Jump to content
  • 0

Проблем: HotSpot Protocol - login


Stenly

Въпрос

Нека първо обесня ситуацията си...

логвам се в лошия свят през микротик (на доставчика си)... както съм сигурен, че вече знаете зареждам страница и хоп, начална страница....user... pass и готово... така!

проблема ми.... Използвам Slackware, но работя само под команден ред. Както също може би се сетихте, не мога да зареждам страници там :)

Четох на много места, какви параметри се пращат къде се пращат и какво ли не, но явно сам до отговор не стигам, как да се оторизирам в Mikrotik под команден ред?

дано някой има идея, защото до колкото разбирам, все още никой не се е сетил да го реализира.

п.с: Не знам дали е от значение, но съм свързан към Mikrotik посредством LAN кабел, не през Wi-Fi. Моля без излишни коментари от рода на НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ, или дали съм сигурен, че е така само защото съм видял че кабела влизал в компа без да знам от къде идва. Сигурен съм в това което говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Нека първо обесня ситуацията си...

логвам се в лошия свят през микротик (на доставчика си)... както съм сигурен, че вече знаете зареждам страница и хоп, начална страница....user... pass и готово... така!

проблема ми.... Използвам Slackware, но работя само под команден ред. Както също може би се сетихте, не мога да зареждам страници там :)

Четох на много места, какви параметри се пращат къде се пращат и какво ли не, но явно сам до отговор не стигам, как да се оторизирам в Mikrotik под команден ред?

дано някой има идея, защото до колкото разбирам, все още никой не се е сетил да го реализира.

п.с: Не знам дали е от значение, но съм свързан към Mikrotik посредством LAN кабел, не през Wi-Fi. Моля без излишни коментари от рода на НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ, или дали съм сигурен, че е така само защото съм видял че кабела влизал в компа без да знам от къде идва. Сигурен съм в това което говоря.

виж първо какъв адрес ти дава DHCP - по подразбиране пула на хотспота е 10.5.50.1 ако не погледни кои е дефаулт gw и после така:

lynx 10.5.50.1

links 10.5.50.1

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

линкса трябва да е отворен в отделна клонзола ако ти дропи

при неактивност с отворена http://hotspot/status

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.