Jump to content

RB750G Проблем - не работи


Mupo neTkoB

Recommended Posts

Първите РБ та са с КОНДЕЗАТОРИ, и по точно 112 ките. О там на татък като гледам всичко е с su`scon - който са ми "любимите" само докато ги видя ги сменям :D

Не е важна само марката. Те са избрали най-евтината серия. По-новите идват със MG серията на su`scon. Такъв още не ми се е налагало да сменям - просто наблюдения. Между другото MCZ серията на rubycon мисля че са по-добри от MBZ.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To има много по-добри от rubicon въпроса е да е на сравнително читава цена спрямо борда. Все пак не е техника за милиони. На su`scon не съм им следил сериите но са далеч под нивото на Fujicon/Hitano, а те са едни от най-ниските който могат да се нарекат кондезатори. Така, че няма смисъл от замяна с по ниски от тоя клас. Все пак губиш uptime, нерви, време, "пари" и проблеми с клиенти.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте колеги,

Борда започна да се държи много странно и не реагира по никакъв начин.

Само индикаторите на порт 2 3 4 5 светят. При включване АСТ примигва като при нормална инициализация и е до там.

Отворих, огледах, смених единия електролит но не се промени нищо. След по-внимателен оглед ми направи впечатление, че май нещо липсва. Някой колега може ли да ми каже дали на указаната позиция е имало залепен кондензатор/резистор? И евентуалната стойност ако е възможно.

Благодарности на отзовалите се.

post-1205-0-08601400-1332170672_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vruskov там е имало елемент доколкото виждам. Питай на support AT mikrotik . com

прикачи им jpega и им пиши "my RB mysteriously lost this SMD element. Please tell me what it is so I can solder another one. Thank you."

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих, огледах, смених единия електролит но не се промени нищо. След по-внимателен оглед ми направи впечатление, че май нещо липсва. Някой колега може ли да ми каже дали на указаната позиция е имало залепен кондензатор/резистор? И евентуалната стойност ако е възможно.

Благодарности на отзовалите се.

На указаната позиция няма нищо. Просто така ти се струва.

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по принцип при проектирането се залага повече , но при изпълнението се спестява щото си може и без него, така става обикновено с филтриращите кондензатори, в случая най - вероятно е 100нф кондензатор но той едва ли ще окаже влияние толкова че да не буутва

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

След въпросните наовднение и гръмотевици из Варна и аз като пълен лаик не си изключих тока въпреки че излизах от нас та сега съм с 2 рутера фира

едини е въпросния по-горе 750г който вече му сменях кондензатори, в момента изглеждат здрави (не надути),но рутера свети само 2-те лампи отзад и тези на портовете мъждукат, като доста му грее по-големия чип и покрай него и другия де.

какво ще предложите да направя за да пробвам да го реанимирам (захранването му беше изгоряло, но е сменено)

иначе не са големи белите :) още 1-2 порта на няколко суича въпреки че са зад ups и един порт към такъв вътрешен суич на рутерборд

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб колко пари ще излезе, от къде да го взема

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой може да го направи и колко ще струва

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.