Jump to content

Сигурност на WI-FI мрежите и защита от хакване


gis

Recommended Posts

Това е доста важен проблем за безжичните мрежи и се учудвам,че все още не е открита такава тема във форума.От известно време се интересувам от тази тема и съм прочел доста неща из разни западни сайтове,където се обяснява как с програми като Netstumbler,например,не е проблем да се влезе в безжични мрежи,използващи каквато и да е защита,особено просто било да се пробие WEP защитата,дори има клипове как се прави това в ютубе.ком.Мисля да тествам тия методи на собственото си АР,за да проверя доколко са верни тия твърдения,все пак е доста обезпокоително ако всеки що-годе грамотен техничар може да ти влезе в мрежата по всяко време,нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се говори за защита и конфендинциалност.

Не стой въпроса само само за WIFI устройствата.

WIFI го разглеждай като пренос на данни.

И тук има доста какво да се говори.

Но едвали една уважаваща се организация, ще изнесе своя дата сървер веднага след WIFI устройството.

Относно WEP (Wired Equivalent Privacy) това е доста стар начин за защита на данните, има доста по нови и надежни:

- WPA/WPA2 (Wi-Fi Protected Access)

който може да се конбинира с 802.1X, EAP, MIC, TKIP and AES

абе доста дълга тема ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Netstubler незнам и малко ми е Х как ще стане но с други програми става за жалост има значение какъв ти е хардуера.. Онзи ден с 111111 точно това обсъждахме че  и аз си блъсках главата.. а то се оказа, че с Intelskiq WIFI нестава!  :

Не е само WIFI,най-общо казано не е ли по кабел не е защитено а то и тогава пак не е 100% !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.