Jump to content

Впечетления от RB450G


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Онзи ден го поръчах..заедно със заводската му кутийка.Като цяло борда си е изпълнен на сравнително добро ниво :) Единственото което ме подразни отново е нискокачествените филтриращи кондензатори.Кутийката е доста добре направена като иключим, че няма процеп на микро сд картата,и "уши" за монтаж на табло или кутия някаква.Рутера се държи доста добре за размерите си и консумираната енергия.Проблема е че неразпозна 8Гб микро сд карта и така и не ми стана ясно колко му е максимума.Този път са сложили "трансформатор" на лан портовете но е един общ за 5 те така че трябва да се внимава с него.Не ми стана ясно как при положение, че са гигабитови има ПОЕ на 1 ви порт..Иначе борда като готово решение с кутииката е доста примамлива покупка поне за мен и доста по икономично от ПЦ с аналогични параметри.Микротика с който стартира по default e версия 3,21.30 те лева за кутийката за мен са си напълно оправдани, все пак си е алуминии и изработката много ми хареса.В комплекта имаше болчета за закрепване на платката както и за затваряне на капака, това което ми направи също впечетление е, че бяха повече бройки от необходимото което за мен говори добре макар и да струват няколко стотинки.Също в комплекта имаше самозалепващи крачета както и лепенки с макадреса на интерфейсите и рекламна на фирмата пройзводител.

п.п. Като цяло за мен си струва машинката и съм много доволен от нея в най-скоро време мисля да я изпъна на реален трафик да видя как ще се държи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си задавал този въпрос дали не може да се ползват всички проводници за захранване защото реално погледнато 2 сигнала ако са на различни честоти не си пречат, но все пак бих се радвал ако някой добре запознат с електрониката ни просветли по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден го поръчах..заедно със заводската му кутийка.Като цяло борда си е изпълнен на сравнително добро ниво :) Единственото което ме подразни отново е нискокачествените филтриращи кондензатори.Кутийката е доста добре направена като иключим, че няма процеп на микро сд картата,и "уши" за монтаж на табло или кутия някаква.Рутера се държи доста добре за размерите си и консумираната енергия.Проблема е че неразпозна 8Гб микро сд карта и така и не ми стана ясно колко му е максимума.Този път са сложили "трансформатор" на лан портовете но е един общ за 5 те така че трябва да се внимава с него.Не ми стана ясно как при положение, че са гигабитови има ПОЕ на 1 ви порт..Иначе борда като готово решение с кутииката е доста примамлива покупка поне за мен и доста по икономично от ПЦ с аналогични параметри.Микротика с който стартира по default e версия 3,21.30 те лева за кутийката за мен са си напълно оправдани, все пак си е алуминии и изработката много ми хареса.В комплекта имаше болчета за закрепване на платката както и за затваряне на капака, това което ми направи също впечетление е, че бяха повече бройки от необходимото което за мен говори добре макар и да струват няколко стотинки.Също в комплекта имаше самозалепващи крачета както и лепенки с макадреса на интерфейсите и рекламна на фирмата пройзводител.

п.п. Като цяло за мен си струва машинката и съм много доволен от нея в най-скоро време мисля да я изпъна на реален трафик да видя как ще се държи..

разпознава но трябва картата да не e серия HC (hight capacity)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На карта пише, че е....И е от китай за 13$ или някъде там беше непомня точно.. :) Марка "Jony" хах :P

п.п. Te са сложили там 2 греца който май с тях правят магията.Не съм се заглеждал много по платка че имам много друга работа да си губя времето с откриването на топлата вода :).Но нали не греша за гигабит се ползват 8 те жила..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ще се прецака импеданса на усуканата двойка, като се пусне захранване по нея. Не че е невъзможно за 10/100М да се направи , ама за гигабит е абсурд .

Свъшност ако се пусне + по оранжевия , а - по зеления проводник и от другата страна се вземе захранването от същите проводници няма да има кой знае колко голям проблем. Но ще се използва само един проводник за захранване - съответно по високо съпротивление.

С доста трикове (дроселчета и кондензатори), не бих се учудил ако проработи и при гигабит.

И аз съм си задавал този въпрос дали не може да се ползват всички проводници за захранване защото реално погледнато 2 сигнала ако са на различни честоти не си пречат, но все пак бих се радвал ако някой добре запознат с електрониката ни просветли по въпроса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то е направено все някак на борда.. не съм го проблал нямам и намерение тъй като няма да стой на по-дълечно място от 1м където има захранвания колкото щеш но доколкото ми е известно поето му е на стандартните пинове..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сложих му micro SD карта KIngston 2GB форматира си я и си  я разпозна.. но как да му задам web proxy то да не пълни неговата памет да работи с картата !? Нещо не ми стана ясно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

във storage правиш нов раздел с местоположение на картата и даваш активиране

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тръгна но странното е че като го направих се дисконектна рутера и зацикли после го ресет от тока и се оправи...

п.п. След известно време започна да довари CPU то доста сериозно и променливо .. а нямаше абсолютно никакъв трафик.. спрях картата и се оправи... . .. .  >:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутийката е доста добре направена

От къде си взел комплекта, и за колко ?

Каня се и аз тези дни на подобно нещо :)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето виж в мойта тема : http://mikrotik-bg.net/YaBB.pl?num=1240137935 Голяма зарибявка. Разкарвам един тон желязо и слагам един мъник дето е пъти по-мощен и ще пести ток. Кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Supported_Hardware#Memory_cards + http://wiki.mikrotik.com/wiki/Image:Proxy_not_caching_with_incompatible_storage.gif

Тук съм дал информация за две-три microSD карти които съм тествал. Включително и снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно е да се тества. Мисля че трябва да се махне conntrack и да се закачат две мощни машини на два(+) порта със съответ ните софтуери стартирани на тях. Но със 680Mhz и 256MB RAM  8-) ще е доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.