Jump to content

LAN Management System


koko

Recommended Posts

Някой ползва ли това, мисля да го ползвам, мисля да правя превод на бг, да добавя някои функции.

http://www.lms.org.pl/?lang=en

Ако някой го ползва може заедно да го доработваме и пригодим за българските ни нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • gbdesign

    10

  • 111111

    4

  • hollow

    4

  • kokaracha

    4

  • Администратор

пробвах се но това има 95% ненужни функции и около 200% липси

не ми се понрави

по скоро продукта на нетъп

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нетупа е платен и има външен интерфейс.

лмс-то преди години го бях качвал и не ми хареса, вчера определено ми хареса, пък има и доста фирми и хора които го ползват и работят по него.

има опции за мониторинг на мрежата.

има сравнително читава счетоводна част поне на пръв поглед.

за начало ще преработя часта с шейпъра да има бг и международна скорост.

има опция за хостинг който ще предлагам също

има ВОИП

прилична ми се видя системата за хелпдеска и тикетите

кам цялото нещо ще добавя и едно какти да чертае графиките с времезакъсненията до различните точки

Кажете ако изпускам нещо съштествено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

виж ако има бг/инт шеип ще почне да ми харесва

ама и много му е разпръснат интерфейса

директно има пращай разработките ти да се учат от LMS ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме зайнтрегува с превода и разработката .. ако мога с нещо да помогна -> 24h.На обявените телефони в раздела за пълноправни потребители!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно ...

Ползвам си го и съм много доволен. Тук-там съм си го модифицирал по мое усмотрение....нещо невъзможно в продуктите със затворен код. Превод съм направил, но нямам претенции да е перфектен. Ако на някой му трябва, да пише. Към изброеното по-горе мога да добавя още: Пуснал съм и системка, за уведомяване/предупреждаване на абонатите, групово и индивидуално. Кефи ме и Потребителският Панел. Това е малък сайт чрез който клиентите могат да си дзяпат данни относно абонамента им /фактури, квитанции, салдо/, трафиците, компютрите си, всички тикети по акаунта им, да пишат на HelpDesk, да си актуализират данните /примерно телефони, мейли и т.н./ LMS-а има и скриптове за известяване по Мейл, SMS и т.н. В последните девелоперски версии е добавен и базов Радиус съппорт, с което може да се направи и порт-базиран акаунтинг. Не лоша екстра е и контейнерът и генератор за документи, с който примерно договор се попълва автоматично. Има възможности и за плащания по банков път но не съм си играл с тях, както и поддръжка на експорт/импорт на плащания от несвързани каси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

ох и аз май това ще доработвам , 1 година в застой и чудене дали да взема ипакта ама нешо се отказах.

сега го инсталирам отново да си го припомня и го почвам.

колега може да етачнеш превода да не се почва от нула, ти колко клиенти обслужваш с него и доволен ли си

някой друг да го е включил в действие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги ,

Имам малки затруднения с този LMS , рових из нета но не можах да намеря други документации освен тези на официалната страница, моля ако някои е срещал или има да прати линк .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте , искам да попитам тези които вече работят с това чудо , за да не откривам топлата вода :)

1.Може ли да сложите архивче с файловете които сте превели на БГ

2.Едно кратко курсче с обяснение на основните неща / адване на клиент , тарифи , скорости ... /

3.Slackware 13.37 ако му сложа PPPoE server има ли начин LMS да работи с PPPoE акаунтите

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ето ти....

2. Чак толкова кратко курсче няма да свърши работа... не че е ядрена физика, ма ще е бая писане.

3. LMS може да работи с всичко, с което ТИ можеш да работиш, но по-добре се откажи от тоя архаизъм PPPoE.

По между другото, ако се съберем няколко ентусиасти, може да направим тази система на нещо, като дистрибуция, за да е лесна за инсталиране и конфигуриране и да я пуснем е така фрий в нета, че отдавна съм му набрал на Бонев ;D

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за файлчето ..... относно това .. "но по-добре се откажи от тоя архаизъм PPPoE." какво имаш впредвид , защо и какво предлагаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за файлчето ..... относно това .. "но по-добре се откажи от тоя архаизъм PPPoE." какво имаш впредвид , защо и какво предлагаш :)

Чист Ethernet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.