Jump to content

AirOs 5.5 и Dude


ushoplias

Recommended Posts

След ъпдейт на някои Убикуити устройства на 5.5, забелязах, че на дюда, на информацията на линка, показва само името, а на старата версия показва и честотата, и силата на сигнала.

След малко разследване, забелязах, че на 5.5, в OID-то за SSID-то, накрая има някакъв символ, който явно бърка дюда. И понеже не ми се играеше със стринг функциите на дюда (да изчистя въпросния символ), във функцията snmp_wireless_link_info размених SSID-то да се показва последно, и готово, пак си има информация за честота и сила на сигнал.

snmp_wireless_link_info

Преди:

if (

string_size(

oid(

concatenate(

"iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",

link_index()

), 300, 600)),


concatenate(

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",link_index()), 300, 600),

" (",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatFreq.",link_index()), 60),

") ",


oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatStrength.",link_index())),

"

"

)

,

""

)
сега:
if (

string_size(

oid(

concatenate(

"iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",

link_index()

), 300, 600)),


concatenate(

"(",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatFreq.",link_index()), 60),

") ",


oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatStrength.",link_index())),

" ",

oid(concatenate("iso.org.dod.internet.private.enterprises.mikrotik.mikrotikExperimentalModule.mtXRouterOs.mtxrWireless.mtxrWlStatTable.mtxrWlStatEntry.mtxrWlStatSsid.",link_index()), 300, 600),

"

"

)

,

""

)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Някой не е чел стандартите изглежда и е омазал кода ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкува разследване си омазл всичко сега се върни и прегледай кода пак прочети обстойно както ти е написал колегата 111111 . То има страндарти но са за тези който ги ползват.

След ъпдейт на някои Убикуити устройства на 5.5, забелязах, че на дюда, на информацията на линка, показва само името, а на старата версия показва и честотата, и силата на сигнала.

След малко разследване, забелязах, че на 5.5, в OID-то за SSID-то, накрая има някакъв символ, който явно бърка дюда. И понеже не ми се играеше със стринг функциите на дюда (да изчистя въпросния символ), във функцията snmp_wireless_link_info размених SSID-то да се показва последно, и готово, пак си има информация за честота и сила на сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

sftt не си ме разбрал, вината не е в ushoplias

ами в тия които карат през просото и пишат софтуер в случая ubnt

аз не съм виждал ubnt.mib да се прилага някъде към техните продукти

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) може би аз не написах нещата както трябва .Но ето давам ти пример когато получих имела за заразени устройства който съм го публикувал в раздела ни ,реших да купя едно такова рутерче за тест за да видя дефакто какви са тези вируси .За мое учудване версия Firmware Version: XM.v5.3.5. Build Number:

11245

Закупено от Исания.

Нямаше нищо такова и проблем даже , както човека пита но проблемите започнаха когато преминах на 5.5 за това съвета ми към питащия е върни се на старата версия и чакай да излезне по нова от 5.5 за да бъдат премахнати грешките им.

П.П. за това съм споменал за омазан код който е несавместим с новата версия.

sftt не си ме разбрал, вината не е в ushoplias

ами в тия които карат през просото и пишат софтуер в случая ubnt

аз не съм виждал ubnt.mib да се прилага някъде към техните продукти

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука и аз нещо неразбрах.

Какъв сорс, какъв код, какви 5 лева, това snmp_wireless_link_info e функция на дюда.

sftt, да не предлагаш да оправям snmp-то на airos-a ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах версия 5,5 на уб. има бъг за това съвета ми към теб е да се върнеш към старата версия аз съм в момента с нея и нямам проблем уп тайма ми е 90 дена за сега издържа на всички тестове .Доколкото новатаа версия 5.5 ми даде доста бъга не пазя лога за съжеление. Успех и ако има нещо пиши да видим как да помагаме но ти казвам върни се на старата версия дали ще го направиш зависи от теб.

Тука и аз нещо неразбрах.

Какъв сорс, какъв код, какви 5 лева, това snmp_wireless_link_info e функция на дюда.

sftt, да не предлагаш да оправям snmp-то на airos-a ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.