Jump to content
  • 0

забиване на микротик


mcwolf

Въпрос

Здравейте имам следните 2 проблема :

1. микротика от време на време забива , като става недостъпен и спира нета

2. използвам хотспот с юзърменаджер - проблема при него е , че през винбокс като вляза ми поше че има напромер 20 активни юзъра ,а в юзър,емаджера ми дава че има 40 активни в момента

някои ако мойе да даде съвет за проблемие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

По т.2 май са ти останали отворени сесиите, с коя верси си ? гледам че на 3.27 има възможност да ги затвориш през веб браузера ако си с 2.хх

/tool user-manager session remove

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

s 3.7 съм , възможно е проблема там да е от keepalive timeout .

ако обединя усерите в hotspot/active и hotspot /hosts са равни на броя на активните юзери в юзърменаджера . някаде нешто баркам наи вероятно е в времената на ( session timeout, idle timeout , keepalive timeout) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-скоро чакаме латвийците да пуснат новия usermanager. За този проблем се споменава и в техния форум, преди време го разследвах. Ако ти е Level 6 и ти стигат местата в usermanager-а няма какво да се притесняваш. Проблема че забива е отделен. За него опитай с последната версия 3.27, ако има нужда - ще помогна ;) ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

лошото при мен е ,че в момента има логнати близо 50 юзера и нямам право да правя експерименти , а и отделно системата е доста слойно закрепена , 2 микротика с 2 бази данни (усерманагер ) като втория  микротик взима нето от първия . Първия е отгинален с левел 6 (3.7) а втория е кракнат (за момента) левел 6 (3.22) . напук на всяка логика лицензирания забива а кракнатия работи без проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

кракнатия не е модифициран, метода променя storage-а за да работи конкретния key така че се очаква да е "оригинално" стабилен.

А 3.7 оригиналния - го обнови до последната версия просто, може и през нощта или сутринта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

мислил съм да го обновя но при 3.22 има фабричен бъг в хотспота при който ако не махнеш една отметка при успешно логване от потребител целия микротик увисва . Затова се притеснвам данеби като го ъпдейтна новите версии да имат нкои подвден камък и да го ям големия . Ако спека нета за повече от час ще стане революция и ше ме линчувар  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

качи 3.27 и провери проблема за който знаеш че съществъва в 3.22 , възможно е да е оправен, след което през два-три часа се логвай да видиш дали е ОК, ако не е ОК - най-много един студен рестарт да се наложи + качваш пакета на старата версия и цъкаш бутона Downgrade...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направи го към 01,02 през ноща... невярвам да има чак толкова недоволни.. аз ъпдейтвам попринцип към 03-04 сутрин или понякога на обяд зависи дали има м народ :) Тоя който забива да не му идва малко захранването ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

мислил съм да го обновя но при 3.22 има фабричен бъг в хотспота при който ако не махнеш една отметка при успешно логване от потребител целия микротик увисва . Затова се притеснвам данеби като го ъпдейтна новите версии да имат нкои подвден камък и да го ям големия . Ако спека нета за повече от час ще стане революция и ше ме линчувар  :D

коя е тази отметка, преди време съм писал за същия проблем, но се оправи с премахване на пуул на автентицираните потребители

доста време се борих до като го подкарам

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.