Jump to content

Полагане на оптика между села?


Recommended Posts

@gbdesign

принципно, закона е много строг относно далекосъобщителните мрежи и тяхното прекъсване. По спомени, в НПК е записано и наказанията са сурови.

Освен това в ЗЕС е записано, накратко: Няма държавна, общинска, частна, публична собственост през която съобщителна мрежа данеможе да мине. Едини вид - никой НЯМА право да откаже такава мрежа, която се изгражда по ЗУТ.

Така, че.... подадеш ли документите за такава мрежа, остава само съгласуванията.

Напрактика, според ЗЕС и ЗУТ, мога да ти пусна оптичен кабел дебел 10 сантиметра в диаметър през спалнята. Стига да го съгласувам с теб. :)

Е, хайде, няма да е през спалнята, но през коридора - ще стане.

Последното е малко глупост която е трудно осъществима, но не и невъзможна.

@roker88:

Действай, без много много да се разбира. Дори и да вземеш акт16 за кабела и да те нанесат в кадастралният план - пак ще има багерист който ще я скъса.

Затова, копай по-дълбочко. Ако може на 60-80 сантиметра и помни: Късмета обича смелите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 111111

    6

  • msboy

    5

  • netronix

    4

  • px1

    4

Да ти обясня малко практически нещата:

1. Трябва да ти направят проект със схема на трасета (не е скъпо нанасят се само трасетата.

2.Искане до Общинския съвет на съответната община за прокарване право на трасета

Ако се отговори с Да

3.Процедура по ПУП (парцеларно устройствен план) включва в себе си: Заявление за ПУП със скица пледложение, Заявление за одобряване на ПУП -внася се схема на изработен ПУП

4.Технически !! проект съгласно http://citybuild.bg/act/naredba-noemvri-pravilata/2135828375 (включва в себе си всичко от ел, ВИК, Енерго, Горски,видове кабели на каква дълбочина и т.н.т. те ги знаят) като казвам знаят този проект се изработва от лицензирана фирма !!

5.Изработване на ОСИП (оценка на съответствието на инвестиционния проект) - изработва се от фирма строителен надзор !

6. Учредяване право на преминаване през общински имоти или ниви линейния метър за правото е 0,5 лв зависи от общината. (Тука е мястото да кажа че всички полски пътища са общински !!!! защото видях по горе изказвания от типа "Всичко това няма нищо общо с общината на чиято територия се намира мрежата-Общината не е орган за контрол" . Пробвай и да видиш дали не е органа за контрол като ти цъфнат с РДНСК с експертна комисия.

7. след т.5 и т.6 проекта се внася в общината за одобряване и за издаване на разрешение за строеж.

8.Извършване на фактическо строителство.

9.След строителството се прави екзекутивен чертеж за изпълнено строителство

10. Внасяне в общината на доклад на искане за въвеждане в експлоатация.

11.Заснемане на действително извършеното строителство

12.Издаване на удостоверение за ползване АКТ 16

Тази цялата процедура съм я обяснил бих казал накратко и това са най новите изисквания и трае минимум 8 месеца. Относно общинския съвет ако имаш по някакъв начин пречки, дразги и тн.т с тях няма да ти разрешат (визирам човек от конкуренцията да познава общински съветници) и нещата ще се протакат много. Имат право и могат да ти отказват безкрайно проекта. И ако не знаеш че може да се обжалва в 14 дневен срок още повече но там вече трябва да даваш и пари за адвокати много е тънка тази линия.

Миналата година бях свидетел как премахнаха 80 километра оптика( за сметка на фирмата) без разрешително и да не ти казвам колко отнесе фирмата от РДНСК !!. Така че внимателно.

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година бях свидетел как премахнаха 80 километра оптика( за сметка на фирмата) без разрешително и да не ти казвам колко отнесе фирмата от РДНСК !!. Така че внимателно.
И коя е тази фирма и като си толкова навътре в нещата ти ли ги прецака ? Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И коя е тази фирма и като си толкова навътре в нещата ти ли ги прецака ?

Прекалено съм навътре в нещата за да изказвам компетентно мнение и съм минавал по този път и мисля че бях доста изчерпателен в обяснението по горе. Относно фирмата тя сама се прецака от конкуренцията която по легален ред си чакаше от 9 месеца да му излезе разрешителното а въпросната фирма полагаше нощем оптиката ....и разбира се бяха хванати от компетентните органи. Всеки се бори за парче хляб и нямам никакво намерение да прецаквам когото и да било щом сме в този форум значи всички търсим решение на едни или други проблеми. С по горното обяснение за разрешителното исках да кажа да се мине по легален ред и съня да му е спокоен и да не си вкарва таралеж в .....

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три конкурентни фирми около мен са "решили" проблема, като полагат междуселският оптичния кабел по стълбове за средно напрежение >:D

Дааа съдбата обича смелите :-[

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три конкурентни фирми около мен са "решили" проблема, като полагат междуселският оптичния кабел по стълбове за средно напрежение >:D

Дааа съдбата обича смелите :-[

В румъния е така. Има и подземна но и много въздушна между населените места. Лан не се вижда. Оптика до клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

правилния уред ;)

и за по бедни има

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само незнам на по каменист терен как ще се представят :)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимков материал ::) за премахването на нелегален оптичен кабел ...това е нагледен пример ако не се действа по правилата и после виждаш как толкова много труд положен заминава на вятъра за съжаление...заради това съвета ми е за да ви е мирна главата ...

post-783-0-27378800-1359964156_thumb.jpg

post-783-0-51185200-1359964288_thumb.jpg

post-783-0-06812000-1359964351_thumb.jpg

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

само незнам на по каменист терен как ще се представят :)

сменя се веригата с такава за камъни или за скала

това тренчера е голяма работа

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих предпочел това .....приспособлението отпреде е специално за полагане на оптика. Дирята която оставя след себе си е някъде от порядъка на не повече 6 сантиметра (само и единствено куката която се заравя в земята заедно с кабела оптичния) . След една седмица изобщо не си личи дали е минавано от там .

post-783-0-64368000-1359974401_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.