Jump to content
  • 0

RB44GV и проблем


BO

Въпрос

Колеги, въпросната карта съм я инсталирал и прави някакви проблеми.

Когато през нея прекарвах целия трафик за към сървърите и мине не мине 1-2 дни и порта за към сървърите (DMZ-условно) забива.

Ако отида на конкретния порт и го изключа и включа всичко си тръгва по нормално му.

Най-странното, че винаги порта за към сърърите забива, преместих сървърите върху друг порт на същата карта и след няма 1 ден пак забива по същия начин.

За това се принудих да ги преместя на друга мрежова карта, както си работеше до преди поставянето на RB44GV, но в крайна сметка за това я закупих, защото не достигат PCI портовете за еднопортови мрежови карти.

Сега използвам D-link DGE-530 за DMZ-то и върху другите 3 парта на RB44GV други услуги и няма проблеми.

С D-link-а прекарвам около 200Мbps сигурни, като горе долу пика, който съм постигал е 302Мbps :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Кой порт забива? Как го рестартираш? Какъв трафик прекарваш? Дали нямаш проблеми с охлаждане и/или драйвери? Захранване? Нужда от друга дънна платка за по-добро захранване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, въпросната карта съм я инсталирал и прави някакви проблеми.

Когато през нея прекарвах целия трафик за към сървърите и мине не мине 1-2 дни и порта за към сървърите (DMZ-условно) забива.

Ако отида на конкретния порт и го изключа и включа всичко си тръгва по нормално му.

Най-странното, че винаги порта за към сърърите забива, преместих сървърите върху друг порт на същата карта и след няма 1 ден пак забива по същия начин.

За това се принудих да ги преместя на друга мрежова карта, както си работеше до преди поставянето на RB44GV, но в крайна сметка за това я закупих, защото не достигат PCI портовете за еднопортови мрежови карти.

Сега използвам D-link DGE-530 за DMZ-то и върху другите 3 парта на RB44GV други услуги и няма проблеми.

С D-link-а прекарвам около 200Мbps сигурни, като горе долу пика, който съм постигал е 302Мbps :)

От два дни се мъча с RB44 за жалост и при мен дава този проблем, с тази разлика нямам DMZ а eoip-tunnel но така илииначе не може да навърти 24 часа без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да се завърна отново тук.

Вече на 1 месец въпросната карта ми работи на пълни обороти и няма проблем.

Рутерът е същия. Само суича след нея не някой нискобюджетен Д-Линк, а е най-скъпия Л3 Линксис. Сигурно това има значение.

Въпросната карта работи с абсолютни пълни обороти.

Два по два порта с в боундинг, след това двата получаващи се интерфейса са в бридж. Доста трафик прекарвам през тази конфигурация и за сега няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колко трафик удря тази карта като максимум ? :)

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

с такава карта машината в момента има над 4 месеца ъптаим

не вярвам да е проблема в картата

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.