Jump to content

Устройства на Compex


Тодор Лазаров

Recommended Posts

тука въпроса ми са към устройствата на  Compex.

- WPP543LVA

- WPP54G

Някой да ги е ползвал ....

Гледам че във форума пише и Ники Кръстев от РТС нека да каже нещо и той, щото в РТС ги продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледахме ги с Ники. В офиса правят 70 мбпс. и изглеждат обещаващи.Търя къде да монтирам един линк за тест.

Ники повече чете,ама нека си направи реклама.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй като си го пуснал на 802.11n, с колко антени е този линк

Едно само не ми харесва, абе бая скъпо ги продават ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес 182.02.2009 ги тестваме в реални у-я в централната  

/ЗАШУМЕНА/ градска част на София....

Поздрави на вс. пичове

Да изпием всичката бира по света !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно и на по-дълги растояния как ще се държи.

Ам като направи те тестовете дай инфо за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравиш да питам:

- При 802.11n как са пинговете.

Иначе това като го гледам си върви с:

"Integrated directional dual-polarization antenna, Either 8dbi for 802.11g band or 13dBi for 802.11a band"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шота изглежда като за обикновено МТ + 3/5мбпс отгоре. Революцията се отлага явно ;)

Технологията се развива кадето има пазар. Пазара е home решения и съответно решенията са за него. Читавите решения за P2P от 5 години не са се променили много. С изключение на преминаването от National на AMD при PCEngines и малко Atheros базираните карти. Реално пък и разлика межди 11 и 14 не виждам много. Освен да се насере и без това обозения ефир допълнително не виждам някак приложението на n за P2P.

пп btw Ники точно от вас съм взимал първите PCEngines преди 4-5 години някаде и естествено един изгоря в първите 24 часа и не ми го заменихте гаранционно. Лошо впечатление остана. К'во да се прави помня като слон простотиите. Затова не е лошо да кажеш и как ще стои въпроса с гаранционното обслужване или всяко дало дефект ще се връща с "ми ударило го е гръмотевица" . За да не излезе, че мятам кал признавам че сте ми правили замени на антена, но от 2 върнати неща за рекламация имам 50% успеваемост. Затова и от една година имам съвсем символични покупки от вас. Приемете го този пост, като обратна връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

имам въпрос: От какво Ви горят устройствата ?!

При мен за последните 3 години има само едно дето сдаде багажа и то защото го удари градушката преди време в София и го проби,но дори и то не изгоря.

В тази насока Compex с тия пластмасовите кутийки при добра инсталация,не виждам какво да им изгори освен захранването.

При такава ситуация аз дори и не бих си помислил да предвявам претенции за смяна.

При всеки производител гаранцията е дефинирана много точно и е съвсем нормално Ники да не ти смени продукт,ако и производителя е отказал. Изгарянето на дадено устройство за мен е следствие от недобро захранване (тук може и енергото да са виновни) или недобро заземяване (с майката природа не можеш да се пребориш), като изклювам редките случай на директно попадение от небето,но и тук гаранцията не сработва.

Съвсем скоро ми се случи РБ433 да не иска да работи с ЦМ10,което доведе до светкавична и безусловна смяна на картите.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skyfx да не навлизаме в подробности. Въпросния WRAP изгоря в безоблачен ден между 22:00 и 10:00 сутринта. Закупен в деня преди 22:00ч. Занесен в сервиза им в 14-15ч мисля. Все още го пазя. Не е имало нито гръмотевица, нито дъжд. Нито в Своге, нито в София. Ясно изразен спукан чип. Снимки да поствам ли? Или да им нося на RTS и протоколите за заземяването на стока струваща 200-300лв? Захранванията са закупени също от тях в комплект с POE инжекторите. В интерес на истината наистина помня такива неща като слон, пазя фактури и лошо мнение. Затова питах и дали пак ще се процедира така за гаранцията. Като печелим всичко е ОК. Като ще имаме разходи (връщане на стока до производител и т.н.) ще имаме гръмотевици ;)

Ама айде да не продължавам, че пък един друг СФ вносител е още по-зле. Там дори трябва да ходя на kraka за да си прибера заменена мръщапалка 'щото Еконт е прекалено скъп... Досега съм се въздържал от постове с лоши мнения, но мисля да не ги спестявам вече.

Ще чакам да видя тестовете и шотове. Не че резултатите не са ясни предварително при 300mhz Ahteros и ап което дори производителя е снабдил с 100mbps лан карта, но пък току виж стане чудо.

пп За 5 години имам изгорели 3 устройства. 2 на връх под с. Миланово до кулата на Мтел (едното директно попадение в пилона и стопено цялото), а другото заради немарливо затворена кутия и 3 пръста вода. За третото изписах достатъчно. + една флашка, за която не се установи как успя да изгори и една CM6 която работи когато си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебе не съм много съгласен че тези пласмаски са най-доброто решение. Тук идеята на производителя е да докара възможно най евтиното решение.

Иначе който е въждал по сериозни устройства Trango, NERA, Motorola май има разлика.

trangolink45.jpg

FlexLink_Installation_170_0.jpg

Motorola-wi4-Fixed-Point-to-Point-500-Series-of-Wireless-Ethernet-Bridges-from-TR-Corporation.jpg

Но и цените са други .... Така че за толкова za толкова

Иначе добре че се появиха и такъв сорт CPE /Nano, Compex и много други такъва варианти/, за нашия пазар е добре.

Аз до сега съм ползвал само една двойка Транго, е как не гръмна, всичко около него гърмеше той не. Така че понякога и повечето пари си заслужат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.