Jump to content
  • 0

Проблем с ether2


miccito

Въпрос

Здр. на всички потребители в форума. Значи въпроса ми е следния след здрава поредна гръмотевична буря ми изтрещяха 2 микотика единия wlan другия за шеипинг.След смяната им с нови машини нови мрежови карти си остава проблема-на микротика за шеипинг забива постоянно ether2 давам disable след това enable и проблема го няма за около 30 мин.Моля ако някой знае решението на този голям за мене проблем да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Може да е от картата, от дънната платка, от захранването, от заземяването/липсата му, от RJ45 plug-а, от кабела, от интерфейса/устройството с което е свъзана тази карта, от версията на RouterOS, ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Също провеи IRQ-тата дали не се презастъпват.

аз имах сходен проблем с MT на x86 платформа, и като спрях всичките вградени неща по дъното, които не използвам, и работата се нормализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да е от картата, от дънната платка, от захранването, от заземяването/липсата му, от RJ45 plug-а, от кабела, от интерфейса/устройството с което е свъзана тази карта, от версията на RouterOS, ...

Мрежовите карти са нови сменяни 2 пъти дъното е ново(със същото ми работят без проблем 5 машини) захранването и то е ново rj45 сменено и от двете страни на кебела, кабела е нов първо устройство д-линк 8 порта???

???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хехееее знааех си че съм изпуснал нещо :) от моя списък с причини:) Я верно влез в System Resources и виж IRQ как са, това, което злополучния NIC използва с какво го споделя. Влез в BIOS на PC и разбърникай тия настройки малко там !! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.