Jump to content

Изхвърляме Skype! С какво да го заменим (баш криптирано)?


NetworkPro

Recommended Posts

  • Администратор

Доказаха че разговора по IM програмите се слуша без декодиране

както си е кодиран сигнала му гледат битреита на 50мс и го слушат RAW

иди криптирай след това

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://soft-forum.ws/threads/%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%9E%D0%96%D0%9D%D0%9E-%D0%97%D0%90-%D0%92%D0%90%D0%9C%D0%98-%D0%A1%D0%9B%D0%95%D0%94%D0%AF%D0%A2-%D0%98%D0%A1%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%AC%D0%97%D0%A3%D0%AF-skype.31475/

От статията става ясно, че от година скайпа има доказана (и оповестена на собствениците му) уязвимост, с която могат да определят IP адреса по (активно, логнато) )skype име.

Не ми стана много ясно как това IP се свърза с информацията от торентите, но в статията се твърди, че ВСЕКИ (а не само службите) могат да проследяват торент трафика на IP компрометирано през скайп.

(Едно е службите да имат теоретична възможност да ме следят - те не могат да намерят толкова хора и пари, че да следят всички ни :), а съвсем друго е всеки "ентусиаст" да ми гледа в канчето :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществуват сървърни софтуери които си хващат думи, приемайки всички ethernet фреймове на един 10 гигабитов порт. Т.е. би трябвало да е значително лесно да се свързват IP адреси с думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...
  • Администратор

каквато и да е програмата има ли си собственик рано или късно склоняват ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел честичко ги ползва защото в америка май скайпа много не се е наложил. А той има контакти предимно там. Но до колкото сме говорили на тая тема не е на ясно по конкретния въпрос.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно по едно падат човешките права (стриптийз по летищата, следене на потребители в мрежата, камери на всяко кръстовище, биометрични данни в личните документи и тн. и т.н) - какво ли не правят някои за да си запазят властта :).

Предполагам, че отдавна се следи и скайп и всякакви подобни (само че сега е официално). Ако не споделяте "Top Secret" информация няма значение кой ви чете писанията :).

Алтернатива на сигурен вариант за чат би било open source разработка от потребители за потребители (P2P базирано) или тунелирано позлване на IM (както предложиха по-горе).

Ако толкова важни неща се предават, та не искате да се разбира, аз бих заложил на друг метод - няма нужда от криптиране, ако написаното е неразбираемо за мнозинството :). През втората световна война, американците са ползвали за секретните съобщения забравен език от индианско племе - език, който са владеели тогава едва 6-7 човека в щатите - кодировка е нямало, просто чутото няма кой да го преведе :).

Учете индиански и нека да се лее шльокавица в скайп ;D .

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ТИРористи няма никакъв проблем да си предават кодирани съобщения. както съм споменал по-горе, по-лесне начин от криптиран тунел и вътре ланчат като този от едно време няма. :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Здравейте! Понеже се зачетох по темите във форума и попаднах на тази вече позабравена ще дам моето мнение. Скайп в момента има има алтернатива.

http://bg.brosix.com/

Има го за няколко ОС и работи много по леко. Има същите функций. На мен ми допада повече поради факта че при прехвърляне на файлове използва пълния трафик на мрежата за разлика от скайп който бави. За сигурността го рекламират като надежден но това за мен няма значение. Ако иска някой нека го пробва и да сподели мнение. Недостатъка му е че всички потребители които искат да го ползват трябва да го имат инсталиран (не е съвместим със скайп) и все още не е толкова популярен.

Редактирано от antonantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Мисля, че това е подходящо за теб

https://jitsi.org/

 

В уикито има доста яснота !

http://en.wikipedia.org/wiki/Jitsi

Редактирано от samyil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.