Jump to content

JAR COMPUTERS - Супер НЕ Адекватно поведение......


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Цялата работа тръгна от там, че ми трябваше Low Profile видео карта на PCI-E която да максимално бърза ( не, че ще играя ама нямам намерение да сменям всеки месец карти) . Та насочих се към GIGABYTE GV-N430OC-1GL и след малко ровене из нета излезе това:

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=104&group3=190&group4=467&article=9556&content=products_details.php

Всичко добре но се оказа, че я няма в наличност и по е-майла жената ми отговори - другата седмица. Викам си добре какво толкова няколко дена ;D . Няколко пъти я попитах, че ще пристигне точно този модел който е посочен и ще е Low Profile  за което ме убедиха, че ще е така! И след няколко дена на сайта се появи в наличност. Отивам в офиса им където ми казват, че е налична ама в София и до 1-2 дена ще е тук ( там пак им я показах на сайта им ). Момчето каза дайте един телефон ще ви се обадим като пристигне е добре че аз се обадих иначе едва ли щяха да ме потърсят.. та отивам да си я вземам и само като видях опаковката тя не е въпросния модел ами е GV-N430OC-1GI  която НЕ е Low profile  и на практика няма какво да я правя ..... http://it-chuiko.com/computers/7230-polnorazmernaya-geforce-gt-430-ot-gigabyte.html . Казаха нямало доставки това онова общо взето простотии след което се насочих към http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541914  което беше резервния вариант тъй като е с 1 година по малко гаранция пък и е по-скъпа там! Писах им е-майл и за мое учудване ми отговориха в рамките на 10мин.. Питах ги картата е тази която е на снимката на сайта Ви и е Low Profile нали ? - "ДА дори е с 2 планки за 2 та стандарта на монтаж". Викам си супер ще я поръчам ( тъй като и тя е налична само в София ) , отивам на място в офиса им показвам им картата давам им точния модел и им казвам, че само Low Profile ме устройва и човека ми отговаря каквото е на снимката на сайта това ще пристигне не се притеснявайте! До 1-2 дена ще е тук, викам добре ще чакам да ми се обадите кога да мина да я купя. Звънят ми след 2 дена картата е тук може да си я вземете..... Днес отивам и какво да видя тя пак е другата версия която не е Low Profile.....  И се оказа, че изобщо я нямат и на склад другата и са ме излъгали!

Не мога да разбера последно време тия фирми се късат да реват, че няма ли работа и т.н. - ами то при такова отношение към клиентите си как да имат?! Аз за първи път се опитах да пазаря от тях и определено няма какво да се опитвам пак те ми загубиха 1-2 седмици с тяхното меко казано НЕ адекватно поведение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво се учудваш. На времето в компютърните фирми работеха умни момчета, които взимаха огромни заплати. Сега работят всякакви взети от улицата за обикновени магазинерски заплати. Пак добре че все-пак са ти давали видео-карта а не мрежова...примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ето ти линк

http://reset.bg/search/?sq=(LP) от тук си взех преди доста време 9400

АМД вариант ASUS-EAH5570/DI/1GD3(LP), DDR3 Цена: 138.32 лв. с ДДС

Нвидиа вариант ASUS-ENGT430/DI/1GD3(LP), DDR3 Цена: 139.81 лв. с ДДС

некомпетентността вирее яко навсякъде иначе

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз по принцип си пазаря от 3-4 фирми и нямам пряк достъп с диларите но се оказа, че в конкретния случай не могат да ми предложат нищо като за мен ;D и за това почнах да обикалям като фирмите като обикновен потребител. Представям си ако е някой който грам не разбира и му се наложи да се разправя с такива!

111111 мерси ще ги разгледам утре по обстойно, че вече нямам ток  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

asus предлагат в комплекта всичко което други пропускат,

кабел за цифров звук и планка за нисък профил.

Планката не е съвместима с маркови машини за жалост

(поне на моето фуджицу) наложи се да я разрежа на 2

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен заспа! Дори е прекалено плътно закрепена ;D Обаче тоя кабел малко е спестен и то най-вероятно от фирмата от която я купих. Но това не ме притеснява толкова колкото, че картата е много гореща. Радиатора пари и то нито съм я клоквал нито е натоварена... 50градуса според софтуера в Idle... Скоро може да взема лазерен термометър за тест!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нормално е за нвидиа

при марковите машини е обмислено потока от видео картата да бъде изхвърлян отвън

при мен на видео картата горния капак има оребрение

ако не поялника и 1-2 мм плексиглас и изкарваш от съседния капак ако е свободен

примерно ако не ползваш VGA планката

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 years later...

Трябва да влезем в Шенген и локалните търговци да се научат какво е истински пазар с истински продукти.

 

На мен ми изпуснаха един кашон и навредиха на артикула.

 

Затова пазаруване директно от завода в Китай и цените са по добри и технологията по модерна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не знам за случая на колегата,когато аз съм купувал нещо от жаркомпютри с изключение на 1 път,всичко е било точно ,преди 1 година само че купих един телевизор краун който пишеше в описанието , че има вход за компютър ,ама нямаше и като ги питах защо така,и той взе да ми обяснява,че да си купя преходник за да го ползвам през хдми портовете.... аз гледам да нямам кой знае какви внадки ,директно да си е кабел за монитор и толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 5 часа, furforan написа:

Не знам за случая на колегата,когато аз съм купувал нещо от жаркомпютри с изключение на 1 път,всичко е било точно ,преди 1 година само че купих един телевизор краун който пишеше в описанието , че има вход за компютър ,ама нямаше и като ги питах защо така,и той взе да ми обяснява,че да си купя преходник за да го ползвам през хдми портовете.... аз гледам да нямам кой знае какви внадки ,директно да си е кабел за монитор и толкоз.

От доста време видео изходите на компютър са няколко типа, а не като преди повече от 30 години само VGA/DE-15/. Реално вход е имало за компютър, както е било написано в случая HDMI цифров вход, защото съвременните компютри вече почти не предлагат аналогов изход /VGA/, а при видеокартите направо отсъства такъв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.