Jump to content

Производители и търговци на антени


Recommended Posts

От известно време ровя в този форум, и чак сега се реших да пиша. Ама ми кипна, бе хора. Какви са тези гаражни фирмички дето даже адрес не си дават в контактите. Мислите ли че е достатъчно един GSM, един email, няколко снимки, ецваш платка, затваряш я в тавата на баба с нитове и почваш да продаваш антени!!! Дори LZ инициал да имаш пак не става така. Аз като се учех в микровълновата техника само за вълноводи се говореше. Ами нали трябва поне едно примерно измерване на VSWR да се види. То май апаратура за тези честоти струва майка си и баща си ама нали за сериозни неща говорим. Дайте производител с малко графики!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време ровя в този форум, и чак сега се реших да пиша. Ама ми кипна, бе хора. Какви са тези гаражни фирмички дето даже адрес не си дават в контактите. Мислите ли че е достатъчно един GSM, един email, няколко снимки, ецваш платка, затваряш я в тавата на баба с нитове и почваш да продаваш антени!!! Дори LZ инициал да имаш пак не става така. Аз като се учех в микровълновата техника само за вълноводи се говореше. Ами нали трябва поне едно примерно измерване на VSWR да се види. То май апаратура за тези честоти струва майка си и баща си ама нали за сериозни неща говорим. Дайте производител с малко графики!!!

Как да дам адрес, като ще бъда в сегашното помещение още 4 месеца, а след това къде точно ще ми бъде фабриката и аз не знам точно. Когато след 4 - 5 месеца се установя в собствени помещения и адрес ще дам и ще те поканя да видиш с какво измервам. А, за microstrip антените, на които викаш "една платка" съм учил още през 1979 година. И знам предимствата на вълноводите и недостатъците на "платковите" антени, ама всичко допира до разумния компромис между цена и качество. Щото не знам какво си учил за вълноводите, ама качествения вълновод трябва да се изработи от масивна електролитна мед, да се шлайфа и електрополира вътрешната повърхност и накрая да се посребри. Та ти би ли се съгласил да платиш 200 евра за нещо което можеш да го купиш за 20 евра и ще се различава от скъпото с 1 - 1.5 dBi, защото не е полирано и посребрено?

Колкото до  гаражните фирмички - ти къде мислиш, че се правят голяма част от марковите антени произведени в Китай!? Преди около 15 години, когато започнах с първото си производство на антени за ръчни радиостанции ( токи ) с колегата ми си имахме един лаф - гаражпром, Тайван, Тайпе, защото тогава всичко се произвеждаше там, сега трябва да се промени на гаражпром, Китай, Шанхай.... Или ние българите сме по-некадърни от китайците ли!?

  • Харесай 1

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От известно време ровя в този форум, и чак сега се реших да пиша. Ама ми кипна, бе хора. Какви са тези гаражни фирмички дето даже адрес не си дават в контактите. Мислите ли че е достатъчно един GSM, един email, няколко снимки, ецваш платка, затваряш я в тавата на баба с нитове и почваш да продаваш антени!!! Дори LZ инициал да имаш пак не става така. Аз като се учех в микровълновата техника само за вълноводи се говореше. Ами нали трябва поне едно примерно измерване на VSWR да се види. То май апаратура за тези честоти струва майка си и баща си ама нали за сериозни неща говорим. Дайте производител с малко графики!!!

ако не си доволен,

регистрирай едната "Фирма"

направи "СайтЪт"

отвори "ОфисЪт"

купи "Техниката"

наеми "ПерсоналЪт"

то на приказки всеки знае ама реалноста е тежка

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

111111111  споко нищо , че си вече мод .Човека си е прав подкрепям мнението му .Не ме карай да ти ровя из постовете  ти и да ти извадя 'бисерите' и не се мисли за голям 'разбирач' нито на микротик нито на хардуер. Приеми критиката тя само може да ти помогне занапред.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е следното.Найстина никак не би било зле да има добър сайт с много снимки на пройзводствените помещения,персонала и т.н.Обаче всичко опира до пари,помещения,техника.Това, че някой прави антени в гараж,маза,килер или където и да е незначи, че са лоши.В нашата "хубава" държавица се почва бизнес или с мръсни пари,или да се перат пари или от хора който имат много малък начален капитал и се стараят да препечелят да има какво да хапнат и да предоставят изделие което да е на добро ниво!И аз искам да си купувам маркови антени от реномирани пройзводители но уви къде ще му излезе сметкатката накрая?!Аз подкрепям ВСЕКИ пройзводител независимо дали ми харесват продуктите или не!Колкото повече предлагане има на пазара толкова по-добре!А  за това кой колко разбира мисля, че не му е мястото да се говори,може да се измисли някакъв вид тест с въпроси да се разбере.Лично аз си знам колко разбирам от микротик почти нищо от електроника доста повече защото от много малък просто съм се увлякал по хардуера покрай по-големия ми брат.Но нали затова е направен форума за обмяна на опит м/у по-голяма алдитория.А това кой не прави/прави добре изделията си ами то си е на негова сметка.Всеки клиент ИМА ПРАВОТО ДА СИ ИЗБЕРЕ!Аз лично много искам да се занимавам с изработката на антени но разбрах, че да го направя на високо ниво ( защото съм си максималист ) ми трябва сташно добра и скъпа техника за да няма компромиси..Но не съм толкова богат :-[ Благодаря за вниманието!

p.s. Надявам се мнението ми да не бъде затрито както стана с едно преди време за което дори и не разбрах причината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

всеки си има глава на раменете ако го устройва предложеното било то и гаражно какъв е проблема ? Все пак имат и гаранция нали.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки си има глава на раменете ако го устройва предложеното било то и гаражно какъв е проблема ? Все пак имат и гаранция нали.

Имат, имат!  :)

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Трябват ми 2 броя секторни антени 90 или 120 градуса.

за сега съм се спрял на:

1. Sector antenna, 16dBi, 120°, 2.4GHz, VPOL

http://rts-bg.com/?show=item&item=563&id=2261

07878389.jpg

2. СЕКТОРНА АНТЕНА  2.4GHz  MS2415

http://anteni.net/images/ms2415_2.pdf

ms2415.jpg

Ако някой има други предложения нека пише.

Здрасти - имаш ЛС с предложение  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в шумен има готини сектори www.vesuviustreamline.com аз лично пазарувам почти всичко от приятелите от www.wispbg.com имат мн неща където ги няма на пазара ,а всички продукти които продават нямат аналогична цена в България , особено продуктите на ubiquiti.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в шумен има готини сектори www.vesuviustreamline.com аз лично пазарувам почти всичко от приятелите от www.wispbg.com имат мн неща където ги няма на пазара ,а всички продукти които продават нямат аналогична цена в България , особено продуктите на ubiquiti.

аде аде , без реклама, да си чувал за http://www.reloadbg.com разгледай и после рекламирай твоите приятели, поиграх си за да видят и останалите щом ще рекламираме

артикул                                  в      

                             wispbg               reloadbg

 NanoStation Loco 5     126 лв.               115 лв.

 Nano Station 2            139 лв.              129 лв.

 Nano Station 5            142 лв.              135 лв.

 PowerStation2            248 лв.               220 лв.

 PowerStation5            288 лв.               230 лв.

нищо лично нито към едните нито към другите - сите сме колеги и сваляме звезди от небето на негово величество клиента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

От коя фирма пазарувате?  От коя сте доволни? Предимства. Недостатъци. Реклама.

Специална тема за кавги Wink . Тук ще премествам мненията, които очевидно не са за другите теми. Ще има и анкета. Ако съм забравил някоя фирма , казвайте да добавям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май в релоад цените са без ддс обаче ? С ддс става 138лв, което много повече от цената на висп...

Става въпрос за локото.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май в релоад цените са без ддс обаче ? С ддс става 138лв, което много повече от цената на висп...

Става въпрос за локото.

Цените в висп-а не са коректни на сайта им. Пише едно, а като ти сложат и ДДС-то стават големички. Никъде не е упоменато с ДДС ли са или без. Питай ...... Нищо лично към висп-а.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тая анкета не е коректна аз от няколко места съм копувал :) какво ли не.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами затова може да избираш повече от една фирма :) .

Ако някоя липсва- казвайте да я добавям :)

Анкетата я пуснах за да се уталожат страстите, и да има тема в която желаещите могат да се карат, спорят де, на коя фирма им е по-голям ..... а апаратурата  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.