Jump to content
  • 0

Антени и miniPCI Cards


hollow

Въпрос

Отскоро съм активен във вашия форум и не претендирам че съм го прочел целия но все пак съм прегледал голяма част от него във всички раздели / форума е чудесен /

Откривам тази тема понеже искам да се изясни тази зависимост а именно антени-карти понеже на няколко места съм попадал на неща от сорта " .... а защо са ти такива мощни карти ..... а защо ти е такава антената ..... " и така :

1.Яки карти + слаби антени

2.Яки карти + яки антени

3.Яки антени + слаби карти

коя е комбинацията / моля коментирайте с примери /

като предполагаме че става въпрос за населено място и разстоянията до клиент са не повече от 1км. или от 1 до 5 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

4. балансирано мощна карта + подходяща антена

параметрите са взаимо зависими

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мощноста на картата е нож с две остриета-обикновенно с големите мощности си го начукваш с шумове повече от доволно.Залагаш на карта с добра чувствителност + яка антена-това е оптималния вариант за описаните от теб разтояния.Някъде ако се не лъжа някой го беше написал-с яка карта в населено място е все едно боза да лееш :D

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

благодаря за отговорите ..... точно затова исках да се разбере тук кое как и защо затова няма да е лошо освен мнението си да приложите и примерна конфигурация

примерно : карта ETC-WL016A 600mW 802.11a/b/g + 15 dbm omni /ако изобщо са съвместими де пиша наизуст в момента /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

600mw???Напълно излишно,още повече-с омни.Потърси тук някъде сме го обяснили защо омнито не е желателно решение.

Ако искаш примерно решение-аз бих заложил на това:

Rb433+3бр APC-SAG20  +3 сектора(на пазара дал господ читави сектори)

Конфигурацията е изпитана-споко си държи 20+ клиентски радиа на карта при трафик 2Mbit на хайванче при доволно ниски латенции-2-5мс(тествал съм го и при 6Mbit на клиент-разликата е само в латенцията-отива на 15-40мс,всичко останало си бачка перфект)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако някой е правил тази конфигурация с 3 секторни и три карти ще го помоля да обясни на чист български как става номера /като на малоумник / да има DHCP и PPPoE ще има ли нещо като bridge м/у картите или как ще става номера да се връзват клиентите към определеното АП на сектор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малии-ти изби рибата.Има N на брой варианти за направа на това решение-вземи си изясниш PPoE или DCHP искаш и от там нататък ще мътим маята :)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

извинявам се ама толкова неща изпрочетох че направо ми се омота главата .

искам DHCP да раздава адреси зада не слагам ИП по клиентите а да имат нет по PPPoE и ако може на прос български :) пак повтарям като за малоумник извинявайте че Ви дразня с тъпите си въпроси но ще се справя по-лесно ако някой който го е преживял ми обясни отколкото да откривам наново топлата вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отдолу под поста ми има ICQ-пиши там  ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Комбинацията е но 3 , без никакви условности . Няколко пъти тък съм писал защо :)

при p2mp обаче има и куп други условности - например сигнала на всички клиенти трябва да е приблизително еднакъв иначе ще се видиш в чудо като някой със слаб сигнал тръгне да прави трафик.

Отскоро съм активен във вашия форум и не претендирам че съм го прочел целия но все пак съм прегледал голяма част от него във всички раздели / форума е чудесен /

Откривам тази тема понеже искам да се изясни тази зависимост а именно антени-карти понеже на няколко места съм попадал на неща от сорта " .... а защо са ти такива мощни карти ..... а защо ти е такава антената ..... " и така :

1.Яки карти + слаби антени

2.Яки карти + яки антени

3.Яки антени + слаби карти

коя е комбинацията / моля коментирайте с примери /

като предполагаме че става въпрос за населено място и разстоянията до клиент са не повече от 1км. или от 1 до 5 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мдааа-човека е практик-умни мисли дума,само да има кой да се вслуша ;)

П.С.-ще ме прощаваш-израза за бозата май беше твой и изплагиатствах като че ли.... :-[

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.