Jump to content

Мониторинг на микротик.


Тодор Лазаров

Recommended Posts

ONLINE безплатно наблюдение с кактуса

http://www.odmon.com/

ограничение 2 устройства

неограниичен брой графики

опция оредоставяне на публичен линк

Или го сваляте инсталвате на бозата и си правите лицензен файл със генератора който прилагам :) и фул опции за бъзикане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно ...
  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 111111

    10

  • Тодор Лазаров

    5

  • Mile

    5

  • Joro_Blg

    4

Мерси за качествените постове, Тодор.

За момента съм се спрял на The Dude, понеже върви Native под RouterOS и не е нужна отделна машина. Освен това може да се сетъпне отдалечено, а аз главно така работя. (Не че под Linux не сетъпвам разни чудеса отдалечено :) )

@Hollow

Какво предлагаш за под Windows , не стана ясно ? Odmon ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е добра идея да ползвам единия си рутер като dude сървър? PC базиран микротик и 3.30 версия. има ли някакви проблеми по този начин?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се запълни харда. Ще иска повече CPU. Според мен това е правилно решение. Ако нещо не е радед, винаги можеш да го спреш и да го мигрираш с export/import на конфигурацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Дали е добра идея да ползвам единия си рутер като dude сървър? PC базиран микротик и 3.30 версия. има ли някакви проблеми по този начин?

Аз ползвам такъв рутер с дуде сървър но на компютър не на рутер борд.

Слагах един път да пробвам и процесора на рутер борда беше постоянно на 100% ( може от версията тогава да е имало проблем сега не съм пробвал )

за момента не съм имал проблеми осен че като ти е скапан нета както е в UK и му трябва малко време да зареди

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 600Mhz Pentium ли да го сложа или на 1200 Duron. и двата процесора не се натоварват на повече от 2-5%. колко хард ползва? ще трябва ли да му закачам допълнителен. единия компютър има 2Gb, другия е с по-голям -30. ползвам ги за webproxy

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в System->Stores можеш спокойно да си избереш втория хард за Dude. Много добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

на 600Mhz Pentium ли да го сложа или на 1200 Duron. и двата процесора не се натоварват на повече от 2-5%. колко хард ползва? ще трябва ли да му закачам допълнителен. единия компютър има 2Gb, другия е с по-голям -30. ползвам ги за webproxy

Аз съм го сложил на подобно на това 2-рото дето си дал

Но и 600 Мhz стида да е пентиум ще го клати спокойно

Хард това вече е относително колко точки следиш и така нататък

Аз го клатя с 128 мб иде флаш ползваме опашки други работи и има място още

ето ти скреен

post-20-130900725636_thumb.jpg

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

аз го правих наскоро с РБ750г, може с експорт -> импорт. при мен стана и с бекъп файла

версията на единия беше 4.6 на "новия" беше 4.9 настройките се запазиха всичките без проблем

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го правих наскоро с РБ750г, може с експорт -> импорт. при мен стана и с бекъп файла

версията на единия беше 4.6 на "новия" беше 4.9 настройките се запазиха всичките без проблем

С бекъпа съм го пробвал и не става.Май като не са същите МАС-адреси и става проблем.А и нали в бекъпа има и лицензното ID.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те трябва да са еднакви.Пробвахме преди време да преквърлим моя бекъп на друг рутер,но същия като модел.И не стана нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм мислил много по този въпрос. За cacti това е от значение гарантирано.

Малее моя грешка. чукча писател не читател. Аз друго мислех, че се търси. За това с експорт, което искаш. За мониторинга е на irq-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.