Jump to content
  • 0

2 доставчика и микротик


Spoon

Въпрос

мога да се обзаложа че съм виждал такава тема тук, но от 1 час ровя и не намирам !!! Ако има такава тема .... насочете ме моля. Ако не : как да подкарам едновременно микротика да "взема" интернет от два различни доставчика ??

идеята е ясна, ако единия "увисне" другия да замаже положението .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

намерих доста добре обяснено как се прави, но не е в този форум и за да не се получават компромати няма да пействам линк. който иска да пише едно ЛС и ще му кажа какво съм намерил. поздрави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://www.rousse-lan.com/archives/18

това имах в предвид. остава въпроса обаче, какво правим ако примерно единия доставчик е БТК /там всичко е ясно/, но втория имаш юзър и парола за ПППОЕ връзка !!! какъв шлюз да се въведе ??!?

George Stefanov благодаря за отговора, но въпроса с едното ИП пак остава /говорим за ПППОЕ/ защото ИП-то е динамично !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз направих един Load Balancing с два Bridge-нати ADSL-а (с PPPoE сессите в MikroTik-а) и заради моите препоръки смъкнаха няколко страници с глупости от WiKi-то си, качиха нови (но последните цаки не са ги качили), пуснаха две нови версии, и снощи им пратих бъгрепорт за версия 3.21  8-)

Важното е че Load Balancing-а работи вече 8-) И че се научих да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

много се радвам че си оспял, но аз още не съм започнал да се боря и срещам проблеми а ........

до колкото разбрах се прави баланс между интерфейсите. Очаквам някой който е правил такова нещо и е тръгнало.

конкретно в моя случей ще са : DHCP/ot ADSL-a/  + ПППОЕ клиент на другата лан карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.