Jump to content

Ubiquiti Air OS v3.2 - NanoStation5 - Проблем


vtbg59

Recommended Posts

Здравейте , NanoStation5(имам действащи няколко броя) реших да кача новата версия NS5.ar2313.v3.2.3734.080909.163 , досега работя с NS5.ar2313.v3.1.1.3498.080725.1329 без проблем.След качването NS5(AP WDS) "умря" стана неоткриваемо , последва рестарт ресет без резултат наложи се да го сваля.При запускането му в офиса ми всичко изглежда нормално влиза се конфигурура се, връщаме NS5 ужас не работи ту се канекти по лан с лаптопа ту се губи.Усъмнихме се в захранването сменихме го без промени,свалихме го пак и какво се забеляза когато NS5 е в положение антената към земята е ок пинговете въвят безпроблем насочи ли се към клиентите 'умира'(не забива). След като не остана нищо друго върнах старата версия NS5.ar2313.v3.1.1.3498.080725.1329 и всичко си заработи нормално.Въпроса ми е някой имал ли е този проблем и за урок не го правете на устройство от което зависят поребители излишни ядове .Никога не е късно да се сгафи ,2 пъти го преглашвах с новата версия без резултат 2 пъти я телих от официалния саит резултата един и същ (по горе описания).

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези нанота на 5гхз. взеха и мен да ме разочароват от време на време. С тази новата версия не съм имал кой знай кви ядове, но определено нс5 не става за дълги разтояния на 3 км...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъсва ми нервите

как разбира че е петък 24:00 директно умира и винаги в събота ходя да го ресетвам мамка му!

НЕ МЕ КЕФЯТ !

ИМАМ 3бр. които скоро ще станат неизползваеми и или ще ги продам или ще ги изхварля в коша!

Аман от боклуци, пък и най малко от ubiquiti съм го очаквал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ubi пък кога реши, че е реномирана? С малко пари обикновено се получава кофти резултат. Обратното е изключително рядко колкото да потвърди правилото. Готовите сапунерки никога не са блестяли с особени възможности и коментарите ви го потвърждават. Жалкото е, че харчите 2х пари за да ги сменяте после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен устройството си дава точно толкова, колкото струва. Но предимствата са му в съвсем друга насока, ако трябва да изразя лично мнение, и те са в градация така:

1. Глупакоусойчивост - най-важното!

2. Леко и лесно за монтаж

3. Ниска цена

4. Хитов продукт, който се развива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъсва ми нервите

как разбира че е петък 24:00 директно умира и винаги в събота ходя да го ресетвам мамка му!

НЕ МЕ КЕФЯТ !

ИМАМ 3бр. които скоро ще станат неизползваеми и или ще ги продам или ще ги изхварля в коша!

Аман от боклуци, пък и най малко от ubiquiti съм го очаквал!

Аз ще ти ги купя като не те кефят:)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че не стават изобщо, напротив стават за тези пари. Ако е близо до апто до 3 км да кажем и има читав сигнал, за скорости до 2 мбит. зависи от още работи но могат да се пуснат зад него до 20 абоната...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам около 20-тина трасета Точка до Точка, през които съм вързал крайни клиенти от някой блок, на който имам оптика и НЯМАМ никакви проблеми с NS5.

Ъпгрейднал съм някои от тях с най-новата версия на фърмуеара и пак си работят.

Важното е да се знае точко къде им е предимството на тези устройства и къде не стават, а не да се сърдим после на Ubi...

Аз ги използвам за връзване на 1 до 2 клиента в режим Ap-WDS като очаквания трафик да е около 10 Мбит-а, а отдалечеността от Ап-то да е не повече от 2-3 км. и при тези условия съм ДОВОЛЕН.

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това видях днес на сайта на Ubiquiti Networks, Inc. http://www.ubnt.com/support/ns5.php

2032911682.JPG

Версия NS5.ar2313.v3.2.3734.080909.163 липсва за да се свали от сайта наистина е бъгава ,за това беше и този пост.С това темата се изчерпа." Marlow" със здраве да си я ползваш 'новата версия' само не се знае коя за тебе е новата!!!

Аз имам около 20-тина трасета Точка до Точка, през които съм вързал крайни клиенти от някой блок, на който имам оптика и НЯМАМ никакви проблеми с NS5.

Ъпгрейднал съм някои от тях с най-новата версия на фърмуеара и пак си работят

Game over.Темата също.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ъпгрейднати около 10 тина бройки с 3.2 (бившия който са го махнали ) за сега проблеми нямам. Ама ако стане нещо кофти да знам че е от фирма :(

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.