някой няма точно такава и знае каква е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам антената в кой час е правена( по трудово ли, по физкултура...), така я купих...

Както съм писал не разбирам и затова питам.

Редактирано от lennonbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Влез в Микротика виж сигналите . Смени антенна а на антенна б и сканирай пак . Ако сигнала ти не се промени Сменяй картата.

Тия СМ9 са малко чувствителни и оглушават от време на време .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ти бобо, смених пигтейла да е на антена б на картата и сканирах. Доста по добър сигнал се появи. На анета а беше -88 - 84, а сега направо -76 без да съм настройвал антената. Странно защо така.

Чудя се какво да правя, защото доставчки ми, ми даде нано стайшон и с него ми дава -70.

Тази карта става ли за микротика?

UB5 - Ubiquiti 802.11a-200mW

Та чуденето е дали да продам микротика и да си взема нано стайшона?

Мерси

Редактирано от lennonbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема на сегашния ти линк вероятно е антената - ако си с реална 5GHz антена вероятно ще лети.

Микторика е по-сложен за настройка и поддръжка, също така и антени, кабели прочие - при UBNT всичко е вградено и е за верния банд, настройката е лесна - вземай наностейшъна :).

Ако ти предлагат от новите NanoStation M5 - с тях можеш да прекараш повече трафик от този RB333.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Идеята на теста е друга. Без да местиш пигтейлите сменяш от А на Б антена и пускаш пак . Обикновено има един антенен ключ на самата карта който пробива към земя и кара картата да оглушее . Този проблем най лесно по се хваща по описания метод .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно ми е, че микротика е по труден за настройка, но е доста по професионално решение от нано стейшана. Само да допълня микротика ми е 433, ако има значение(объркал съм се). Бобо ами без да местя пигтейла на антена б, съм пробвал да превключа само и нищо не става. Предполагам, защото на изхода на карата на антена б няма нищо. Друго да вметна, явно наистина изхода за антена а е оглушал, защото си спомням преди време виждах две антени и когато стана въпросния проблем, като сканирах виждаше само една. Вчера като сложих пигтейла на антена б видя пак двете антени отсреща и както писах по горе сигнала беше -76.

Интересно ми е дали мога да сложа на микротика която и да е карта и може ли да ми препоръчате някой модел.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

каква да е карта но с ATHEROS чип

след което да си въведеш наново настройките

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

каква да е карта но с ATHEROS чип

след което да си въведеш наново настройките

Благодаря Ви много за съветите.

Георги

Редактирано от lennonbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.