Jump to content

Как да изградя wireless мрежа в една сграда.


jaredharet

Recommended Posts

Искам да изградя безжична мрежа в една 12 етажна сграда (сградата е от тухли)

Като искам да попитам какви карти и антени да ползвам, как и къде да ги разположа тъка че да има покритие в цялата сграда.

На схемата е нарисувано как езглежда един етаж

snap1eo3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

стай стай ... :) хехе мислех че е стаИ

като за начало може да си направиш една пробичка с един РБ133 примерно и R52H, за да придобиеш представа колко тънко може да минеш, друг е въпроса със скороста която търсиш сигурност и т.н.

във форума има хора които срещу подходящо заплащане може и да ти свършат работа :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за стай-те приемам забележката.

Но мисля, че форума е за да споделяме знания и опит и за това просто потам за съвет иначе като рутар ще ползвам някоя P3 или P4 за скорост някъде около 2-3 mbps на клиент min 30 клиента. Като и най много се чудя как да се облъчи сградата примарно с някоя пач антена от последния етаж, нещо тъкова ми се върти в главата и да ползвам примарно радиота около 600 mW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен оптималният вариант е да изнесеш секторни антени извън сградата. Така с две секторни ще можеш да покриеш примерно цяла страна от 12 етажната сграда. Така с максимум 8 антени ще имаш 90% покритие. Правил съм го, само че за 4 етажна сграда, където ползвам само една антена за една стена. Пробвай само с една антена - може да има покритие от 1 до 12 етаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение към предишният ми пост. Ако поставиш антените под 45 градуса към сградата (срещу ъглите) ще покриеш по две страни от сградата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Nanostation2.

Подреди ги така:

1 етаж: в единия край

3 етаж: на срещуположния край.

и ....

малки са симпатични и лесно се поставят.

даже може да ги пуснеш в режим AP-bridge WDS, за да не пускаш кабели между устройствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за стай-те приемам забележката.

Но мисля, че форума е за да споделяме знания и опит и за това просто потам за съвет иначе като рутар ще ползвам някоя P3 или P4 за скорост някъде около 2-3 mbps на клиент min 30 клиента. Като и най много се чудя как да се облъчи сградата примарно с някоя пач антена от последния етаж, нещо тъкова ми се върти в главата и да ползвам примарно радиота около 600 mW

Здравеите,хубаво ти с 600mW а 'пациентите' с 30-50 mW и става тука има тука няма кабел е най доброто и най надеждното в случая а и е лесно за изпълнение.Радсиото си е добро но не и за такъв случаи , защото не обичам да си създавам проблеми защо тука има а на другия край на стаята няма или е слабо(диканектва лаги)не може да искаш от клиентите ти да стават пелингатори и да бележат къде може да се работи.Не ме разбирай грешно и с радия ще стане щом е за идеята става най евтиния вариант е с NS но не е най надежното и най доброто за случая(стига да има пари в достатъчно количество :) ) Успех

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.