Jump to content

Някой занимавал ли се е да ремонтира изгорели LAN портове на Ubiquiti продукти


jaredharet

Recommended Posts

Не ми се е налагало да купувам. Ако някой е купувал нека каже. Гледам из родните представители има на цена 25лв без ддс. Ще има и куриер 5-6лв за да дойде до теб. Този линк който си дал ще почакаш около месец, но пък ще дойде направо при теб и няма да заплащаш допълнително куриер. Можеш да питаш и някъде на каква цена ще ти го ремонтират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало да купувам. Ако някой е купувал нека каже. Гледам из родните представители има на цена 25лв без ддс. Ще има и куриер 5-6лв за да дойде до теб. Този линк който си дал ще почакаш около месец, но пък ще дойде направо при теб и няма да заплащаш допълнително куриер. Можеш да питаш и някъде на каква цена ще ти го ремонтират.

От Ибей ми е идвала пратка за 8 дена, идвала ми е и за над 30, мисля да поръчам един, пък каквото стане. Добре е, че се намира в Хонг Конг, понеже всички изходящи пратки от цял Китай минават през Хонг Конг и там най-много се бави пратката. 21 лева излиза някъде. по курса на долара. Така и така седи повече от година захвърлено ще почака още месец. ::)

Редактирано от exvitermini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм бройки лятото от тук: http://www.futurel.bg/ или пробвай от тук: http://www.elimex.bg...8/ksz8721b.html сменят се елементарно с малко повече познания, спокойствие, паста,пенсети и подходящ накрайник на духалката. Внимавай с демонтажа, чипа трябва да е подгрят равномерно на температура 400-420 градуса иначе ако е по висока някой път прегаря платката и се отлепят пътечките също така потока на въздух трябва да е много слаб за да не издухаш околните резистори и елементи.

Успех!

Ето и малко уроци:

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Не знам от къде си но елимекс-а имат доста магазини в страната. Не предполагах че може да го предлагат. Можеш да си го поръчаш и онлайн. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Мисля че няма отделен чип за лан. Трябва да подмениш чипа с радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре го дай за ремонт.

Може в релоуда - ремонтирали намясто, но приемат за ремонт само ако имали части. Преди три месеца нямаха, щяха да се обаждат като заимат, но още нямам вест.

Може и у Шумен везувиуса - праща ги към азиатско, ама като посъбере поне десетина накуп. Тия дни ще изпратя един нано да чака ред.

Цените са според зависи, но излиза по-евтино от ново устройство :)

Разбира се, ако си по-сръчен може да използваш и уроците от видеото по-горе, но тогава едва ли ще излезе по-бързо и по-евтино, а гаранция - Франция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам чипове имам 2 бр. за нанота ми останаха и засега няма какво да ги правя за напред съм поръчал още и чакам да дойдат началото на януари някой желае ли цената е 15,16 лв. някъде

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам чипове имам 2 бр. за нанота ми останаха и засега няма какво да ги правя за напред съм поръчал още и чакам да дойдат началото на януари някой желае ли цената е 15,16 лв. някъде

Като се казва чипове за нанота трябва да се поясни. Не всички са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, при мен ЛАН-а е проблема, откъде да си купя такъв чип KENDIN и колко струва?

Сега ги мернах в EBAY http://www.ebay.com/...=item19cae9e0f4

Предполагам по-евтини ги няма никъде?

http://www.elimex.bg/en/product/24998/ksz8721b.html
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

A някой наясно ли е, какъв може да е проблема с един NanoStation M с един лан порт само. Откакто го взех работеше на 10Mbit вместо на 100. Обаче докато обърна внимание да разбера, че е от устройството, а не кабела, мина време и от a4link (където го купих) се правят на интересни, че бил изгорял и така и не ми признаха гаранцията. Понеже съм сигурен, че така си е дошъл се чудя дали не мога да направя нещо по- просто, за да тръгне? Дали не е някаква студена спойка? До щатите не ми се праща, то почти колкото нов да купя излиза цената. Иначе бяха навити да го поправят, писах им. Нямат сервиз в европа официален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.