Jump to content
  • 0

Пропусквателан възможност на микротика


mcwolf

Въпрос

Здравейте имам микротик на комп P4 2,4 s 512 sdram  доставчик ми е Скат и би трябвало да ми подават 100 мб . имам 2 въпроса

1. как мога да разбера дали наистина ми пускат 100 мб

2. ако ми пускат 100 мб колко ще са ми загубите от това ,че минава през микротика ( досега макс скорост с която съм теглил е 64 мб  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

За да хванеш точно СТО мегабита, трябва връзката да идва на гигабит, картите в MT да са гигабитови, и да теглиш торенти с три ПЦта щото те обикновено не смогват да записват на харда. Със 100M интерфейси се радвай на 80-90Мbit full duplex (надявам се да е full duplex?) и си разцъкввай смело...

Те казаха ли ти какво съотношение международен / български / градски пиъринг влизат в тези 100M ?

То много зор да се разделят правилно и да се управляват ... така че напр. един клиент като тегли два торента от чужбина, да не ти задръства международния който доставчика ти пуска .. ?? ?? :)

Мерси за мненията и постовете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

това за торентите е добра идея , зимата ще се опитам да го направя и ще сложа гигабит за входяща карта че сега има 50 потребителя и се задъхва мрежата яко .

мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Освен че твоята карта откъм страната на доставчика трябва да е гигабитова, трябва и картата откъм страната на клиентите да е такава, и следващите няколко главни/магистрални суича - също ... + медия конверторите и картата/порта ПРИ доставчика. Що зимата? Ай действай, закъсненията са по-ниски. (милисекундите при пинг и т.н.)

P.S. ето ти от къде да купуваш http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=613.msg6597#msg6597

и като CPU-то почне много да скача на MT - сменяш машината - запазваш само интерфейсите и харда с MT-то за да ти се запази конфигурацията.

После черпиш  ;) за гигабитовата придобивка 8-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз до сега максимума, който съм достигал са 300Mb реални.

Процесроа е 3ГХз на интел, ама тогава беше на около 50-60% лоуд.

Предполагам, че се ограничавам от хард диска главно, както при мен, така и от другата страна (сървъра).

Това е пик, който съм постигал на чист даунлоуд на файлове по самба/фтп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

моя тест достигна 72 мегабита на 450мхз AMD k6-2 пуснат единствено mascarade

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Микротика като конфигурация, достига скорости от над 3 Гбита. Това се проверява с тест. Моя рутер ги подуржа на теста, с равна характеристика за неограничено време. Зависи от процесора и скороста по FSB- шината. Скороста на интернета, не се влияе от хард диска, тъй като при зареждане всичко се изкопирва в рам- паметта и харда не се ползва по време на работа. Изключение е, ако имате WEB кеш и малко памет. Всичко зависи от честотата на процесора и честотата на Рам-паметта, както и от дъно, стабилно захранване и маркови лан-карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Е , успя да ме развеселиш ношеска :)

Какви загуби колега, това да не е водопровод :) . Колкото ти пускат, толкова и ще потребяваш . Ако не си успявал да вдигнеш на 64М , има възможност само толкова да получаваш, но не е сигурно.

За да видиш колко получаваш, трябва да има трафик от/към доста различни адреси , за да си сигурен, че тясното място не е другаде.

Ако при 64М , пинга започне да се вдига осезаемо ( и започнат загуби), значи те реже шейпър на доставчика ти .

100М не са никакъв проблем за МТ , дори с обикновени реалтеци прави 99М трафик. Няма смисъл да слагаш 1Г карта (засега) .

2. ако ми пускат 100 мб колко ще са ми загубите от това ,че минава през микротика ( досега макс скорост с която съм теглил е 64 мб 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Определно международната свързаност е с по-ниска скорост от българската, както и евентуално може да имат "локален" за тях "пиъринг" от който да можеш да си изпълниш 100-те мегабита. За това може да си им зададеш въпроса на тях самите, а тестването на скорости може да се прави с теглене от различни файлови сървъри,  в българия, в чужбина, с даунлоъд мениджър програма за много едновременни конекции, към различни сървъри в speedtest.net, или пък нещо което ми допада като тест - прикачваш файл в gmail и гледаш графиката на интерфейса каква скорост показва... и разбира се - теглене на Linux дистрибуиции с torrent по две по три - те се сийдват и международно и от България обикновено...

Ако някой има още идеи за тестване може да сподели  :) също скоро тествахме с едни колеги в "пиъринга" с mikrotik bandwidth test-а между два рутера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

"100М не са никакъв проблем за МТ , дори с обикновени реалтеци прави 99М трафик. Няма смисъл да слагаш 1Г карта (засега) ."

Винаги има смисъл от гига карти. Ето една евтина такава с големи възможности -Asus NX1101.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.