Jump to content

Захранване за routerbord


Тодор Лазаров

Recommended Posts

Какви адаптери използвате за routerbord-ове.

Само не използвате 12V адаптери. Бордовете за 20-30 дни направо ги изсмукват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

За РБ150 използвам 9Волта 1А адаптор, поради липса на други. Държи вече втори месец, но все пак рб150 харчи сравнително малко ток.

Какви адаптери използвате за routerbord-ове.

Само не използвате 12V адаптери. Бордовете за 20-30 дни направо ги изсмукват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какви адаптери използвате за routerbord-ове.

Само не използвате 12V адаптери. Бордовете за 20-30 дни направо ги изсмукват.

напрежението в случая няма значение толкова колкото общата мощност на самия адаптер в чиято сметка влиза и максималния ток на адаптера, рутербордите на МТ работят в широк диапазон от напрежения RB532  примерно има и джъмпер който се превключват две граници като най - високата беше около 48волта , различните рутерборди са с различна мощност но стандартно ги продават с 18в 1А адаптери , демек не черпят повече от 18вата , ако има прекалено много допълнителен хардуер е добре да е по - яко захранването:)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви адаптери използвате за routerbord-ове.

Само не използвате 12V адаптери. Бордовете за 20-30 дни направо ги изсмукват.

Изобщо не ползвам адаптери !

Направо ги кича на 60V (от POE-to)  + 1 стабилизаторче за 12 V от неомонтанските.

Нямам проблем от години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Ползвам захранванията от 3Com модемите (UsRobotics) 15V-0.8A в момента. Рядко качествени и вече се съмнявам, че ще мога да се добера до такива. Всички китайски са еднакви и само лепенките са различни :(

http://www.usr.com/products/modem/business-product.asp?sku=USR3453c

Има и снимка на захранването му. Ако ви попаднат подобни не ги изхърляйте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тези не са за изхвърляне ЛИНК

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

По въпроса за адаптерите...

Реших да си сглобя един рутерборд и като ще е гарга, рошава да е, поръчах си метална кутия. Нагласих всичко, закачих антените и реших да пробвам наред ли е всичко. Изкарах джаджите навън и като включих захранването усетих някакво убождане от кутията. Бре, казах си, как ги правят тез кутии да бодат. Огледах навсякъде, но не видях нещо бодливо. Реших да пробвам с фазомера и се оказа, че кутията е под напрежение. Верно, 18 волта, ама напрежение. Проверих поетапно всичко, откачах пигтейли, винтчета, все свети фазомера. Накрая стигнах и до адаптера. Оказа се, че свети и вътре, където трябва да е плюса и вън, на минуса. Е, това на нищо не прилича, тоз адаптер съм го купил от релоуда за марков, сега ще види тоз кат му се обадя да го насоля. Че аз два пъти като отида до Еконт ми излиза по-скъпо от цената на адаптера, та се чудех дали да рекламирам, или да заръчвам нов. Ама преди това реших да ида при майстор електричар, да ми освидетелства адаптера кат невалиден. За всеки случай, взех и един работещ от приемника на Булсатком за сравнение. Мери ги човека с уред и казва, че всичко си е наред. Плюса е вътре, минуса отвън. Дай казвам, да пробваме с фазомера. Пробвахме - свети си и вън и вътре, на + и -... Пробвахме и адаптера на Булсаткома, и той светна отвън и отвътре. Пробвахме и още няколко адаптера, дето ни бяха подръка наблизо, те също показваха напрежение вън и вътре.

Та сега въпроса ми е, нормално ли е да има такова напрежение и всеки път като отварям кутията да ме боде?

Или тока в наше село е второ качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви адаптери използвате за routerbord-ове.

Само не използвате 12V адаптери. Бордовете за 20-30 дни направо ги изсмукват.

18V/1.2A, като тези в релоад.

Без проблеми храни и RB600A (клокнат на 533MHz) с 3 карти, 2 от които по-мощнички :)

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По въпроса за адаптерите...

......

Та сега въпроса ми е, нормално ли е да има такова напрежение и всеки път като отварям кутията да ме боде?

Или тока в наше село е второ качество?

зависи от чувствителността на фазопоказателя , но по принцип не би трябвало да се усеща с ръка като се пипа, при импулсните адаптери има ткива "ефекти" , пак и като вържеш кутията към железен стълб няма да се усеща нищо. :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от чувствителността на фазопоказателя , но по принцип не би трябвало да се усеща с ръка като се пипа, при импулсните адаптери има ткива "ефекти" , пак и като вържеш кутията към железен стълб няма да се усеща нищо. :)

ОК, ще го закача за най-дебелото желязо, щото всичкото там е желязо, пък дано се оправи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно с правени импулсни наши. На места с поета, а имаме и с адаптери от принтери HP. Как така викаш ги изсмукват нещо не ми стана ясно? Ако са някакви си адаптери от магазина просто това което пише на лепенката им обявено като изходна мощност е абсолютно максимална и съответно си горят честичко :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.