Jump to content
  • 0

Заобикаляне на Simple Queues за торенти ?!


master

Въпрос

Значи идеята е лимита който е в Simple Queues да важи само за BG/INT или само за INT примерно. За торентите да няма никакво ограничение, тъй като пеера е доста добре и няма смисъл да се "прахосва". Възможно ли е това според вас?

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

е след като делиш трафика на int и bg

Src : bgmreji за доун

Dst: bgmreji за ъп

всички друго е Int

Така или иначе торентите не можеш лесно да ги ловиш като тип трафик. Пускаш много BG и все ще си намерят добър сиид

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Уважаеми, организирайте се, да се вади текстов файл с мрежите които са в пиъра така че да може MikroTik и Linux и *BSD да си дръпват файла периодично със скрипт.

Другия начин е BGP да има и при вас и от там да си вадите нужната информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вариант 1: Карате вашия доставчик да изкара мрежите от неговите BGP сесиите и да ги експортне като HTML до който ти да имаш достъп. После си взимаш мрежите и си прайш кот си искаш

Вариант 2: Ако имате изградени BGP сесии с вашия доставчик, си ги вадите сами

Аз лично ползвам първия вариант, щото и без това доставчика ми го предлага това, що да пиша аз скриптове O0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи идеята е лимита който е в Simple Queues да важи само за BG/INT или само за INT примерно. За торентите да няма никакво ограничение, тъй като пеера е доста добре и няма смисъл да се "прахосва". Възможно ли е това според вас?

Колегата иска ограничението с Simple Queues да не важи за торентите. Не го интересува как да си дели тряфика на BG/INT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имахме обсъждане в Skype. Искат свободата да дадат на локалния си градски пиъринг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колегата иска ограничението с Simple Queues да не важи за торентите. Не го интересува как да си дели тряфика на BG/INT.

Е то деленето на инт/пеер/локал е точно това. Или аз съм съвсем изтрещял и не вдявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е то деленето на инт/пеер/локал е точно това. Или аз съм съвсем изтрещял и не вдявам.

Не си изтрещял и вдяваш :). В отговорите казвате как да се дели трафика, а не казвате как да не важи ограничението от Simple Queues за торентите - което е и въпроса му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип БГ и ИНТ не ги "делим" т.е. няма описана в рутера "таблица". Чудя се тъй като не са реални IP тата на всички. Ако бяха и ако входа от към доставчика влиза в един по умен суич и там е изхода и е закъчен рутера дали няма да стане?! Но дори и да стане идва проблема и с реалните IP та..

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не са ви потребни частни адреси дори и в локален пиъринг освен ако не достъпвате някакъв сървър на тях. За p2p апликации се ползват публичните на L3, а за да има минимална файда от локални адреси - трябва да е L2 т.е. мани мани.

Организаторите на пиъринга или който има думата да направи така че да се изкарва този текстов файл с публичните мрежи които са в пиъринга от някой рутер на който е вдигната сесия на рутиращия протокол който се използва.

Или вдигнете сесия при вас според мен е по-добре и тея дето имат дори и един динамичен публичен адрес пак могат да го анонсират в тоя пиъринг и да работи доста добре.

Cheers.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Като цяло идеята е сбъркана.Не трябва да се заобикалят никакви правила а да се делят адресите/мрежите на тарифи със съответните скорости интернет/български и нелимитирани локални/градски (или с тия който имате пиринг някакъв изграден).

С ипп2п и л7 филтъра ако тръгнете да маркирате и приотизирате този трафик няма да получите точно това което искате.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

маркирай си видовете трафик и си го ошейпи

лан / пиринг / международен

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

маркирай си видовете трафик и си го ошейпи

лан / пиринг / международен

Може да се шейпне и по ToS но става само за клиентския download за изходящ трафик няма как :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.