Jump to content

Работят ли тези китайски генератори BULPOWER


Recommended Posts

  • Администратор

Ако е много умен е зле :), бях взел от колегата netronix един булпауер генератор пуснах го на Powerware 1500VA мисля или 1000VA , и си работеше , пробвах го също и на един Макелсан 800VA също си работи без проблем. По умните УПС явно следят честотата на " синусуидата" и евентуално пикове над определени стойности. На повечето смар АПЦ си има ком порт може да се вържеш към него и най - малкото със апц фикс софта да настроиш на минимална чувствителност, мисля, че бяха общо 3 степени.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемът според мен е моменти с пад на напрежение, имам известно количество апц бек-уп със дип отзад за превключване на ниско и високо напрежение, след като ги промених на 176 спряха да цъкат като полудели и си се зареждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1 бек UPS и всичко останало е или Smart или On-Line но всичките на APC и всичките прецъкват.

Ще пробвам да им променя чувствителността, благодаря много за съвета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

   Агрегатите "Bulpower", според мен са добри, какво като са произведени в Китай. "Honda" е по-висок клас, но мого скъпи. Те са Китайската "Honda" . За къща, вила, работилница при спиране на тока, което в България "както на запад", дали е зима, есен или лято се случва често, е

необходим. Имам такъв от две години. От некачествения бензин, които се продава в България, се повреди карбуратора. Благодарение на

тървеца от Хасково "Bulpower.net" -Вальо и "rosyservice.com", агрегата стана като нов. Благодаря на това момче, за неговата отзивчивост.

   Такива хора все още има у нас. Наливайте само бензин 100 октана и подходящо масло за такива агрегати, зашото те работят при по-висака темпаратура.

  

    Цватан от Габрово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Как очакваш някой да се фане на тая въдица след като в момента на нужда няма никой

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех такъв, но с дистанционното. Сложих си автоматичен смукач "направен" от машинка за отключване/заключване на автомобилна врата - пуска се със стартера. Направих и скрипт, който да следи вход от ел. мрежата и сега сам се пуска и сам се гаси ако има или няма ток. Бачка на 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20355

Стартира се сам при спиране на тока, като се възстанови се загася сам.

2 месеца работи без проблем. На третия се счупи. От ауспуха излизаше черен дим и понеже видях, че нещо не е както трябва го изгасих ръчно, при което възпроизведе гърмел и огън от ауспуха.

Не пожела повече да запали. Ходи на ремонт, оправиха го, сега работи добре.

От страни на самия мотор има едно лостче, предполагам е за оборотите, защото като го бутна ръчно и се усеща, че двигателя започва да работи с други обороти.

Иначе го държа на минимални, така изкарва от 220 до 224 V. Стабилна честота 51 Hz.

Редактирано от emc1000

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От страни на самия мотор има едно лостче, предполагам е за оборотите, защото като го бутна ръчно и се усеща, че двигателя започва да работи с други обороти.

здр., това лосче е за дроселовата клапа или тнр 'смукач' китаеца зиме лете студен топъл палят с затворена клапа(това са двигатели с по ниска компресия от нормалната за бензинов такъв) . Щом запали според студен(при студен малко трябва да поработи на затворена , ако имаш усет знаеш момента кога да я отвориш ) топъл  клапата се отваря напълно и така си работи.Имам опит с 3 'киетаца' паля без проблем и при минус 15-20 градуса . Една подробност която на много може да е от полза : когато преди повече 10г. купих първия генератор имитация на  хонда след 4-5 часа сумарна работа започнаха проблеми трудно пали не държи обороти дави се гасне докато нямаше палене вече . Във Варна май ,че беше намерих сервиз като казах какъв е проблема (човека се оказа доста разбран , да е жив и здрав ) ми даде съвет какво да направя в което беше сигурен .че там е проблема(инъче носене в сервиза).Та проблема се явява в 'искрогаситетя' това е като тапа на изхода на аспуха (слага се против излизане на искри) лошото е ,че наистина става на тапа няма пропускливост на изгорелите газове и няма палене.Необходимите инструменти са по голяма права отверка и клещи маха се и воала пали от раз (този първия работи и до ден днешен 2,2-2,5кв/5,5кс. мото часове към 300 , смятаме ги на гориво , редовно смяна на масло почистване на въздушния филтър на 10ч. това е бензинеца е от значение.Това е.

 

пп: има начин за намаляване шума задължително е особено ако генератора е в собствено помещение(който се е занимавал с военна техника знае (дълго е да се опише всичко на темата генератор задвижван от двг )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Ще изтупам темата от праха, защото ми е интересно дали някой е решил проблема със зареждането на online ups-ите и изобщо има ли някакво решение този проблем? Скоро пробвах един от моделите на Bulpower- асинхронен, 7 киловата с автоматика за автоматично палене. UPS-ът не го хареса и се заех да търся някакво решение. Напрежението е стабилно 230V, но честотата е 53-54Hz. Попаднах на едни честотни инвертори за синхронни електромотори и не мога да преценя дали ще могат да изкарат правилна синусоида и дали изобщо ще свърши работа. Мислих и за инверторен агрегат, но ценово поносимите нямат необходимата ми мощност и автоматиката за палене. Sent from my Lenovo A680_ROW using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По скоро търси чарка в генератора следящ за оборотите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам BULPOWER - 2 киловата на 4 години , много гърч е видял , по 8-12 часа без прекъсване , не харчи много -300-400 грама на час , другия който имах беше 5 киловата с ел.стартер и гас , но трудно палеше....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да ме извините, че съм пуснал предния си пост от друг потребител, било е погрешка. 

Правилно ли съм разбрал,че ако намаля оборотите честотата ще падне?

Редактирано от Асен Нейков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тези дни разработвам един контролер за автоматичен старт на бензинов генератор , само че агрегата си е хонда и е с вграден инвертор :) за обикновени генератори мисля че няма никакъв проблем да се сложи допълнително, но ценово дали е изгодно :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е. С малко пипане  и ПикоИП се върши доста повече работа. На китайския АТС, една от слабостите му е, че пали само 3 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.