Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

Добро утро на всички. С благодарности и с извинение че все ви притеснявам с моите проблеми. Снощи до късно се борих с модема и от колегата NetworkPro пробвах последните съвети и се получи следното:

root@OpenWrt:~# opkg update

Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/brcm63xx/packages/Packages.gz.

wget: bad address 'downloads.openwrt.org'

Collected errors:

* opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/brcm63xx/packages/Packages.gz, wget returned 1.

root@OpenWrt:~#

root@OpenWrt:~# opkg install luci

Unknown package 'luci'.

Collected errors:

* opkg_install_cmd: Cannot install package luci.

root@OpenWrt:~# etc/init.d/uhttpd start

-ash: etc/init.d/uhttpd: not found

Според мен нещо нямам интернет достъп до модема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се съмнявам...просто при мен нещо е омазано. При положение че постоянно ми свети Power LED-а постоянно в червено, значи нещо не е наред. Интересното е че от самия модем идва нет до компютъра, но неможе да си изтегли ъпдейтите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за помощта. 3 дена мъки но...накрая успях  :). Особено с помощта на NetworkPro. Вече влизам в рутера през Уеб, макар че все още остава да си свети тази прословута лампа в червено на захранването, но....и това е търпимо. Явно нещо му е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало "нещо да му е станало"

По-скоро червената лампа си е нормална. И в крайна сметка не пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз също се пробвах да сложа Open WRT. С малко четене успях да се справя и със смяната на оригиналния firmware с този на dinalink/netcom/zte (успях да открия и 3-те....ако някой има нужда да пише) . След това WRT.  Специални благодарости на Danielski, Networkpro  и всички помогнали да се патчне за В531.

Както открих по трудния път: ако не знаете какво правите(като мен) може да ви се наложи да мислите за JTAG... (Докато си играех с настройките направих кофти loop, след което имах ping само през първите няколко секунди след рестарт). Пробвах различни варианти, но не помогна нито telnet/tftp и рестартиране за да уцеля момента. В една тема открих, че може да помогне и замасяването на едно от крачетата на флаш чипа (16 краче) и след това успях да вляза през WEB  интерфейса(192.168.1.1) и да сменя пак фирмуера. В момента нямам възможност да предоставя снимка, но и това ща стане скоро. Поне успях да се спася от игра с JTAG, макар и с малко риск :)

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало "нещо да му е станало"

По-скоро червената лампа си е нормална. И в крайна сметка не пречи.

Извини ме би ли ми помогнал как да си инсталирам от Luci в X-wrt. Просто като команди по-подробно като за..... :) И...как да си активирам wifi-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега се оплеска работата :-\ Без да искаме вчера пуснахме още една мрежа на лан-а както другата - първата беше 192.168.10.100, сега пуснахме по невнимание и втора 192.168.10.101/24 и до там. Сега и след ресетване не става да се вържа към модема. Някой да има идея как да се оправят нещата? А колкото до флаш паметта, колегата малко е попресилил нещата според мене. Ако е успял, какъв е проблема да каже как - снимка , описание ... Нали затова е форума да си помагаме :) NetworkPro отново благодаря за полезната информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

babula пробвай с failsafe да влезеш на 192.168.1.1 :) От там mount_root с което си едва ли не вече в нормален режим и си настройваш отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро. Извинявам се че не каих снимка още вчера. И аз като babula...обарках мрежите и дотам. За пресилване....да може би...просто опитах доста други варианти и нищо не ми помогна. Така че се реших за рискувам. Както написа и NetworkPro : ЗАМАСЯВАНЕ ПО ЧИПОВЕТЕ САМО НА СОБСТВЕН РИСК!!! Но ако нищо друго не помогне...Е всеки си решава.

link към чипа: http://www.prikachi.com/images.php?images/63/3125063m.jpg

Това е друг модел рутер но чипа е същия. В момента съм извън града и нямам възможност да направя снимка лично. Но чипа е същия. Ако се стигне дотам...има си означения и маркерче на всеки 5 крачета. внимавайте как и какво правите. А начина по който го направих:

1. Закачих една жичка(първата дето намерих да се търкаля покрах мен) за външния край(резбата) на антената.

2. отворих рутера, намерих чипа(този от снимката), 16 краче

3. всичко това естествено при изключено захранване :)

4. допрях другия край на жичката до 16 краче. И мн се внимава да не замасим повече крачета или да не счупим/отпоим крачето.

5. докато държите жичката до крачето включвате захранването и след околко 1 секунда махате жичката от крачето.

6. след няколко секунди трядва да ви тръгне ping и да имате достъп до WEB интерфейса.

И повтарям.... ЗАМАСЯВАНЕ САМО НА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!! КАТО КРАЙНА МЯРКА!!!

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да...просто това е най добрата снимка която намерих в момента...довечера ще снимам и моя рутер. Брой се лесно защото на всеки 5 крачета има по една бяла чертичка на платката.

А сега и от мен един въпрос: Някой успя ли да конфигурира RTA1025 Да работи като нормален рутер? Аз още се мъча с Vlan.

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

babula пробвай с failsafe да влезеш на 192.168.1.1 :) От там mount_root с което си едва ли не вече в нормален режим и си настройваш отново.

Е то ясно, ама как да стигна до faisafe?!  Но иначе се оправих- от притеснение бях забравил, че радиото е на друга мрежа и от там се оправих, но въпроса си остава. А иначе как да си рутирам мрежите, че не мога да се оправя?! Доста ми е странно особено след микротик-а.Независимо че добавям нова мрежа на WAN-a не я възприема. А възприема само първата и то няма значение на коя дупка е кабела. Ще помогнете ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се скапа модема и реших да пробвам със съвета на bustar. И......интересното е че ми възстанови вместо на ZXDSL 531B firmware, на Comtrend CT-5367. Въпроса е от тук нататък дали може да се ъпдейтне към OpenWRT с последващо X-WRT?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.