Jump to content
  • 0

Как работи рутирането на 1 гейт през някалко LAN-а


jaredharet

Въпрос

При последните вер. Има възможност да се рутира един гейт през няколко LAN-а. Та въпроса ми е как точно става това рутиране, на случаен принцип или пакетите се редуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

;D excuse me ? как ше редуваш пакети да не си луд ?!

Какво толкова ново има в новите версии за това ? Мен ми се струва попринцип си работят тези неща. За ECMP ли става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Става въпрос за лоуд баланс на трафика. И за това ми стана интересно как работи , защото при стандартния лоуд баланс принципът му е един пакет през единия гейт, друг пакет през другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този метод спъва TCP пърформънса и има ненужно усложняване. Най-добре един tcp connection тръгне ли през единия гейт да си мине от там до FIN ACK.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този метод спъва TCP пърформънса и има ненужно усложняване. Най-добре един tcp connection тръгне ли през единия гейт да си мине от там до FIN ACK.

А имаш ли идея как да стане това маркиране на пакети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според латвийците ECMP прекарва конекциите през единия gateway и дава автоматичен fail-over, който сработва при Нов connection. Ако трябва нещо да се маркира  да се рутира - правя го, не смятам че е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напоследък се вдигна много шум във връзка с рутирането през няколко WAN интерфейса. До сега с версия 3.x работи при следните условия:

- За версия след 3.13 е нужно да се маркира това което излиза през даден интерфейс и всеки следващ пакет от конекцията да се рутира на сила по същия

- Не работи в случаите когато на Eth интерфейсите достъпа до Gateway е директно по IP адрес (без PPPoE или PPTP) И Gateway IP адреса е един и същ. В случаите с PPPoE няма проблем.

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.