Jump to content

СПЛАЙСЕР


Recommended Posts

  • Администратор

а добър ден :) просто китайските не са за прецизни заварки

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

И аз търся сплайсер и с когото и да говоря -fujikura ... китайските не ги препоръчват за ПОН. ... между другото някой може ли да препоръча откъде мога да намеря читава Фуджикура 50s?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав 50 S - в музея.А какво не им харесваш на корейците.На IFS 10 и  IFS15 какво им има.Проверено в мрежата на Вивакоми на някои други комове. И при тяхната методика за издаване на обект, включваща рефлектограми ,включваща грамотни проверяващи.Виж това http://www.kst-bg.com/shop/Splicers_Instruments/Splicers

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сервизирани и калибрирани съответно в ибей  http://www.ebay.co.uk/itm/Fujikura-FSM50S-SM-MM-Fiber-Core-Alignment-Fusion-Splicer-w-Cleaver-FSM50S-/351343204550, погледни и за 60 . От бг  е проблем да вземеш нещо хубаво лашкано като жрици на околовръсното  не виждали сервизиране докато не направи проблем . Гледай да не попаднеш на китайски клонинг менте . 

 

Относно музея valvi не познавам човек работил на Fuji  да е харесал да работи с INNO , продавай си ги но за работа не ми говори .

Sumitomo също е класа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше споделил опит вместо да ми нареждаш "лельо".Това със заварките не е въпрос на харесване а  на свършена работа.В повечето случаи сплайсьора не избира а работи с каквото му сложат в ръцете.А тези с опит и с фуджикура и с инно се броят на пръстите на едната или и двете ръце във всеки случай са малко .Та ще е от полза ако се сподели реален опит а не - пък мене цвета му не ме кефи и виж само какъв смотан капак има кутията на кливъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29-ти декември при -15 и скорост на вятъра "да си ебе мамата"

в кв. Борово от 3 сплайсера остана да работи само S50. На другите

муфи бяха с 60-ки. Са убаво-лошо... бавно или не свършихме некак

работа. На 33 хиляди заварки е. Лично аз между две нови 50 и 60 бих

взел 50-ката веднага. Инно-то ми хареса и даже ще купя едно вю7

при първа възможност. То даже отдавна да съм го взел ама все нещо

и някой нанякаде дърпа ;)'

 

 

Всичко се тества с буфер и noyes 280. Аз не мога да видя каде е заварката

при идентични кабели. На всичко отгоре е с електроди от сумитомо и не е

почиствана от 2-3к заварки.

Редактирано от Mile
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - за 60S се говори масово че е претенциозен - направо лигльо - най-напред му е голям единия ъгъл ,после другия,после му е мръсно влакното.Накрая се оказва че са му замърсени огледалата или камерите.За студ -работил съм при -15 и силен вятър ,но вятъра е фактор само ако му липсват гумичките притискащи влакната на капака/wind protector/.Това го компенсирам като обхвана с по два пръста двете влакна и платно обхвана капака.А гумичките липсват защото сме страшни тарикати и навираме там термофита - е рано или късно падат и от двете страни.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навираме термофита там защото тарикатите махнаха готината мерачка от 50S. На 70S почти са я върнали :D

Работил съм с 50S, в момента работя със 60S, наскоро лепих едни 12 влакна със 70S. 

Вярно е, че 60-та е най-претенциозна, но ако я държиш чиста няма да имаш ядове. Ножа също е важен, не е ли отрязано добре влакното не ги харесва много много. Гледал съм доста трасета с OTDR и в повечето случаи заварките не се виждат, вижда се огъването на влакното но не и заварката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

по наблюдения, всички които са харесвали повече 50s (включително и аз) спрямо 60-ката, Инно-то им идва много добре като решение. Още повече View7 е много читава машина, работи бързо и е с огромна батерия. Определено това е нещото, което си заслужава в момента... 

От друга страна съм се нагледал на проблемни сплайсери купени от разни сайтове. Специално за Фуджикура, ако сплайсера не е купен по каналния ред, при по-сериозен проблем няма към кой да се обърнеш, от сервиза в Лондон отказват съпорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак даже не е зле.Ставаше въпрос обаче че такова нещо няма ново.И въпроса е по скоро като се инвестира в машина не е ли добре да се огледат всички алтернативи.И алтернатива ли е и корейската машина.Освен че се взема на прилична цена ,има две години гаранция,гаранционен сервиз и извън гаранционен сервиз - в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера в полето при силен вятър inno 7 направи 3 поредни.. почти заварки ;)

Темературата беше около 6C. Натикахме  се в баницата и продължихме.

Хубав сплайсър, но... не е сигурно дали ще свършиш работа в лоши условия.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в полето при силен вятър inno 7 направи 3 поредни.. почти заварки ;)

Темературата беше около 6C. Натикахме  се в баницата и продължихме.

Хубав сплайсър, но... не е сигурно дали ще свършиш работа в лоши условия.

Леле Миле ,значи ли че 16R -ката е по добра (бивша твоя машина) ,даже при - 5-6C няма проблем , да купя и Инното за имидж ;D

Майтап де.. според мен една добра машина би трябвало без проблем да може да заварява до -10C ,въпреки че влакната под нулата стават много чупливи ,единственното което ме е страх е само прахова обстановка ,проблем с температури и вятър не съм имал ^-^

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече няколко дни е при нас сплайсъра. 100 заварки са направени и горе-доле

вече го познаваме inno-то. Има ли силен и студен вятър... По-добре си седи вкъщи.

Относно скорост и качество забележки няма. Най-бързия ни сплайсьор не може да

смогне на печката. Самата заварка става доста бързо. Опцията за заваряване на

дроп и дебел термофит върши перфектна работа за скъсани клиентски кабели.

Самите заварки са безупречни. Успяхме да го тестваме и на cwdm с изкарване на

1550, сплитване и инжект обратно във влакното. Няма проблем с подобни извращения ;)

 

Като цяло съм доволен от машината, но си има своите капризи тая гад.


Ъпдейт на статуса:

 

Хората от вносителя помогнаха да разбера от какво се получава мизерията с вятъра.

Направиха дори тестове на терасата и проблем няма. Проблема се оказа при мен и след

насоките от тях всичко е ок. Днес не е да не духаше сериозно и направихме две муфи за

аутдори. Трасето е три километра с 4 муфи. Муфа 1 е с S60, муфа 2 с type 39, 4 и 5 с view 7.

В понеделник ще ги измериме двустранно с 2 буфера и ще постна рефлектограмите да ги

разгледате. Ако ми позволят ще постна и от софия-ботевград трасе сплайснато с това inno.

 

Проблема беше вдигнато капаче на usb порта... Дреболия ;)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.