Jump to content

Мониторинг на микротик.


Тодор Лазаров

Recommended Posts

http://forums.cacti.net/viewtopic.php?f=3&t=14946 Готов за ползване под Windows, темлейти от форума на Кактуса - mikrotik-20090210.

Почти всичко работи... Не чертае Data Rate в турбо режим и на N стандарт, някой да ги е решил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 111111

    10

  • Тодор Лазаров

    5

  • Mile

    5

  • Joro_Blg

    4

  • Администратор

кажи дали чертае на 5-тиците диска и паметта

а ако някой знае темплеит за UPS-a на 5 също ще е добре

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чертае, дръпнал съм темплейт за APC Smart но съм смъкнал упс-а и няма как да го пробам... При първа възможност ще го сложа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да чертае, дръпнал съм темплейт за APC Smart но съм смъкнал упс-а и няма как да го пробам... При първа възможност ще го сложа...

ако стане на дали съвпадат snmp запитванията

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
На 28.02.2009 г. at 21:06, 111111 написа:

безплатни "e-mail to SMS"  предлага само мтел

другите 2 оператора ти ги добавят към сметката

До вчера бяхме на Мтел и нямахме (визирам аз и колегата) никакъв проблем с известяването т.е. преди две години си активирахме услугата mail2sms като изпратихме текст "mail on" на 1010.  В Мтел има защита от спам и филтрира смсите ако са от един и същ подател с едно и също съдържания към няколко номера т.е. съобщението отива само към един номер. Този проблем със спама го решихме като в листата на Cacti вкарахме единия номер да е с формат 359хххххххххх@sms.mtel.net а другия  primeren@gmail.com  ( с пренасочване към втория Мтел-ски номер). Проблема започна от днеска като минахме на Вивател т.е. след разговор с оператора ми казаха че не поддържат такава услуга. Някой знае ли дали изобщо Вивател предлагат такава услуга и как се активира? . Пробвах с формати 359хххххххххх@sms.vivacom.bg и 359хххххххххх@sms.vivatel.bg но без резултат.  Най-интересното е че когато пратя мейли на тези два номера във формат Вивател не ми връща отговор че не съществува такъв мейл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Vivatel нямат много услуги особено обхват ;)

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изпращам един и същ текст/смс към 3 карти на мтел, един след друг без грам пауза, и трите се получават.

Това относно спам защитата.

Единствено режат ако има смс-и към един номер (без значение еднакви или различни) в рамките на секунда. 2-3 минават, другите отиват в небитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, master написа:

До момента единствено с м тел работи въпросната услуга. Имаме карти на теленор но не става.

Напротив на Теленор също си работи но е платена. Изпраща се текс OPEN на 1552. За да прочетеш СМС-а пращаш текст с Y на 1552 и си го прочиташ но се тарифира. Ако имаш пет СМС-а пращаш текс Y1, Y2, Y3 и т.н.т и тук се появява уловката т.е. ако са ти дошли да кажем 10 СМС-а (както се случва ако отпадне една линия и Cactito  си ги пуска и 10тях) за да прочетеш 10 тия СМС трябва да отвориш предните 9 :) така че плащаш като поп.  Услугата се стопира като пращаш текс CLOSE на 1552 . Видях пробвах и се разочаровах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах впредвид, че на практика не е приложима.

В момента гледаме директно от майла, че има по малки закъснения и няма загуби.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш мейл визираш мейл клиента на Gmail , който е на смартфоните ли ?  защото ако е така там в настройките по-малка честота за синхронизиране от 15 минути не можах да намеря т..е. не се отразява веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Outlook Поддържа push mail

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има различни приложения както и за ябълки. При майл2смс съм виждал закъснения с дни така, че 15мин не са проблем.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.