Jump to content

Каква антивирусна ползвате ?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

  • Администратор

NOD32 е всичко друго но не и добърпродукт ь

при пускане на Mawarebytes направо може да се разочароваш какво е опазил

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди нея бях с пародия на антивирусна програма - PC cillin май се казваше, та след като я махнах и сложих нода открих трициферена сума заразени файлове при мен. В годините съм сканирал PC-та с НОД-а след различни антивирустни и винаги е намирал по нещо. Може вече да има и нещо по-добро, но до сега определено си е вършил работата :).

Проблеми съм имал на 3-та версия с вградената защитна стена, но 4-ката се държи добре.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на непредпазливи клиенти със стари компове каква слагате ?

Avast/Avira понеже само тези 2-те са безплатни и едновременно с това прости, относително леки и с високи нива на засичания на заплахи..Първата е по-лека от втората, разбира се.

Преди нея бях с пародия на антивирусна програма - PC cillin май се казваше, та след като я махнах и сложих нода открих трициферена сума заразени файлове при мен. В годините съм сканирал PC-та с НОД-а след различни антивирустни и винаги е намирал по нещо. Може вече да има и нещо по-добро, но до сега определено си е вършил работата :).

Проблеми съм имал на 3-та версия с вградената защитна стена, но 4-ката се държи добре.

NOD32 отдавна не е най-добрата антивирусна. И е платена!!!

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Comodo също е безплатна и с български интерфейс.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Comodo също е безплатна и с български интерфейс.

Comodo е далеч от "лека" антивирусна програма. Пробвал съм я на 1Ghz CPU и 384RAM, тъкмо стар компютър, като по-темата. С Avast работеше доста по-пъргаво компютъра и зареждаше по-бързо, докато Comodo явно мъчеше слабата машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има времето, може да се пробва реален тест на антивирусни програми :).

Заразява се PC с всевъзможна гад (имаше един вирусен пакет едно време, наричаха го кутията на пандора), създава се имейдж на диска за всеки опит и се тества всяка програма по отделно.

Ако имах малко повечко свободно време бих тествал казуса антивирусни :), а ако някой се навие - да постне безпристрастни резултати.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам патили да изразят мнение, например: "имаме едни клиенти дето цъкат много смело и постоянно цъкат точно където не трябва, имаха антивирусна X и я сменихме с Y и от тогава нямаме проблеми"? Или: "Пристигна комп овирусен с вируса X, всички антивирусни освен XXX не успяваха да го изчистят напълно или се налагаше да се вади харда и да се слага на друга машина, след което поради липсващи EXE-та да се преинсталира всичко. Но антивирсуната YYYY се справи по най-бързия и лесен начин без вадене и без рестарт."

Мнението ми е + за Kaspersky Labs и Dr. Web и Comodo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

най-тъпото решение е да вадиш харда и да заразиш втора машина

има лаиф линукс решения

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже да не разбирам много от мрежи, но от години се занимавам с поправка и поддръжка на компютри и лаптопи и мога да кажа, че лично при мен 80% от клиентите предпочитат пълна преинсталация, вместо почистване.

Антивирусната е колкото да подава някаква сигнализация на първа линия, но не нещо от което трябва да чакаш 100% ефективност.

Отделно почистването не винаги може да стане, примерно Sality, Parite, Virut, които са файлови инфектори и след тях е много трудно почистването, често от LiveCD, и пак няма гаранции.

Ако искаш да почистиш, ще трябва да ползваш инструменти с по-разширени възможности, OTL, ComboFix, RoootKit скенери, MBR скенери и подобно. Като цяло, почистването в много случаи е далеч по-бавно от тоталната преинсталация и веднъж заразен с някоя много сериозна зараза, 1 антивирусна програма понякога не е в състояние да удържи положението, дори и прословутият Kasperky. Антивирусната е първа линия на защита, която да засече файла при достъп, ако има и защитна среда, още по-добре, където да се пускат непознатите файлове.

Ето това мога да кажа. От друга страна, 1/2 от потребителите НЕ могат да се справят с настройките на програми с толкова разширени функции и често слагат дори някой кракнат боклук, а от кракната антивирусна не чакай да лови, някои компании, които създават антивирусни дори съм чувал, че пускат фалшиви ъпдейти, ако намерят, че версията е нелегална....

Ако искаш качествено чистене, често се налага да чистиш на ръка, да пускаш и програмки като MBAM...И т.н и т.н...

Лично аз слагам един Avast//Avira, защото са безплатни и относително леки, по-добре безплатна отколкото кракната и защото са прости като работа, а първата дори с български превод.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво но изредените вируси съм ги почиствал без преинсталация след което машините не хващат нищо и работят безотказно. Не че се перча но просто съм самохвалко :) хаха.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво но изредените вируси съм ги почиствал без преинсталация след което машините не хващат нищо и работят безотказно. Не че се перча но просто съм самохвалко...хаха.

Файловите инфектори са трудни до невъзможни за почистване, особено ако се цели пълно възстановяване на системата, при заразяване на системните файлове на операционната система.

Сигурно си го почиствал през LiveCD с Dr.Web или подобно, но...Няма гаранции...

Eто една тема по въпроса http://forums.softvisia.com/index.php/topic/9304-virut-и-sality-информация-и-почистване/ :)

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам платен тренинг курс.

Добре :) Няма проблеми... :D Просто моето мнение изглежда се различава леко от твоето..лошо няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтиде тя работата към мерене на...антивирусни.... :D

Смятам, че и аз имам познания някакви в това, но..Абе както и да е :)

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.