Jump to content

1U Кутия за RB450G


master

Recommended Posts

Понеже така и така не намерих ( на нормална цена ) решихме с колегата да видим какво ще излезе от един стар изгорял суич. Все още е доста ранен етап но реших да постна една-две снимки. За момента замисъла е да си има собствено захранване + online ups под капака.

Снимките са много зле поради проблем с цифровия апарат.

1u450g1.th.jpg

1u450g2.th.jpg

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата, отказахме се от вградения упс но за сметка на това ще има конектор който ще позволява да се пусне захранване директно към борда ако нещо се случи с вграденото без да се налага да се отваря. Като заговорих за вграденото купихме едно :

12v2a.th.jpg

което много приличаше на това:

http://www.meanwell....-25/default.htm

Но за съжаление се оказа някакво не познато като марка, а и то за 12лв. :) се очакваше. Утре ще се търси по-читаво не че и с това няма да стане но като му погледна марката на кондензаторите и изработката и настръхвам :D

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

марката си е много добра може G3 серията да не е много добра

ама я погледни захранване на samsung и после коментирай качество ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от линка ДА но аз имах предвид това на снимката която съм посочил прилича на MeanWeel но на лепенката му пише S-CLASS-24 и е 4пъти по евтино. А за самсунг тя там не е за приказване. Иначе точно това ще се търси http://www.meanwell.com/search/rs-25/default.htm не, че ментака за без пари който днес взехме няма да работи.... ама все пак няма да захранвам лампички, а рутер.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тъй като читавите захранвания са към 50 тина лв. Решихме да го по оправим това след замяна на всички кондезатори и малко игра с обратната му връзка то пък взе, че заработи доста стабилно. Обаче се появи т.е. той си е бил там но не бяхме го пускали под голям товар. Трафа му грее доста сериозно при 20W натоварване, а то се води 25W. За въпросния рутер борд най-вероятно няма да има никакви проблеми но няма да се правят експерименти и ще поръчаме читаво. Иначе предния панел е направен на фрезата но в момента няма с какво да го снимам. Получи се долу горе красиво :D за разлика от предишния му вид.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

То няма къде да го грее слънцето в рака и на ~ 20 градуса постоянна темп. Ама чакаме от едно място по качествени захранвания. Обаче не ми стана ясно какво стана с доставката - не помня вече колко дена чакаме. То не че има бърза работа :) Предния панел го направихме на CNC фреза и стана добре като за 10мин работа макар, че колегата го гледам сън не спи и май ще прави нов :) Скоро се надявам да има с какво да се снима и ще кача снимки.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето и малко развитие по темата. Новото захранване което е доста по читаво но пак претърпя малко промени. И кутията която е в по завършен вид но не на пълно.

post-829-0-17139800-1328443841_thumb.jpg

post-829-0-19950600-1328443882_thumb.jpg

post-829-0-13441000-1328443889_thumb.jpg

post-829-0-03508500-1328443896_thumb.jpg

Редактирано от master
  • Харесай 2

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

добре е, добре е :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Хубаво ама от ноември до сега да се занимаваш с тази играчка .Казваш в рак ще живее хубаво ама каква работа ще ти върши като го знам колко му е хала на 50 потребителя е умряло на всичко отгоре гига портове .На 800Мhz съм го карал този борд не е имало проблем само да няма много юзер и трафик , за офисче става.С една дума казано язък ти за труда ,в тази кутия можеше да живее нещо много по добро (не борд разбира се) тука захранване едно,че друго и какъв е ефекта същия като стоковото (аз съм ползвал от лаптоп и пак същата робота).Перка от самолет да сложиш все си е 450G .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

450G е от хубавите неща на тоя свят, с правилната конфигурация работи смайващо прекрасно.

В stock кутията не се охлажда добре. Браво на master!

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от ноември :) Просто не е оставало време да се постнат снимките. "Фабричната" кутия за този борд която намерихме е почти на цената на борда. За потребителите може да по спорим но както и да е.

За другото което казваш, че можело да живее в тази кутия си го има от давна само дето изобщо няма нищо общо с тази OS.

п.п. Борда си е много добре за някой цели но има сериозен проблем с кондезаторите което от части е избегнатно при новите като 750 примерно.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



photo-thumb-829.jpg?_r=0



Потребители



member.png

Мнения: 740

Topics 55

Местоположение. . .:

Публикувано 12 ноември 2011 - 21:50

Понеже така и така не намерих ( на нормална цена ) решихме с колегата да видим какво ще излезе от един стар изгорял суич. Все още е доста ранен етап но реших да постна една-две снимки. За момента замисъла е да си има собствено захранване + online ups под капака.

Снимките са много зле поради проблем с цифровия апарат.

1u450g1.th.jpg

1u450g2.th.jpg

Този пост е редактиран от master: 12 ноември 2011 - 21:50

Това съм видял и на тази база съм писал ,темата ти я знам още от началото . Уважавам хората с идеи но най вече с тази като твоята реализирана , защото май не останаха хора с действия на практика реализиране а всичко го докарва само на лаф моабет(демек на думи ) .Да не ме разбират някой грешно , нека вземат и да 'вкарат' някоя платка каквото и да е ,нещо което има нужда от кутия и да видят за какво става дума ,инъче се вижда лесно какво толкова няколко болчета 'тя кутията му готова' и да видим .Знам целия процес от елементите (един от тук друг от незнам къде си)печатни платки монтаж на елементите запускане на изделието (най сладката част защото тука се решава ще го бъде ли понататък) тест за надежност и накрая най тежаката част (поне за мен е била) да го подслониш в нужната кутия.При теб в този случай има и от най трудните неща лицевия панел фейса/ лицето то грабва на първо време.Вижда се доста си се постарал и се е получило много добре. За потебители/трафик съм непоклатим в заключенито си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.