Jump to content

С каква антена да увелича сигнала


Recommended Posts

Здравейте на всички, значи въпроса ми е следния дадоха ми едно АП ( http://www.eusso.com/Models/Wireless/UGL2454-APK/UGL2454-APK.htm ) и идеята ми е да го изкарам отвън с някаква антенка съответно,намерих му и кутиика, няма да се вързват кой знае какви устройства един гсм,псп или лаптоп това ще му е "товара"  ;D иска ми се да е с 360 градуса излъчване, нещо такова ще свърши ли работа ( http://xcombg.com/index.php?page=products&product_id=227 ) няма много мрежи наоколо и до колкото разбрах имало свободни канали доста,но не съм много наясно с нещата.Какъв съвет бихте дали..мерси предварително :)

edit:Основната идея е да си имам нет около къщата  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм специалист но имам опит с омни антени и .... не ти трябва такова нещо. освен ако разтоянията ти не са до 50 метра например. иначе ... използвай някаква насочена. При положение че ти трябва за лична домашна употреба, можеш да си купиш някаква от "калпазанските" .... да не говорим че ще ти излезе и по евтино, но все пак решението си е твое. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е в градски условия омнито кърти :) Но в града като има мноого смущения,и много други АП та и не се представят много добре.Ако ще я слагаш на покрива или на по-високо място слагай разрядник след антената и лан протектор на лана.Все пак ако може слагай секторна на 120 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами положението е следното наоколо има много малко рутери и ап следователно не мисля че ще има смущения 1,2,3,5.. канали са свободни няма никакви мрежи там сградите наоколо са от 2 до 4 етажа,на височина мога да я сложа да е над всички сгради,а ползването ще е само за мен няма да има други клиенти ако мога така да ги нарека  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте на всички, значи въпроса ми е следния дадоха ми едно АП ( http://www.eusso.com/Models/Wireless/UGL2454-APK/UGL2454-APK.htm ) и идеята ми е да го изкарам отвън с някаква антенка съответно,намерих му и кутиика, няма да се вързват кой знае какви устройства един гсм,псп или лаптоп това ще му е "товара"  ;D иска ми се да е с 360 градуса излъчване, нещо такова ще свърши ли работа ( http://xcombg.com/index.php?page=products&product_id=227 ) няма много мрежи наоколо и до колкото разбрах имало свободни канали доста,но не съм много наясно с нещата.Какъв съвет бихте дали..мерси предварително :)

edit:Основната идея е да си имам нет около къщата  ;D

ще свърши работа но ти трябва подходящ кабел за връзка с Ап-то, само трябва да знаеш, че ако я сложиш горе на покрива , когато си долу в "мазата" сигнала може да не ти е добър, по - добре я изнеси на някой прозорец на втория етаж :) .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да то това е ясно но аз не целя да имам нет вкъщи а на открито аз вкъщи имам друг рутер :) мисля ап-то да го изкарам и него вън и направо с pigtail към антената да е без дълги кабели да ползвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

е да то това е ясно но аз не целя да имам нет вкъщи а на открито аз вкъщи имам друг рутер :) мисля ап-то да го изкарам и него вън и направо с pigtail към антената да е без дълги кабели да ползвам :)

мисълта ми беше за диаграмата на антената .. ама ти си знаеш

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто човека не те разбра. преди доста време един познат ми каза :

-омнито е страшна антена !!! слагаш я на покрива и половината от диаграмата я ползваш ти, другата половина Господ. В последствие разбрах какво е имал в предвид. Омнито има най лошо излъчване точно под самата нея = не е добра идея да я слагаш на високо, освен ако самия клиент и той не е на "високо". ...... на финала бих казал ..... купи каквото сметнеш за добре, защото съм сигурен че ще се появи човек който ще опровергае мойте думи от собствен опит и .... той също ще е прав ..... при Лифи .... всичко е относително. или ти върши работа или не ....... избира се с експерименти. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За диаграмата,местоположението -мн.високо/ниско спрямо другата точка съм напълно съгласен и аз го подкрепям с 2 ръце!На Novo.bg съм правил тест с точката им която беше на 3 ти етаж аз бях под нея и неможех да се вържа :o Ако беше стандартната на някой сапунерка щях да се вържа...Просто трябва найстина да се мисли къде ще се ползва и къде ще се монтира според мен не трябва да има повече от 5-6М разлика във височините при близки разстояния поради тесния и ъгъл..Все пак помисли за секторна на 120градуса която ще изкара поне 140 .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.