Jump to content

Да попитам с какво напрежение и ток захранвате RB


jaredharet

Recommended Posts

Да попитам с какво напрежение и ток захранвате RB, защото без miniPCI карта всичко е ок с адаптерче от switch - 12V 500mA, на като сложа картата и умира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е картата? Отскочи до най-близкия магазин за електроника вземи си едно трафче 1,5 (2)А един грец за 5А и един кондензатор 2200mF (поне) и си готов. Захранване за 5лв. ;):) Ако неможеш да си намериш импулсно от лаптоп, или някой читав адаптер. Само не взимай от тези китайските от сергиите да не се разминеш с рутерборда, когато цъфнат евтините дйоди по 500мА. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...
  • Администратор

Да попитам с какво напрежение и ток захранвате RB, защото без miniPCI карта всичко е ок с адаптерче от switch - 12V 500mA, на като сложа картата и умира.

Трафовете на суичовете обикновенно са само с един грец и кондензатор, и обикновенно 12волта траф от тези има около 17волта на изхода си когато е без консуматор, При натоварване рязко пада. За рутербордите практиката показва, че искат по - високо захранване от тези 12волта и при това стабилизирано , затова захранването най - добре да е импулсно , поне 18в или най - добре 24в 1Ампер(говорим за стабилизирано импулсно).

Иначе при Аликс бордовете няма проблем да работят и на 12в , тяхното макс напрежение е до 18-20волта, и се държат доста по добре с каквото и да е захранване.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте , дойде време и аз да се включа в този чудесен форум за микротик, все пак той е една от причините да се опитвам да използвам и аз този софтуер и хардуер.Мисля , че имам проблем точно със захранване.Постановката е следната - 5GHz трасе на 3 км., от едната страна е слаб компютър с МТ и R52 a от дгугата RB411A с R52.Рутерборда се захранва от 12 В акумулатор и понеже през деня слънцето му покачва напрежението до около 14 V и всичко си работи, при зададена от двете страни tx power 10dbm радиата се закачат на около -60 -65 (с 60 см. параболични антенки и облъчватели).CCQ-то е в интервала 95-100%.Даже през деня му намалям още мощността и при 5 dbm пак си работи нормално на -70 .При сканиране в посоката в която са насочени антените не се хваща никакво друго радио трасе ( а и в други посоки са малко за разлика от 2,4GHz).До тук си мисля , че всичко е точно според моите скромни познания, но вечер когато няма слънце и акумулатора пада до около 12 V, при което се получава следното: disconnected,extensive data loss и след няколко секунди пак се закачат :connected ,като сигнала е добър , след няколко десетки МИНУТИ пак се разкачат и сега вече взобщо "изчезна" отдалеченото радио.Ще се появи утре сутринта  :) Няма компютър от страната на рутерборда (понеже нямам лаптоп)и сега не мога да разбера дали изобщо работи.Предполагам , че проблема е в сравнително ниското захранване 12V доколкото прочетох тук и на някои други места.Когато го тесвах у дома този рутерборд го включих именно към 12V 1.3А импулсен адаптор за да симулирам все едно е от акумулатора и след 1 месец "тестове" няма никакъв подобен проблем.Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш линк към далечният борд провери ъптайма му и от там си направи изводите дали се изключва и включва или проблема е другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с това описание има вероятност да е и някой облъчвател.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори , отдалеченото радио  си е постоянно свързано към захранването и след като "изчезна"снощи се появи тази сутрин и в този момент 12:16 часа е с ъптайм 4 часа , значи е тръгнало в 8:16.В момента сигнала от него е -66 dBm, отношение сигнал-шум 36 dB , CCQ варира 94-99% tx power от вчера през деня нарочно съм му задал 10 dbm.В момента в който пуснах bandwitch test към него и веднага се разкачи и изчезна , след около 10 сек. се закачи пак и при същия сигнал CCQ вече падна на около 20% и след малко пак се възстанови.Mинава трафик само няколко секунди.След възстановяването на връзката борда не се е рестартирал според uptime-a.Засега съм все още в положение "шах"  :) Ще го мъча още и ще видим.Облъчвателите са едни с винтче за настройка , "разходих" се по обхвата и ефекта беше нулев.Поздрави                                                  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Звучи като лоша конфигурация на параметрите

или подгизнал конектор.

Второто е по-вероятно не е зле да го посетиш

"око да види ръка да пипне" - казали хората

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колко волта мога безопасно да му пусна понеже вече не вярвам на документациите на микротик според които обхвата на захранването е от 10 до 28 V а 12 V влиза в този обхват.Понеже имам един 150Аh акумулатор с 5 клетки (едната е повредена и съм я "прескочил") , идеята ми е да ги свържа временно последователно и така ще получа 22V.Всъщност няма трафче , захранването е директно от акумулатора и на вграденото импулсно на борда.Между другото само да спомена захранването е следното :150W фотоволтаичен панел е свързан към контролер на заряда/разряда на 80 Ah акумулатор.През деня когато има слънце панела дава до 9 ампера ток и 18V напрежение което зарежда и поддържа зареден до 14.4V  акумулатора.От него се захранва това http://www.pixord.com/product/p4000.asp и 4 обикновени видеокамери , по този начин се наблюдава пред деня обект извън населено място без наличие на електрозахранване(иначе става като "разграден бостан") :) .Имам свързано и това http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=23055 .Преноса досега се осъществява през два овислинк-а WL5460APv2 na 2.4Ghz.Използвам този вариант повече от 1 година.Идеята ми е да спра овислинковете и да мина на микротик, засега безуспешно.През двете трасета НЕ минава интернет.Сега ще пусна кабел между овислинка и борда за да мога да го "виждам" и през ether1 интерфейса и ще разбера причината, все пак ако е лесно няма да е интересно :).Не мисля че е вода в конекорите понеже не е валяло а борда е пуснат преди няколко дни а другите радиа работят безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако наистина е проблем захранването само DC-DC което да повиши на 24волта. За съжаление рутербордите на МТ работят стабилно с по - високо захранване. Иначе Alix на 12волта са по - добрия вариант, щеше да минеш и по - тънко.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намери WRAP пък още по-добре. С National процесора едвам дърпат ток. Лек недостатък е, че не смогва процесора за повече от 28-29mbps. Захранвал съм такъв на 7.5V 0.5A над 2 години без забив. Подменен с Alix декември месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

До колко волта мога безопасно да му пусна понеже вече не вярвам на документациите на микротик според които обхвата на захранването е от 10 до 28 V а 12 V влиза в този обхват.Понеже имам един 150Аh акумулатор с 5 клетки (едната е повредена и съм я "прескочил") , идеята ми е да ги свържа временно последователно и така ще получа 22V.Всъщност няма трафче , захранването е директно от акумулатора и на вграденото импулсно на борда.Между другото само да спомена захранването е следното :150W фотоволтаичен панел е свързан към контролер на заряда/разряда на 80 Ah акумулатор.През деня когато има слънце панела дава до 9 ампера ток и 18V напрежение което зарежда и поддържа зареден до 14.4V  акумулатора.От него се захранва това http://www.pixord.com/product/p4000.asp и 4 обикновени видеокамери , по този начин се наблюдава пред деня обект извън населено място без наличие на електрозахранване(иначе става като "разграден бостан") :) .Имам свързано и това http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=23055 .Преноса досега се осъществява през два овислинк-а WL5460APv2 na 2.4Ghz.Използвам този вариант повече от 1 година.Идеята ми е да спра овислинковете и да мина на микротик, засега безуспешно.През двете трасета НЕ минава интернет.Сега ще пусна кабел между овислинка и борда за да мога да го "виждам" и през ether1 интерфейса и ще разбера причината, все пак ако е лесно няма да е интересно :).Не мисля че е вода в конекорите понеже не е валяло а борда е пуснат преди няколко дни а другите радиа работят безпроблемно.

намерих нещо тънко ADAPTOR 12V/15-24 което ще ти свърши работа

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.